Cílem investice je podpořit mezi žáky a studenty zájem o studium technických oborů a zvyšovat jejich konkurenceschopnost na pracovním trhu.

Centrem projde karnevalový průvodBarevnými kostýmy se rozhodli protestovat proti sociálnímu utlačování. V sobotu 12. března projde centrem Prahy karnevalový průvod s názvem Karnevalem proti fašismu. Akci pořádá Feministická společnost Univerzity Karlovy. „Vyjadřujeme naším karnevalem podporu feministickým demonstracím, které se konají v Kolíně a Berlíně. Přidáváme se k jejich boji za společnost bez sexismu, rasismu, homofobie, ableismu, klasismu i jakýchkoliv jiných forem sociálního útlaku," vysvětlují pořadatelé a pořadatelky na svých facebookových stránkách. Průvod vyjde ve 14 hodin z Náměstí Republiky.

Zanedbaná místa opět zatravníAž do neděle 10. dubna mohou obyvatelé čtvrté městské části posílat své návrhy, která zanedbaná místa na Praze 4 by se měla osázet. Vytipovaná místa plánují organizátoři zkultivovat a vytvořit na nich veřejnou zahrádku. Na třech místech vytvoří dokonce bylinkovou zahrádku. Za pomoci a odborného dozoru zahradníků z Kokozy budete moct zasázet a následně už sami udržovat komunitní zahrádku. Akci pořádá městská část ve spolupráci s místní Agendou 21 a organizací Kokoza.

Radnice podpoří festival FebiofestSmlouvu se společností Febiofest o spolupořadatelství 23. ročníku mezinárodního filmového festivalu schválila pátá městská část v Praze. Febiofest se uskuteční od 17. do 25. března zejména v Cinestar Anděl. Městská část je partnerem festivalu od roku 2007, letos uvolní pět set tisíc korun. Součástí festivalu je i Juniorfest, v jehož rámci budou vysílány filmy pro děti a mládež za dotované vstupné, část víkendových dopoledních představení je určena dětem z dětských domovů.

Krizové centrum pro děti má nové sídloOrganizace Cestou Necestou, jejímž cílem je pomáhat ohroženým dětem, funguje pět let v Praze 5. Tam nyní zůstává služba Doprovázení pěstounů a jinak se krizové centrum nově přesunulo na druhou městskou část do Trojické ulice. Nové prostory jsou podle organizace větší, členitější a uzavřenější než na předchozí adrese, díky čemuž je sídlo vhodnější pro intimní hovory o dětských bolestech.

V Praze 6 poroste počet školákůRadnice šesté městské části na svém webu zveřejnila podrobnou demografickou studii pro oblast školství s výhledem až do roku 2030. Z prognózy vyplývá, že pozvolný růst počtu dětí v základních školách bude v Praze 6 stabilně pokračovat až do druhé poloviny dvacátých let. Vývoj ve spádových oblastech škol nebude nicméně rovnoměrný.

Výstava ukáže novou podobu letištěOkolí ruzyňského letiště má v budoucnu změnit svou podobu. S touto vizí se v minulém roce odehrála urbanisticko-dopravní soutěž na ideové řešení veřejného prostoru před Terminály 1 a 2. Všechny architektonické návrhy představí výstava, která je zdarma k vidění v odletové hale Terminálu 2 na Letišti Václava Havla Praha. Do architektonické soutěže bylo zasláno 15 návrhů. Vítězný návrh od ateliéru Rala zaujal mimo jiné myšlenkou utlumení povrchové dopravy s upřednostněním chodců.

Běh připomene pražského maratonceVšichni nadšení běžci a běžkyně mají v sobotu 12. března možnost zúčastnit se Ottova běhu, který se poběží dopoledne v Hrdlořezích. Závod je pojmenován po žižkovském maratonci Ottovi Puteanym, který jako první v Česku uběhl 100 maratonů. Běh se poběží hrdlořezskou Smetankou. Prezentace je v 8 hodin u šaten TJ Spartak Hrdlořezy, startovné činí 50 korun. Závod odstartuje v 10 hodin a poběží se v několika kategoriích. Na vítěze čekají ceny v hodnotě tří tisíc korun.

Modřany připravují novou radniciVedení dvanácté městské části už podniklo první kroky k výstavbě nové budovy radnice. Jde o projekt po stránce finanční i realizační vůbec nejnáročnější v historii Prahy 12. Ve snaze poskytnout veřejnosti maximum informací se proto vedení radnice rozhodlo vytvořit na svých stránkách městské části záložku s názvem Nová radnice transparentně. Sídlo včetně umístění a vzhledu navrhnou přímo firmy, mezi nimiž si vedení radnice bude vybírat veřejnou zakázkou.

Začíná přehlídka ke dni divadla pro děti a mládežSedmnáct inscenací profesionálních i amatérských divadel a dětských souborů se představí od soboty 12. března do středy 16. března v Praze na přehlídce ke Světovému dni divadla pro děti a mládež. Pořádá ji Institut umění - Divadelní ústav, české středisko Mezinárodní asociace divadel pro děti a mládež ve spolupráci s Divadlem v Celetné. „Na přehlídce se představí dětské amatérské soubory i velké divadelní domy v čele s královéhradeckým Divadlem Drak a libereckým Naivním divadlem. Inscenace jsou určeny široké škále diváků od nejmenších, které potěší třeba Batosnění Studia Damúza, až po teenagery a jejich rodiče," sdělila Adéla Vondráková z Divadelního ústavu. Do Prahy přijedou i další soubory.

Chystá se prodejní výstavaAni letos nebude chybět tradiční Velikonoční výstava, která se každoročně koná v sídle Krajského úřadu ve Zborovské ulici na pražském Smíchově. Účastní se jí poskytovatelé sociálních služeb, kteří dodají originální velikonoční zboží. Výstava se koná ve středu 23. března od 8.30 do 13 hodin. Na tradiční prodejní výstavě si budou moci návštěvníci koupit kraslice, beránky a další velikonoční výrobky z neziskových organizací, domovů seniorů a od hendikepovaných dětí.

Dobrá zpráva pro PražanyVíce pohodlí v nově opravené porodnici, která byla ve čtvrtek slavnostně otevřena, poskytne maminkám krčská Thomayerova nemocnice. Na modernizaci dal stát 15,7 milionu korun, nemocnice dalších 12,6 milionu. Oddělení má nyní 30 porodnických lůžek a 21 lůžek pooperačních gynekologických. Jejich celkový počet ubyl, aby se zvýšil komfort pro ženy. Každý pokoj má nyní také své sociální zařízení.

Číslo dne: 64,6Za tolik milionů korun rozdali minulý rok pokuty pražští strážníci. Celkem přitom řešili 1,099 milionu přestupků. Kromě přestupků v dopravě nejčastěji strážníci pokutovali znečišťování veřejného prostranství. Prohlásil to ředitel městské policie Eduard Šuster.