Nyní je v polovině své cesty po hlavním městě. Na třináctce bude od pondělí 10. srpna do čtvrtka 13. srpna. Promítání začíná vždy po setmění, mezi 20.30 a 21.45 hodinou a za návštěvu se nic neplatí.

Zastávka autobusu dostane přístřešekČekání na spoj u Obchodního centra Hostivař by mělo být v budoucnu příjemnější. Alespoň na nějaký čas. S ohledem na požadavek veřejnosti se patnáctá městská část dohodla s dopravním podnikem, a podařilo se ji získat dočasný mobilní přístřešek pro cestující čekající na autobus. Ve Švehlově bude přístřešek na dobu neurčitou, na níž ho má městská část půjčený.

Bytový dům má napodobit zříceninuDeveloperská společnost AYOR development plánuje ve Strašnicích postavit bytový dům, jehož podoba vychází z typické siluety Českého ráje, zříceniny hradu Trosky. Projekt nazval podle dvou hradních věží Panna a Bába. Magistrátní odbor ochrany prostředí nyní rozhodl, že pro stavbu firma nemusí zpracovat kompletní posouzení vlivu stavby na životní prostředí.

Bytový dům Panna a Bába, který má vyrůstn v ulici Žernovská nedaleko stanice metra A Skalka, bude mít dvě čtyřpodlažní věže spojené společným podnožím, ve kterém bude technologické zázemí a prostor pro parkování. Firma počítá se 13 byty a 22 parkovacími stáními. Kvůli nedostatku místa však budou parkovací místa pro majitelé bytů v mechanickém zakladači.

Oprava stadionu má stát desítky milionůRekonstrukce žižkovského stadionu vyjde na desítky milionů korun. Na nutných investicích se chce Praha 3 domluvit s budoucím nájemcem nebo nájemci, v úvahu přichází i pomoc sponzorů. Radnice by se nevyhýbala ani možnému přejmenování stadionu. Potvrdili to místostarostové městské části Ivan Holeček (ČSSD) a Alexander Bellu (ODS). Nájemní smlouvu uzavřela městská část s fotbalovým klubem Slavoj Vyšehrad. Nájemné činí 100 tisíc korun. S dosavadním dlouholetým nájemcem, zadluženou Viktorií Žižkov, radnice zatím společnou řeč nenašla.

Indická miniatura je opět v PrazeNárodní muzeum zapůjčilo jedinečnou miniaturu z počátku 17. století na prestižní mezinárodní výstavu Sultans of Deccan India, 1500–1700: Opulence and Fancy, kterou uspořádalo ve dnech 20. dubna až 26. července The Metropolitan Museum of Art v New Yorku. Vzácná miniatura, která byla doposud v zahraničí vystavena pouze jednou, představuje bohatě iluminovaný a zlacený list z portrétního alba mughalského císaře Džahángíra.

Tento portrét, jenž zobrazuje sultána z Bídžápuru v jižní Indii, byl císaři Džahángírovi zaslán mezi lety 1610–1611. Nyní se miniatura, která při svém prvním vystavení mimo Evropu vzbudila ohromný zájem nejen mezi odborníky, navrací zpět do bezpečí pražského depozitáře. Výstava, na kterou zapůjčila své předměty nejvýznamnější světová muzea, představila poprvé kompletní umění a řemesla dakšinských sultanátů v jižní Indii v období 1500–1700.

Leišová doplavala do PrahyPlavkyně Lucie Leišová má za sebou první část svého charitativního projektu Vltava 2015. Po deset dnů se vrhala do vod této české řeky, aby se během nich z Českých Budějovic dostala až do Prahy. Zvládla to. I když ne vždy to bylo jednoduché. Hned po prvním úseku byla přímo v šoku z toho, jak špinavá Vltava je. Další dny jí pak ztěžovala její úsilí především studená voda. Prošla si i nachlazením.

Vše překonala, a to i díky fanouškům, kteří ji podporovali především na sociálních sítích. Pár se jich však vydalo přímo do vody. Přesto zatím spokojená není. Druhá část, ta důležitější, se zatím moc nedaří. Akce totiž měla pomoci vybrat peníze na handbike pro Radka, který po úrazu ochrnul. Vybraná částka však zatím ani zdaleka nedosahuje výše, která je potřeba.

Dobrá zpráva pro PražanyHlavní město podporuje vznik a provoz přípravných tříd základních škol, které pomáhají vyrovnat vývoj dětí před nástupem do základního vzdělávání. Řekla to pražská radní pro školství a sociální politiku Irena Ropková (ČSSD). Upřesnila, že městská rada na svém posledním zasedání vyslovila souhlas s pokračováním činnosti dvou přípravných tříd základních škol v nadcházejícím školním roce, a to na Základní škole Vokovice v Praze 6 a na Základní škole pro zrakově postižené v Praze 2. Současně od září zahajuje činnost pět zcela nových přípravných tříd v Praze 4, v Praze 5, v Řepích a v Čakovicích. Cílem přípravných tříd je podle Ropkové zajištění plynulého přechodu do základního vzdělávání a vyrovnání vývoje dětí.

Číslo dne: 3,62Vůbec nejnavštěvovanější českou památku Pražský hrad loni navštívilo 1,8 milionu platících turistů, letos je to jen do konce července už více než 1,12 milionu. Včetně těch, kdo areálem Hradu procházejí a vstupné neplatí, pak správa počet návštěvníků odhaduje k témuž datu na 3,62 milionu. Rostla i návštěvnost třetího nejnavštěvovanějšího místa, akvaparku Aquapalace Čestlice. Loni tam za celý rok přišlo přes 845 tisíc lidí. Letos to bylo více než 100 tisíc lidí jenom za červenec.