Vodičková ulice se během měsíce stane ještě jednou výrazným místem studentských slavností. Začne tu majálesový průvod.

Velikonoční břízy byly plné vzkazůNávštěvníci Velikonočních trhů na Staroměstském náměstí v Praze mohli na barevné vajíčko napsat jakýkoliv vzkaz a ozdobit jím některou z bříz. V centru jich o svátcích visely stovky. Na vajíčkách se objevují především zvířata, květiny, srdce nebo čtyřlístky. Lidé je dostávali z rukou veselé plyšové party jako symboly jara a psali na ně vzkazy jako například veselé Velikonoce nebo vyznání lásky.

Co takhle dinosauří kraslici?Velikonoce v Muzeu Karla Zemana v Praze.V Muzeu Karla Zemana v Praze se oslavily Velikonoce trochu netradičně, a to ve stylu Cesty do pravěku. Návštěvníci mohli vidět skutečnou zkamenělinu prehistorického dinosauřího vejce a pak jedno gigantické dinosauří vejce, ze kterého se postupně pod rukama dětí i dospělých stála dinosauří kraslice. Z vrbových proutků pak místo pomlázky upletli dinosauří hnízdo. Vejce měří na výšku 180 centimetrů a v nejširším bodě má 120 centimetrů.

V květnu vystoupí Rieu i MrvicaChorvatský pianista Maksim Mrvica a nizozemský houslista André Rieu se chystají v květnu do Prahy. Mrvica, který ve své dosavadní karieře prodal po celém světě víc než čtyři miliony alb, zahraje 14. května v pražském Divadle Hybernia. Houslista, skladatel, aranžér a dirigent André Rieu se po roce 22. května vrátí do O2 areny.

Blíží se oprava Bělehradské ulicePrvní dělníci nastoupí 4. května na plánovanou rozsáhlou rekonstrukci Bělehradské ulice. Tu čeká kompletní výměna povrchů vozovky, vybudování parkovacích stání, chodníků a bezbariérových tramvajových zastávek v úseku Rumunská - Otakarova, oprava silnice a tramvajové trati v úseku Rumunská - Bruselská. Zároveň dojde k zahájení prací na mostě přes Botič, zřízení provizorních lávek a demolice mostu. Podle mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbory Liškové obnovení provozu na komunikaci se předpokládá spolu se zprovozněním tramvajové trati a mostu v listopadu tohoto roku. Kompletní dokončení povrchů chodníků by mělo být hotové do konce roku 2015 v závislosti na klimatických podmínkách. Motoristé by tak měli vzít na vědomí jisté dopravní komplikace, které v daném místě a městské části Prahy 2 nastanou.

Do parku se vrací mobilní toaletyNa základě ohlasů po nedávné debatě o Stromovce se do největšího parku v Praze vrací mobilní toalety. Od začátku dubna je tak mohou návštěvníci najít na čtyřech místech. Jednak u tramvajové točny poblíž Výstaviště, dále na přístupové cestě ke Šlechtovce, za viaduktem směrem na Císařský ostrov a za viaduktem směrem k Císařskému mlýnu v části Za drahou.

Začínají přednášky o HolešovicíchVe středu můžete přijít v 9.30 hodin do Základní školy Strossmayerovo náměstí v Holešovicích na první díl povídání architektky Kláry Brůhové. Tématem bude život a dílo Bohumila Hübschmana, autora parních mlýnů.

Desítka začala bojovat se sprejeryStarostka desáté městské části Radmila Kleslová obnovila program na pravidelné odstraňování sprejerských nápisů. Speciálně zřízené antigraffitové hlídky se zaměří na nejfrekventovanější ulice. Do projektu se můžou zapojit i všichni majitelé soukromých domů. Stačí vyplnit přihlášku na internetu. Radnice bude projekt financovat ze svého vlastního rozpočtu, plánované výdaje by neměly ročně přesáhnout 1,3 milionu korun. Více čtěte ZDE.

Setkání ukáže zvyky různých kulturOslavou soužití různých etnik a národů je akce Prahy 14, která nese název „Setkání kultur". Ta se koná už pošesté. „Cílem kampaně je kromě přiblížení zvyklostí a kulturního dědictví jiných národů, také podpora vzájemné tolerance mezi majoritní společností a cizinci žijícími v Praze 14," vysvětluje radní Irena Kolmanová. V rámci akce budou ke slyšení romské či vietnamské pohádky, či hudba ze mnoha míst světa. Setkání kultur se koná od 9. do 14. dubna na prostranství u metra Rajská zahrada, dále od 15. do 24. dubna na náměstí u stanice metra Hloubětín a nakonec od 25. do 30. dubna v prostoru u metra na Černém Mostě.

Na Petříně se to bude řezat!Bitva národů propukne od 7. do 10 května na Petříně, kde se uskuteční šestý ročník mistrovství světa ve středověkém kontaktním boji. Prodloužený víkend bude zasvěcen tomuto extrémnímu sportu, v němž bojovníci používají autentické středověké zbraně. Meče, štíty a zbroje jsou pečlivě vyrobenými a nákladnými replikami původního vybavení středověkých rytířů, jak jsou známé z dostupných zdrojů a muzeí. Zbraně jsou ocelové, nejsou však ostré. Diváci budou svědky vzrušujících duelů jednoho proti jednomu a skupinových bitev pěti proti pěti, stejně tak i spektakulárních hromadných střetů 21 proti 21 a všichni proti všem, kterých se naráz účastní více než 100 bojovníků. Více čtěte ZDE.

Dobrá zpráva pro školákyStřední odborná škola stavební a zahradnická na pražském Jarově se dočká zateplení a výstavby skleníku za 46 milionů korun. Magistrát aktuálně hledá firmu na tyto práce. Rekonstrukce se bude týkat zateplení fasády a střechy tří budov.

Číslo dne: 100V příštích čtyřech letech vyjde správa a úklid pražského akvacentra Šutka na skoro sto milionů korun. Vítězná firma nabídla o několik milionů méně než druhá. Více čtěte ZDE.