V deseti kapitolách budou žáci na základě ukázek z literárních děl různých žánrů odpovídat na otázky a plnit úkoly, které propojí znalosti získané četbou s reálným životem. Sešity by měly být připraveny k začátku dalšího školního roku, součástí projektu je i doprovodný program.

Sbírka oblečení pomůže dětemMáte doma oblečení po dětech, které už nenosí? Přineste ho na devítku. Zdejší úřad se obrátil na veřejnost s prosbou o zapojení do připravované sbírky oblečení na podporu místních dětských domovů. Vyprané a vyžehlené oblečení pro děti od tří let je možné nosit na sociální odbor městského úřadu do kanceláře 318. Žádané jsou hlavně mikiny, svetry, trička, kalhoty a bundy. Samotná sbírka se uskuteční ve dnech 17. a 19. října.

Sedmička čistí ulicePodzimní kolo komplexního čištění pozemních komunikací odstartovalo včera. Ulice budou po etapách čištěny až do 18. října. Po tu dobu mohou rezidenti zdarma po registraci parkovat na Letenské pláni.

Kaizlovy sady se mění na galeriiV úterý odpoledne v Kaizlových sadech startuje Výstava na stromech. Expozice s podtitulem Poznej své boty na 15 plakátech umístěných přímo na stromech prezentuje všechno, co se skrývá za zpracováním kůže a výrobou bot. Výstava potrvá do 8. října. Souběžně odpoledne proběhne trh Férový Karlín.

Řidiči projedou Motolem obtížnějiOd úterý začíná rozsáhlá rekonstrukce Kukulovy ulice a nájezdových ramp na Plzeňskou třídu v Praze 5. První dva týdny bude opravována spodní část komunikace, která sousedí s motolskou nemocnicí. Větší komplikace však řidičům přinesou až práce na středním úseku v termínu od 18. do 30. října. Průjezdná bude ulice pouze ve směru od Vypichu. Opačně povede objízdná trasa ulicemi Zahradníčkova, V Úvalu, Roentgenova a Šafránecká zpět na Kukulovu.

Kam za kulturou

José Cura a jeho žáciNa týden v únoru 2016 několik pěvců nikdy nezapomene. Tehdy v pražském Pálffyho paláci vedl mistrovské kurzy José Cura a byla to, jak se říká, jízda. Cura probouzel v hlasech vášeň a tím také hloubku hudby G. Verdiho a G. Pucciniho. Opravdová mistrovská třída však skončí až galakoncertem 19. a 20. října ve Smetanově síni Obecního domu. Na něm předvedou své umění nejen účastníci, ale také José Cura.

Autor stadionu pro olympiáduV pražské Galerii Jaroslava Fragnera bude od 6. října k vidění výstava přibližující dílo japonského architekta Kengo Kumy. Ten se už o den dříve zúčastní vernisáže a v Betlémské kapli vystoupí se svou přednáškou. Podle Kumova návrhu bude v Tokiu postaven olympijský stadion.

Loutková střelniceTento čtvrtek se rozběhne první ročník mezinárodního loutkového festivalu Žižkovská loutka. Ve stanu na náměstí Jiřího z Poděbrad, kulturním centru Vozovna a kině Aero bude od 6. října do 9. října k vidění 30 divadelních představení. Připraveny jsou také koncerty a workshopy s divadelní tématikou. Nechybět bude ani Loutková střelnice.

V temnotě stromůRelativně nakrátko se v Galerii kritiků v Paláci Adria usadila nová výstava. Nese název Lom/Na rozhraní a k vidění zde bude jen do konce tohoto týdne. Přehlídka představuje práce dvou umělců, jež mají společnou generační příslušnost. Konkrétně si bude možné v Galerii kritiků až do 9. října prohlédnout obrazy Jana Poupěte a Petra Grubera, na nichž vystupuje lom na pozadí jako fragment pohlcený v temnotě stromů.

Čtěte také: Bramborobraní zve na atrakce pro děti