Radnice tak získá přehled o současném stavu chodníků, stromořadí, parkování, technických sítí, bariér a potenciálně nebezpečných míst. Současně se vytipovávají místa, kde by mohla vzniknout další stromořadí. Zároveň se i hledají lokality, kde by šla udělat nová parkovací místa pro rezidenty.

V Březiněvsi se dá opět koupatPo osmidenní výluce v provozu mají lidé ode dneška opět možnost využívat rybník v rekreačním areálu v Březiněvsi. Informovala o tom na svých webových stránkách místní radnice. Ta rybník uzavřela na začátku tohoto týdne „z důvodu údržby a výměny vody". I nadále platí, že vstupné je pro obyvatele Březiněvsi zdarma. Ostatní návštěvníci zaplatí 70 korun, děti děti 40 korun. Rybník mohou zájemci využívat každý den od 10 do 19.30 hodin.

Natáčení filmu Antropoid uzavře ResslovuNatáčení filmu Antropoid tento víkend uzavře Resslovu ulici. Uzavírka potrvá od sobotní půlnoci do nedělní půlnoci. Objízdná trasa mezi Žitnou a Jiráskovým mostem Povede přes ulice Odborů, Myslíkovu a Masarykovo nábřeží. Objížďka od Jiráskova mostu do Ječné ulice povede po trase Rašínovo nábřeží, Plavecká , Vyšehradská, Benátská a Lipová.

Čtyřku zajímají opravy na spojceProtože se opravuje Jižní spojka, sledují situaci na silnicích i zástupci čtvrté městské části. V úterý na upozornění prvního zástupce starosty Lukáše Zichy, provedli experti čtvrté městské části i Technické správy komunikací posouzení mimořádné dopravní situace. Shodli se na tom, že přijatá dopravní opatření, spojená s pracemi na Jižní spojce jsou maximální, a vzhledem k vytíženosti Jižní spojky a ulice 5. května se další opravy nedají provést. Večer pak stojí policisté na sjezdu ze spojky směrem na Spořilov, kam mají už zakázáno vjezd kamiony a odklání je na jinou trasu. Stavební práce potrvají do 26. srpna.

Na Žižkově budou mít nové třídyZákladní a mateřská škola Jaroslava Seiferta ve Vlkově ulici na Žižkově bude mít od září dvě nové třídy mateřinky. Během úpravy prostor mateřské školy, která probíhá přes léto, dojde k oddělení části základní školy a její přeměně na dvě třídy pro 56 předškolních dětí. Současné prostory mateřinky také procházejí celkovou rekonstrukcí a pro její potřeby bude oddělena část stávající jídelny základní školy.

Bazar pomůže mladým vozíčkářůmBýt samaritánem a ještě si odnést kus oblečení. V neděli se od 15 hodin koná ve venkovních prostorách sezónního kulturního centra Containall na Malé Straně akce na podporu mladých vozíčkářů. Hvězdný bazar, jak se událost jmenuje, je charitativní bazar, kam lidé mohou přinést své staré oblečení a zase jiné si koupit, s tím, že výdělek půjde na tréninkové pracoviště pro mladé lidi na vozíčku, kteří v důsledku úrazu nedokončili vzdělání, či nemohou dělat práci, kterou plánovali. Součástí akce je možné si vyslechnout příběhy těchto lidí nebo přednášku o sexualitě vozíčkářů.

Chodovští žáci čekají na přístavbu školyPokud všechno půjde podle plánu, dočkají se školáci navštěvující ZŠ a MŠ Květnového vítězství nové přístavby. Nejdříve ale v roce 2017. Západní křídlo se bude skládat z čtyřpatrové budovy s tělocvičnou, deseti učebnami a pěti speciálními učebnami, sborovnou a kabinety. Aktuálně je už dopracováno architektonické řešení a pracuje se na projektové dokumentaci pro územní řízení. Díky nové přístavbě se navýší počet míst v předškolních zařízení na jedenácté městské části.

V Dolních Chabrech mají nové hřištěDřevěná prolézačka, skluzavka a houpačky čekají na své využití v Dolních Chabrech. Konec prázdnin si zde děti mohou užít na novém hřišti. Jeho výstavba započala z iniciativy komise životního prostředí tento týden na Bíleneckém náměstí. Hřiště je veřejně přístupné, jediné omezení platí pro pejskaře a další milovníky domácích mazlíčků. Do prostor parku je totiž zakázaný vstup se zvířaty. Hřiště není a nebude oploceno, místní radnice proto vyzývá všechny návštěvníky nově zřízeného hřiště, aby toto nařízení dodržovali.

Trojka upraví Lukášovu uliciTřetí městská část vybrala firmu, která pro ni za zhruba čtyři a půl milionu korun provede úpravu Lukášovy ulice a jejího okolní. Při rekonstrukci dojde k úpravě schodiště a propojení ulice s cyklostezkou kolem Vítkova. Městská část nechá v ulici vyměnit dlažbu, zasadit nové stromy a zavede pěší zónu s omezeným vjezdem vozidel mezi Koněvovou ulicí a parkem. Upraven bude také svah směrem k Vítkovu, který bude zpevněn a osázen zelení. Projekt je placen z dotace operačního programu Praha konkurenceschopnost.

Dobrá zpráva pro cyklistyZáběhlice a Roztyly spojí od listopadu zbrusu nová cyklotrasa. O startu její výstavby včera informovala Technická správa komunikací (TSK). Podle jejího ředitele Ladislava Pivce bude třeba rozšířit chodníky, osadit nové osvětlení nebo vybudovat nové přechody pro chodce. Celkem letos Praha prostřednictvím TSK investuje do cyklostezek a cyklotras přibližně padesát milionů korun.

Číslo dne: 5Závody v triatlonu tuto neděli zhruba na pět hodin uzavřou vytíženou Strakonickou ulici v Praze i další cesty. Strakonická, která spojuje městský okruh s Pražským okruhem, bude neprůjezdná od centra až po okraj Prahy. Přerušen bude i provoz autobusů městské hromadné dopravy.