VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: U ruzyňského letiště postaví další sklady

Praha - Nedaleko obce Pavlov u pražského letiště Václava Havla vznikne další nová průmyslová zóna. Celkem tu vyroste šest budov o výměře 123 metrů čtverečních. Developer Panattoni Europe už začal budovat obchvat obce Pavlov, který je nezbytný k zahájení výstavby pro první projekty. Jeho stavba začala na začátku října a dokončena by měla být v závěru letošního roku.

5.11.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Sandra Bejšáková

Díky této silnici bude možné zahájit další stavbu bez dopadů na obec a její občany. Nová zóna bude mít blízké spojení na rychlostní silnici R6.

Zrzavého dílo stále táhneOblíbené mezi sběrateli i milovníky umění je i desítky let po svém vzniku dílo Jana Zrzavého. Na jeho výstavu ve Valdštejnské jízdárně v Praze přišlo před osmi lety přes 57 tisíc lidí. Zrzavý patří k českým malířům, jejichž díla se často objevují v aukcích, nejdráže se však neprodal v ČR, ale v Británii. Před dvěma lety se obraz s názvem Spící hoch prodal v Londýně za 14,7 milionu korun. Od narození Jana Zrzavého dnes uplyne 125 let.

O víkendu se sejdou v Praze mladí vědciPřírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy v Praze pořádá už pátou dětskou vědeckou konferenci. Je určena dětem a mládeži ve věku 10 až 18 let. Během akce v sobotu a v neděli není žádoucí přítomnost rodičů a pedagogického doprovodu. Děti se tu mohou seznámit s možností jak postupovat při svém vlastním bádání. Někteří z nich pak mohou chodit na další konzultace se zástupci Karlovy univerzity a nové poznatky pak například využít při různých olympiádách a školních soutěží.

Obce budou moci sledovat údaje lidíNáměstkyně ministerstva vnitra Jana Vildumetzová navštívila radnici druhé městské části, kde se setkala s některými členy vedení Prahy 2. Při setkání náměstkyně mimo jiné uvedla, že obce budou smět opět sledovat některé údaje o svých obyvatelích, jako třeba délku trvání manželství. „Budeme tak moci pogratulovat párům k diamantové svatbě a nikoli je jako nyní vyzývat v našich radničních novinách, aby se o gratulaci sami manželé potupně přihlásili, protože nám to nynější legislativa jinak nedovoluje," uvedl místostarosta Jan Korseska.

Na trojce mají klub pro lidi po mrtviciNezisková organizace Ergo Aktiv, která se dlouhodobě zabývá rehabilitací a následným začleněním do společnosti osob po mozkových příhodách, otevřela Klub Aktiv. Ten je otevřen všem lidem se získaným poškozením mozku, kterým má pomoci opustit roli pacienta a vrátit se do aktivního života. Podle manažera klubu Tomáše Ročka není náplní klubu terapie, ale program, který si klienti zvolí či vytvoří. Jedná se například o fotografický spolek, workshopy tvůrčího psaní či divadelní či filmový klub. Na místě bude také možné využít veslovací trenažér a běhací pás.

Bez ladu slaví třicetinyLegenda slovenské alternativní scény 80. a 90. let Bez ladu a skladu slaví letos třicet let a vyráží na turné. V pátek 6. listopadu uvítá od 19.30 hodin slovenské bratry v rock´n´rollovo punkově novovlné zbrani pražský Palác Akropolis. Česká metropole v turné chybět nemohla, vždyť velký triumf kapely začal před 29 lety právě v Praze na Rockfestu v tehdejším „Pakulu". Na turné trenčínskou kapelu podpoří o deset let mladší kultovní, garážově punk-popová bratislavská kapela Para.

Radnice se Sokolem chtějí nové hřištěV těchto dnech se chystá šestá městská část podepsat Memorandum o společném postupu s TJ Sokol Bílá hora. Jeho cílem je mimo jiné vybudovat víceúčelové hřiště v Břevnově. „Reagujeme tak na poptávku ZŠ a MŠ T. G. Masaryka, která v současnosti nemá vlastní sportoviště, které by jejím žákům sloužilo pro výuku tělesné výchovy," řekl starosta Prahy 6 Ondřej Kolář. A nejvhodnějším místem se nyní zdá být právě pozemek, který vlastní Sokol.

Viniční domek v Troji je uzavřenýViniční domek na vinici sv. Kláry v pražské botanické zahradě je kvůli rekonstrukci do úterý 10. listopadu uzavřen. Pro veřejnost a milovníky vína se otevře na svatého Martina - ve středu 11. listopadu v 11 hodin na slavnostním otevírání svatomartinských vín.

Zastupitelé osmičky se školí v rozvojiUdržitelný rozvoj a zapojování veřejnosti do rozvoje městské části. Taková byla témata akreditovaného semináře, kterého se tento týden zúčastnilo vedení Prahy 8, vedle místostarosty Petra Vilguse, radní Dany Blahunkové a tajemníka Jiřího Reitspiese také někteří další zastupitelé městské části. Vedení osmičky uspořádalo seminář ve spolupráci s Národní sítí Zdravých měst, jejíž předseda Petr Švec seminář vedl. Během lekce zdůraznil, jak důležité je plánovat strategie rozvoje městské části a dbát na vyváženost pilířů udržitelného rozvoje, tedy enviromentální, ekonomické a sociální udržitelnosti.

Devítka vystavuje obrazy Filipa EbraZájemci o výtvarné umění mají šanci zhlédnout v prostorách radnice deváté městské části výstavu malíře Filipa Ebra s názvem Vymeteno, Vytřeno. Místní Galerie 9 bude sérií obrazů prezentovat až do 26. listopadu, a to vždy od pondělí do čtvrtka od 10 do 19 hodin. Vstupné je pro návštěvníky zdarma. Galerii 9 naleznou zájemci v přízemí vysočanské radnice.

Školka má interaktivní učebnuMateřská škola Sluníčko pod střechou na třinácté městské části se může těšit z nové interaktivní učebny. Její součástí je i velká dotyková obrazovka, kterou mohou učitelky použít pro interaktivní cvičení s dětmi. „Obrazovku budeme využívat především pro výuku cizího jazyka a výuku češtiny u dětí, pro které není čeština mateřským jazykem," vysvětlila ředitelka lužinské mateřinky Helena Zdrůbecká. Nově vzniklá učebna bude sloužit při trénování postřehu, paměti, logopedických cvičeních a také pro výuku českého jazyka. Obrazovka nebude sloužit jako hračka, ale jen pro výuku.

Blanku na pár nocí zavřou kvůli kontroleDo pondělí 9. listopadu musí pracovníci společnosti ČKD Praha DIZ uzavřít tunel Blanka, který se po dlouhých letech otevřel 19. září. Vždy od 23 hodin do pěti hodin ráno budou neprůjezdné oba dva směry Bubenečského tunelu. Důvodem je pravidelná údržba a kontrola technologie tunelů. Objížďka bude vyznačena po trase: Milady Horákové, Veletržní, Dukelských hrdinů, U Výstaviště, Partyzánská a Trojský most. Od listopadu také Technická správa komunikací zahájila zimní údržbu, kterou bude koordinovat i v Blance, ačkoliv ji budou provádět právě pracovníci ČKD Praha DIZ. Více se dočtete ZDE.

Přijede Čínský národní cirkusČínský národní cirkus se k nám vrací s novým programem Chinatown Říše středu, kolébka kultury. Představení mistrů akrobacie do Česka zavítá už počtvrté a představí se v Brně, Ostravě, Pardubicích, Praze, Českých Budějovicích a v Karlových Varech. Vystoupení Čínského národního cirkusu v evropských metropolích vidělo více než devět milionů diváků. „Nejnovější program nabídne špičkové akrobatické umění v dobových kostýmech a v exotických maskách," uvedl Jan Lepša z pořadatelské společnosti Ticket Art Production. Jednotlivá čísla vyprávějí krátké příběhy z prostředí čínské čtvrti a kombinují moderní tanec s východní filosofií.

Předseda pražské ODS obhájil postNa zasedání pražského regionálního sněmu ODS obhájil předseda pražské části Filip Humplík svůj post. Vedení volilo 49 z 59 hlasujících delegátů. Jako jediný kandidát získal nominaci od dvanácti z celkem patnácti sdružení v Praze. Poprvé se stal předsedou před dvěma lety. Nyní je taktéž opozičním zastupitelem na magistrátu, v profesním životě působí v soukromé sféře, je spolumajitelem reklamní agentury Kolektor. Více se dočtete ZDE.

Praha má nejnižší nezaměstnanost v EUNejméně lidí bez práce déle než jeden rok je z evropských regionů právě v Praze. S mírou dlouhodobé nezaměstnanosti 0,8 procenta se hlavní město Česka loni dělilo o první místo s Horním Bavorskem a Západním Rakouskem. Informace přinesli pracovníci Českého statistického úřadu. Více se dočtete ZDE.

Nový průtah usnadní řidičům průjezdCelkem 38,5 milionu korun stál nový průtah městem Rudná u Prahy. Slavnostně se otevřel tento týden. Osmadvaceti miliony korun přispěl Státní fond dopravní infrastruktury, zbytek zaplatil Středočeský kraj. Průtah je dlouhý tři kilometry a má novou technologii asfaltových vrstev. „Tato technologie má významný přínos také z hlediska ekologie, protože přísada je získána výrobou z recyklované folie ze starých automobilových skel," řekl hejtman Miloš Petera. Součástí prací, které začaly v červenci, byla oprava asfaltového krytu silnice včetně lokálních sanací, obnova a doplnění obrubníků, pročištění odvodňovacích prvků, obnova a doplnění vodorovného dopravního značení a oprava autobusových zastávek s asfaltovým i dlážděným krytem.

Dobrá zpráva pro PražanySběrný dvůr se opět otevřel v Puchmajerově ulici v Jinonicích v Praze 5. Náklady na provoz sběrného dvora hradí hlavní město. Zařízení je otevřeno shodně s ostatními sběrnými dvory v metropoli, ve všední dny od 8.30 do 17 hodin, v sobotu od 8.30 do 15 hodin. V neděli a ve svátky je sběrný dvůr uzavřen. Pro lidi s trvalým bydlištěm v Praze je využívání služeb bezplatné.

Číslo dne: 260Skončil příjem žádostí o dotaci na energeticky úsporné rekonstrukce bytových domů na území Prahy. Zájemci podali 260 žádostí za více než 158 milionů korun. K dispozici bylo podle ministerstva životního prostředí půl miliardy korun a dále připravují pokračování výzvy.

Autor: Redakce

5.11.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Miloš Zeman a Adrej Babiš.
56

Babiš pokračuje v povolebních jednáních, sejde se se Zemanem

Andrej Babiš (vlevo) a Jaroslav Faltýnek.
9

Mezi Čechy mírně převažuje nespokojenost s výsledkem voleb

Babiš přemlouval STAN ke spolupráci. Podle Gazdíka ale marně

Šéf vítěze voleb hnutí ANO Andrej Babiš přemlouval hnutí Starostové a nezávislí (STAN) ke koaliční spolupráci, ale marně, řekl novinářům po dnešní zhruba hodinové schůzce s Babišem předseda Starostů Petr Gazdík.

Jednání za hnutí ANO povedou Babiš, Faltýnek i Brabec

Povolební vyjednávání povedou za ANO předseda hnutí Andrej Babiš, místopředsedové Jaroslav Faltýnek, Petr Vokřál a Richard Brabec a člen předsednictva Radek Vondráček. Po jednání předsednictva to novinářům řekl Babiš. Dodal, že první schůzky se uskuteční v neděli a v pondělí. Již dříve Babiš prohlásil, že ANO je připravené jednat se všemi stranami, které se dostaly do Sněmovny. O tom, s kým by chtěl uzavřít koalici, se jednoznačně nevyjádřil.

Schwarzenberg: Lidé očividně raději slyší sliby než pevní postoje

Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg označil výsledek voleb za prohru, kterou přisuzuje tomu, že strana neuhnula ze svých principů.

Přibývá krádeží drahých kol na objednávku, potvrdily pojišťovny

Hodnota ukradených kol klientů pojišťoven v Česku v letošním roce vzrostla. Častěji se kradou dražší, předem vytipované bicykly, na něž se soustředí organizované skupiny zlodějů, vyplývá z ankety ČTK mezi tuzemskými pojišťovnami.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení