Vyplývá to z věstníku veřejných zakázek. Do konce srpna by měla být hotová mateřinka se třemi třídami pro dvou až tříleté děti a dvěma dalšími pro tří až šestileté. Budovu čekají celkové komplexní opravy.

V místě původně fungovalo sportovní zařízení Butovice. Městská část uvažovala i o prodeji objektu, který leží nedaleko jedné ze současných školek. Poslední nabídka byla ale jen asi pět milionů korun. Záměr objekt přestavět na školku schválilo zastupitelstvo loni v prosinci. Praha 13 má více než 63 tisíc obyvatel, tvoří ji především velká panelová sídliště. Zřizuje 21 mateřských školek. Dalších devět školek na území městské části je soukromých a jedna církevní.

Město postaví dvě skladovací halyPraha investuje do areálu v Dubči, kde má sklad prvků protipovodňové ochrany a výcvikový polygon. Město zde plánuje postavit dvě haly pro skladování prvků mobilní protipovodňové ochrany a administrativní budovu se školicím střediskem. Celkový odhad investičních nákladů je 73 mil. korun. Areál slouží vedle skladování protipovodňových prvků i k nácviku jejich montáže.

Festival nabídne hudbu i zábavuBunchfest neboli hudební událost pro příznivce ska, punku, rokenrolu a hardcoru začne dnes od 17 hodin v areálu Letního kina. Kromě vybrané muziky festival nabídne longboarding, workshopy nebo bezedný bar s výběrem pivních speciálů. Chybět nebude ani občerstvení.

V dílně si zájemci vyrobí šperkRukodělná dílna začne v Muzeu v Říčanech zítra od půl třetí odpoledne. Předem objednaní zúčastnění si budou moci vyzkoušet techniku plstění vlny. Navazovat bude kurz výroby spirálové sponky a náhrdelníků. K dispozici bude barevná vlna různých odstínů. Dílna je vhodná i pro děti.

Víkend rozproudí jóga pro všechnyDvě lekce jógy během víkendových dnů jsou připraveny uprostřed parku u Skleněné vily v městyse Lázně Toušeň. Vždy od 8 začne hodinový kurz, na který mohou přijít jak muži, tak ženy. Obě lekce jsou vhodné i pro začátečníky, s sebou je nutné přinést jen podložky. Jóga je zdarma.

Děti zabaví v areálu zahradyPoslední turnus příměstského tábora v Průhonicích začne v pondělí 8. srpna. Tábor je určen pro děti ve věku 7 až 12 let. Tématem bude příroda, nejmenší se mohou těšit i na sportovní hry a výtvarné tvoření. K dispozici bude celý areál Dendrologické zahrady a také klubovna s dílnou.

Kam za kulturou

Vypsaná fixa na ostrověNa Střeleckém ostrově probíhá po celé prázdniny festival Letňák. Ten svou návštěvou 18. srpna poctí oblíbená česká kapela Vypsaná fixa. Vystoupí zde v rámci akce nazvané Letní tlení, během něhož bude pro návštěvníky přichystán nabitý zábavní a hudební program. Střelecký ostrov bude onoho dne zvát k návštěvě především děti. Od 19:30 pak dojde i na koncert Vypsané fixy.

Mladí umělci z MnichovaV Nové galerii na Vinohradech se brzy rozběhne další zajímavá výstava. Od 22. srpna budou zdejší výstavní prostory hostit přehlídku s poněkud záhadným názvem Schwabinger 7. V ga-lerii totiž budou vystavovat mladí malíři studující na Akademii v Mnichově. Ti expozici pojmenovali po jedné z tamních oblíbených hospod. Přestože budou na výstavě k vidění práce sedmi z nich, bude mít přehlídka vnitřní soudržnost. Díla všech zúčastněných malířů se totiž zabývají krajinou nebo figurou.

Čtěte také: Ve městě řádí travič psů