„Výluky tramvají skončí v pátek v půl páté ráno. Již dnes byla doprava v normálu a většina spojů jezdila podle jízdního řádu," uvedla včera mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková. Práce na křižovatce, které prováděla Pražská plynárenská, měly podle mluvčího společnosti Miroslava Vránky původně trvat až do pondělí, ale nakonec se je podařilo ukončit dříve.

Na trojce vybrali osmičku investicObyvatelé třetí městské části vybrali prostřednictvím internetového hlasování osm projektů, které radnice za veřejné peníze realizuje.
V rámci takzvaného participativního rozpočtu investice navrhli a rámcové projekty připravili samotní obyvatelé Prahy 3. Nejvíce hlasů dostal projekt rekonstrukce poradny pro ženy Mamma HELP, spojený se zřízením keramické dílny.
Lidé na trojce dále vybrali například vybudování dětského hřiště, zastřešení pramene nad Krejcárkem či vytvoření studijní zahrady v základní škole Jarov. Celkem osm projektů vyjde kasu městské části podle současných odhadů na zhruba 1,9 milionu korun.

Záchytné parkoviště namísto náměstí? Nechceme, volají KarlínštíVlna odporu se pomalu zvedá proti kontroverznímu nápadu radnice Prahy 8. Ta se totiž na Karlínské náměstí chystá „odstavit" přes stovku aut „přespolních". O vzniku takzvaného záchytného parkoviště už v závěru minulého týdne do médií pohovořil zdejší radní pro dopravu Karel Šašek. „S přípravou P+R parkoviště pro více než stovku aut na Karlínském náměstí jsme nejdál," vzkázal Šašek.
Se zlou se ovšem potázal. Tedy zatím alespoň na sociální síti Facebook. Na stránce „Osmičkové parkovací zóny" se Karlínští šikují k odporu. Chtějí záměr překazit. Bývalý zástupce starosty Prahy 8 Michal Švarc zde vyzívá k podpisu petice proti záchytnému parkovišti. Do včerejšího večera ji sice podepsalo pouze šestatřicet lidí, podle Švarce však má potenciál k mnohem masivnější podpoře. Pražský deník bude podrobnosti případu sledovat.

Kam za kulturou

Hitem je Steve Jobs
Táňa Vilhelmová, Michal Viewegh, Zuzana Stivínová, Klára Issová a mnozí další herci přišli oslavit 5. narozeniny Audiotéky.cz. Jejich hlasy důvěrně znají posluchači audio-knih největšího tuzemského distributora této elektronické produkce, který začínal u 300 titulů, dnes nabízí tři tisíce. Nej-úspěšnější audioknihou společnosti, jež je dostupná i v dalších jazykových verzích po celém světě, byl zatím Steve Jobs.

Jiří Lábus ve ViolePro letošní podzim přichystalo Divadlo Viola jeden zajímavý bonbónek. 24. října jím bude premiéra skečů Jiřího Kyliána. Představení se jmenuje Narozen v cizině a hlavní roli v něm sehraje Jiří Lábus. Vystoupení je inspirované texty známého choreografa Jiřího Kyliána, jenž po invazi vojsk Varšav- ské smlouvy emigroval nejprve do Německa a poté do Holandska. Jiří Lábus v něm oživí Kyliánova slova doplněná filmovými miniaturami.

Soudce A. K. se vrátíSeriál Život a doba soudce A. K. v produkci České televize se dočká druhé řady. V hlavní roli Adama Klose se představí herec David Švehlík. Režie nových třinácti dílů podle scénáře Zdeňka Zapletala se opět ujali Robert Sedláček, Bohdan Sláma a Radim Špaček, které doplní Petr Marek. Soudce A. K. bude v další řadě o trochu starší a už nebude soudit rodinné kauzy, ale velké zločiny.

Čtěte také: Tramvaje v centru Prahy kolabují, nabírají desítky minut zpoždění