Ke kontaminaci pitné vody nedošlo, protože v momentě poškození trubky s odpadními vodami byla přípojka vodovodu uzavřená. Přesto vodohospodáři preventivně odebrali vzorky vody k laboratornímu prošetření. Odstavení dodávky vody se do včerejška týkalo 16 vodovodních přípojek, obyvatelům byla zajištěna dodávka pitné vody z cisteren. 

Školáci navštívili dopravní podnik Páťáci ze základní školy Jarov V Zahrádkách měli možnost se podívat do centrálního dispečinku pražského dopravního podniku. Třída 5.B vyhrála soutěž v dopravních vědomostech, což jim otevřelo dveře budovy podniku v ulici Na Bojišti, kde děti sledovaly na monitorech provoz v pražských ulicích, seznámily se s centrálním ovládáním semaforů či zjistily, jak je možné na dálku stopovat hledanou osobu.

Dvojka vyhlašuje závod po vinárnách Devět zastávek a na nich vždy čtyři decilitry vína. K už tradičnímu vinobraní na vinici Grébovka vyhlásila Praha 2 novinku na letošní srpen, která bude „předvojem" pro zářijové slavnosti. Kdokoli si může v průběhu srpna a září zapojit do akce Tour de víno Praha 2, jejímž cílem je obejít devět zúčastněných vináren a vinoték. V každé z nich si lze vyzvednout hrací kartu, na které se sbírají razítka, která člověk dostane, jakmile v podniku vypije čtyři decilitry vína. Všichni, kdo na zářijové vinobraní v Havlíčkových sadech přinesou kartu se všemi razítky, dostanou na místě 0,4 litru burčáku a dárek od druhé městské části.

Lidi z patnáctky čekají hodiny tenisu Občané Prahy 15 si budou moci zdokonalit tenisový um. V rámci dohody městské části s předsedou Tenisového klubu Horní Měcholupy bylo dojednáno, že lidé z patnáctky budou mít k dispozici čtyřicet volných tenisových hodin. Termíny, kdy si lze přijít zatrénovat, budou uveřejněny na webových stránkách městské části vždy se zhruba měsíčním předstihem. S tenisovým klubem byl rovněž dojednán nájem za tenisový areál, který činí 80 tisíc korun za rok.

Praha 6 chce zpět bývalou polikliniku Radnice šesté městské části chce získat zpět bývalou Polikliniku pod Marjánkou. Zamýšlí areál opravit a provozovat jej. S nájemcem, akciovou společností Poliklinika Marjánka, se radní dohodli na dalším postupu a společně podepsali memorandum, informoval včera radní pro ekonomiku Jaromír Vaculík (TOP 09). Radnice chce při rekonstrukci využít evropské dotace. „Rozšířila by se tak nabídka zdravotních služeb v podstatně větším rozsahu, než jsou poskytovány dosud," tvrdí Vaculík.

Radnice hledá nájemce usedlosti Ladronka Radnice Prahy 6 části vypsala výběrové řízení na pronájem usedlosti Ladronka. Bývalý statek, ve kterém je volnočasový areál a restaurace, chce pronajmout na deset let za minimálně 80 tisíc korun měsíčně. Současný provozovatel s postupem nesouhlasí. Smlouvu považuje za platnou.

Praha musí IDS za Blanku zaplatit 176 milionůPraha musí společnosti Inženýring dopravních staveb (IDS) zaplatit za práce na tunelovém komplexu Blanka 176 milionů korun včetně úroků. Po několika měsících o tom ve čtvrtek rozhodli arbitři, řekl náměstek pražské primátorky Petr Dolínek (ČSSD). IDS žádala přes 300 milionů korun. Jde o dluhy za správu stavby do zhruba poloviny loňského roku. Obě strany budou dál řešit sporné faktury do současnosti.