Pražští zastupitelé schválili také zhotovení dokumentace na stavbu Dvoreckého mostu, čímž skončila architektonická soutěž na stavbu. S mostem, který bude propojovat Podolí a Smíchov, počítal již územní plán v roce 2009. Vychází ze strategie tramvajových tratí.

Dvorecký most - vizualizace.
Nový most usnadní spojení mezi Podolím a Smíchovem. Chodcům, cyklistům i MHD

Nové spojení bude určeno především pro tramvajovou a autobusovou dopravu, jezdit tudy budou moci i cyklisté a pěší. Východní vyústění mostu bude umístěno u Žlutých lázní severně od Jeremenkovy ulice. Západní pak povede poblíž tramvajové zastávky Lihovar. Stavba by měla trvat čtyři roky. Předpokládaná cena činí 110 milionů korun.

Zřícená lávka pro pěší v pražské Troji.
Trojská lávka rok poté: hledá se viník. Praha se o nás nezajímá, tvrdí poškozená

Vítkov se dočká promenády i amfiteátru
Magistrát plánuje úpravu Vítkova, vzniknout by tu měly promenáda, kavárna i amfiteátr. Úpravy jsou rozvrženy na deset let a postupně zahrnou celý vrch. „Bude se jednat o postupnou obnovu zeleně a porostu svahů,“ řekl mluvčí městského Institutu plánování a rozvoje Marek Vácha. Během prací by měla být zlepšena síť schodišť a cest a také obnoveny inženýrské sítě a osvětlení. 

Ilustrační foto. Žižkovský vrch Vítkov.
KRÁTCE: Zažijte na Vítkově první republiku

Skauti přivezou světloSkauti přivezou v neděli 16. prosince do Prahy Betlémské světlo. Najdete ho u sv. Víta v 10 hodin, kde bude předáno i primátorovi města. Světlo budou skauti rozdávat mimo jiné u kostela sv. Jiří v Hloubětíně 18. a 20. prosince od 17 do 19 h, na trzích na Kubánském náměstí 22. prosince od 13 do 17 h nebo v Písecké bráně 23. prosince od 15 do 18 h. Na Štědrý den budou skauti rozdávat Betlémské světlo od 9 do 16 h v kostele Milíče z Kroměříže na Chodově.

Napříč Prahou - přes tři jezy 2017.
Skauti chystají největší vodáckou akci v roce, vltavské jezy sjedou stovky lodí