Uzavřena je na dobu neurčitou s účinností od úterý 1. prosince. Vedení městské části zde hodlá pořádat různé dobročinné programy občanských spolků, společenské akce, farmářské trhy či volnočasové akce pro děti i dospělé.

Před Vánoci v Arše zahrají filharmoniciV pražském Divadle Archa chystá v neděli 6. prosince předvánoční koncert Jihočeská filharmonie. Program nese název Jazzové úpravy skladeb Bohuslava Martinů a celý večer budou mít pod taktovkou dirigenti Jan Talich a Vladimír Valovič. V repertoáru koncertu zazní skladby Bohuslava Martinů Jazzová suita a Suita z Kuchyňské Revue, jazzové standardy a originální úprava skladby Rhapsody in Blue od George Gershwina. Muzikanty na klavír doprovodí sólista Jan Simon a jazzový a swingový orchestr Big Band Gustava Broma. Více se dočtete ZDE.

V Újezdu kácí lípyV sobotu 21. listopadu od osmi hodin hasiči za asistence městské policie provádějí kácení nejrizikovějších lip při hlavní komunikaci Starokolínská Novosibřinská v Újezdu nad Lesy. Jedná se o dřeviny, které jsou již ze všech hledisek nejvíce ohrožující pro veřejnost. Aby zeleň neubývala, dojde v nejvhodnějším období k výsadbě nových stromů do již započaté aleje na Starokolínské.

Toulcův dvůr zve na hudební odpoledneHostivařský Toulcův dvůr připravil na neděli 22. listopadu od 15 hodin pro všechny zájemce hudební program pod titulem Příběhy dvanácti měsíců slovem i hudbou. Pozvání přijal hudebník, muzikoterapeut, člen souboru Musica Bohemica a umělecký vedoucí souboru Chairé Josef Krček, který slíbil, že s sebou přiveze i dudy, a tak určitě dojde i ke společnému zpěvu. „Protože ten, kdo si zpívá lidové písničky, ctí nejen tradice a své předky, ale je mu dobře na světě," uvedl. Na místě bude možné zakoupit knížky s lidovými písněmi či CD s hudbou souboru Chairé.

Kbely zvou zájemce na cyklokrosOd začátečníků, po profesionály, od mladých po staré. Kbelský cyklokros je určený závodníkům i široké veřejnosti. Už v neděli 22. listopadu mohou zájemci o adrenalinovou jízdu poměřit síly v Centrálním parku Kbely. Závodníci nedělních klání si budou muset přivstat, prezentace se koná mezi osmou a desátou hodinou ranní. Do prvního závodu nastoupí před půl jedenáctou ti nejmenší, ročníky 2006 a mladší. Následovat budou jízdy mladších žáků a žákyň až po veterány. Starty závodů budou trvat celé dopoledne. Výsledky všech jízd se návštěvníci dozví půl hodiny po dojezdu posledního závodníka. Akci pořádá Spolek Lipican Kbely s místní radnicí.

Rozšíření skládky se odkládá na ledenSkládka v Ďáblicích je podle provozovatele na konci své kapacity. Rozhodnutí o jejím případném rozšíření odložil výbor pro územní rozvoj na leden. Vyžádá si ještě podklady a projednání od odboru životního prostředí. Komise, která změny územnímu plánu výboru doporučuje, navrhuje se změnou nesouhlasit a s pozemkem počítat do budoucna. Jako argument pro rozšíření skládky dnes na jednání výboru zaznívalo především to, že nebude kam odvážet odpad v případě výpadku spalovny v Malešicích, kde dnes končí většina pražských odpadků. Podle Jany Plamínkové plán pražského odpadového hospodářství s rozšířením nepočítá.

Cestovatel Šimánek bude v televiziZnámý cestovatel Leoš Šimánek, který bývá častým hostem na stránkách regionálních Deníků, se objeví v sobotu 22. listopadu v pořadu ČT 24 Hyde Park Civilizace. Rozhovor s cestovatelem se bude vysílat od 20 hodin. „Čtenáři mohou využít možnosti a pokládat mi otázky v průběhu pořadu," podotkl Leoš Šimánek.

Dobrá zpráva pro studentyStudenti ze Středního odborného učiliště gastronomie U Krbu z Prahy se umístili na třetím místě v kuchařské soutěži Makro HoReCa pětiboj 2015. Bronzový tým získal pohár a poukázku ve výši sedm a půl tisíc korun na nákup surovin. Na mladé kuchaře čekal v soutěži kuchařský pětiboj, barmanská a baristická soutěž, spolupráce v kuchyni a také obsluha v soutěžní restauraci.

Číslo dne: 48Na osmačtyřiceti místech v Praze se v sobotu 22. listopadu po celý den i večer uskuteční Noc divadel. Mezinárodní projekt se koná v jedenácti zemích. V celé republice se akce pořádá ve 130 divadlech šestatřiceti měst. Připravena jsou představení, dílny, prohlídky, koncerty a další.