Matka Pepina, která je ovce merino, přišla do vznikajícího centra z Klánovic koncem září 2016. Veřejnost může mláďata navštívit každý všední den a od 17. března i v sobotu.

Osmička rozšíří školu na Lyčkově náměstí
Radní Prahy 8 schválili vyrovnaný rozpočet pro letošní rok. Počítá s výdaji ve výši téměř 1,9 miliardy korun. To je o zhruba 200 milionů méně než loni. Rekordní je podle radnice krytí investic z dotací, ať už od EU, města nebo jiných zdrojů. Hlavními projekty pro letošní rok jsou rozšíření základní školy Lyčkovo náměstí v Karlíně a zejména dokončení stavby centra Nová Palmovka. Tam by se měl koncem roku přemístit úřad městské části se třemi stovkami zaměstnanců. Současně se Praha 8 pustí do zvelebení okolí Nové Palmovky i celé křižovatky. Peníze půjdou i na starost o městskou zeleň. Dokončená má být například revitalizace Thomayerových sadů.

Českobrodskou ulici čeká oprava
Technická správa komunikací zahájí 5. března práce na opravách Českobrodské ulice. Výstavba v úseku mezi ulicí Ke Třem mostům a Na Vydrholci by měla skončit až na konci června. V rámci prací se chystá i oprava tří mostních objektů, a to přes Říčanský potok, přes Rokytku a Mlýnskou strouhu. Ulice se úplně uzavře, průjezd bude možný pouze pro MHD a rezidentům na povolenku. Objížďka povede po provizorní komunikaci.