VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Tour po vinárnách slaví úspěch

Praha - Před blížícím se vinobraním na Grébovce vrcholí „závod" po vinárnách na Praze 2. Když si v jedenácti vinárnách, které se účastní kampaně Tour de víno, objedná návštěvník alespoň čtyři decilitry vína, dostane kovovou placku a razítko na soutěžní kartu. Kdo na vinobraní, které se koná 25. a 26. září, donese kartu se všemi razítky, dostane půllitr burčáku jako odměnu. Podle vináren se kampaň dobře ujala, hlavně pak na sociálních sítích.

5.9.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Dimír Šťastný

Muzeum Kampa vystavuje Toyen
Meda Mládková je dnes jednou z mála žijících osobností, která se potkala v Paříži s česko-francouzskou malířkou Toyen, vlastním jménem Marií Čermínovou. Protože Meda Mládková oslaví v úterý 96. narozeniny, uspořádali pracovníci Muzea Kampa výstavu obrazů Toyen a nazvali ji Vidím, neboť je noc. Jde o průřez nejlepšího z autorčina figurálního díla, která zapůjčili lidé z mnoha státních i soukromých českých i pařížských sbírek. Výstava potrvá až do ledna příštího roku.

Na „procentech" pro umění Praha 3 tratila
Loni před volbami schválili radní třetí městské části návrh tehdejšího místostarosty Matěje Stropnického, aby šly dvě procenta z rozpočtu předchozího roku, a to z investic městské části do vlastních pozemků a majetku, na podporu umění. Městská část však kvůli tomu ztratila devět milionů korun. Praha 3 však chce v obohacování veřejného prostoru pokračovat. Dlouhodobě uvažuje o pořizování výtvarných děl do veřejného prostoru ve spolupráci s mladými umělci. Nyní se chystá aktualizovat analýzu veřejných prostor a budou se hledat i optimální způsoby, jak plán uskutečnit.

Romský stan ukáže kulturu i historii
Na Letenskou pláň zavítá ve dnech 17. a 18. září kočující projekt Romský stan. Všem zájemcům nabídne dvoudenní komponovaný interaktivní program o romském jazyce, kultuře a historii. Návštěvníci budou také moci ochutnat romskou kuchyni, poslechnou si čtení autorské literatury a budou moci diskutovat o různých tématech.

Desítka hledá dobrovolníka roku
Desátá městská část opět vyhlásila každoroční volbu Dobrovolníka roku. Kandidáty na cenu můžou do 6. listopadu navrhovat neziskové organizace, které působí na území městské části Praha 10 déle než jeden rok v oblasti sociální, zdravotnictví, kultury, sportu, práce s dětmi a mládeží, životního prostředí a podobně. Vybraní dobrovolníci budou oceněni na slavnostním večeru, který se bude konat začátkem prosince.

Stavba šaten vedle jídelny se protáhla
Přístavbu nové šatny ke školní jídelně v Radotíně dokončí později. Důvodem posunu byla potřeba vybudování nových základů v nestabilním zásypu terasy. Kuchyně, jídelní část i sociální zázemí jsou od 1. září plně v provozu, chybí však prozatím plnohodnotné šatny. Děti ze základní školy i studenti gymnázia se tak musí v prvních zářijových dnech stravovat ve ztíženějších podmínkách. Termín pro dokončení stavby je 13. září.

Klánovice zvou na nedělní pochodAvon pochod proti rakovině prsu proběhne v neděli od tří hodin odpoledne v Klánovicích. Bohatý program pro celou rodinu začne už ve dvě hodiny v parčíku u kulturního centra Nová Beseda. Cíl čtyřkilometrového pochodu se nachází na hřišti základní školy. Letošní novinkou je propojení s Nadačním fondem Petra Koukala a projektem STK pro chlapy. Na startu vystoupí například dětský pěvecký soubor nebo kapela Frenchise, od pěti hodin je potom připraveno vystoupení kapely Tap Tap Tap. Chybět nebude ani občerstvení.

Dobrá zpráva pro Pražany
V sobotu se zájemcům otevřela kaple svaté Kláry v Botanické zahradě v Troji. Barokní památku, která byla postavená okolo roku 1685, je zpřístupněna návštěvníkům v rámci Dnů evropského kulturního dědictví v Troji. Otevřeno je od devíti hodin ráno do osmi večer. Pokud to někdo v sobotu nestihne, může do kaple nahlédnout do konce října. Kaple je součástí vstupného do botanické zahrady.

Číslo dne: 33 714
Průměrná hrubá měsíční mzda pražských zaměstnanců dosáhla ve druhém čtvrtletí letošního roku hodnoty 33 714 korun. V porovnání s průměrnou mzdou za celou Českou republiku, která je 26 287 korun, byla vyšší o 28,3 procenta. Pražané si vždy drží o třicet procent nad průměrem.

Autor: Redakce

5.9.2015
SDÍLEJ:
Andrej Babiš (vlevo) a Jaroslav Faltýnek.
9

Mezi Čechy mírně převažuje nespokojenost s výsledkem voleb

Petr Gazdík.
5

Babiš přemlouval STAN ke spolupráci. Podle Gazdíka ale marně

Jednání za hnutí ANO povedou Babiš, Faltýnek i Brabec

Povolební vyjednávání povedou za ANO předseda hnutí Andrej Babiš, místopředsedové Jaroslav Faltýnek, Petr Vokřál a Richard Brabec a člen předsednictva Radek Vondráček. Po jednání předsednictva to novinářům řekl Babiš. Dodal, že první schůzky se uskuteční v neděli a v pondělí. Již dříve Babiš prohlásil, že ANO je připravené jednat se všemi stranami, které se dostaly do Sněmovny. O tom, s kým by chtěl uzavřít koalici, se jednoznačně nevyjádřil.

Schwarzenberg: Lidé očividně raději slyší sliby než pevní postoje

Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg označil výsledek voleb za prohru, kterou přisuzuje tomu, že strana neuhnula ze svých principů.

Přibývá krádeží drahých kol na objednávku, potvrdily pojišťovny

Hodnota ukradených kol klientů pojišťoven v Česku v letošním roce vzrostla. Častěji se kradou dražší, předem vytipované bicykly, na něž se soustředí organizované skupiny zlodějů, vyplývá z ankety ČTK mezi tuzemskými pojišťovnami.

Praha volí jinak než zbytek země. Potvrdí se to i letos?

Obyvatelé hlavního města v minulosti hlasovali výrazně „pravicověji“ než lidé z ostatních regionů. Očekává se to i tentokrát, jak potvrdila také naše předvolební sonda. Praha je tradiční baštou pravice a liberálně orientovaných stran. Minulé parlamentní volby v roce 2013 opanovala v hlavním městě TOP 09. Hlasovalo pro ni přes 23 procent voličů, zatímco na celostátní úrovni jen 12, což stačilo na republikové čtvrté místo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení