Svolal tedy velkou poradu se všemi našimi strážníky, se kterými se domluvil na zesílené hlídkové činnosti v těchto oblastech. „S panem ředitelem Ridlem jsme se sešli osobně, řešili jsme způsob zabezpečení konkrétních oblastí, zejména metra Strašnická. Od doby, kdy jsme z této lokality omezili prodejny alkoholu, je místo mnohem bezpečnější," doplnil úřadující starosta desítky Vladimír Novák. Každá ulice na Praze 10 bude mít nově také přidělena vlastního strážníka, kterému budou moci její obyvatelé přímo volat.

Němcová měla premiéru v NárodnímVe Stavovském divadle byla ve čtvrtek s úspěchem představena novinka činohry české první scény Jako břitva/Němcová v režii Štěpána Pácla. Hra Lenky Lagronové nahlíží na spisovatelku Boženu Němcovou jako na umělkyni mimořádnou, ale zároveň složitou. Hlavní roli ztvárnila Magdaléna Borová.

V Olšance zazní hity Zdeňka BorovceTřetí městská část v Praze zve na natáčení televizního pořadu s názvem Přijďte večer k nám, který se bude konat v úterý 5. dubna od 15 hodin v prostorách kongresového sálu Hotelu Olšanka. Zazní tam největší hity, ke kterým napsal text Zdeněk Borovec. Tato významná textařská osobnost, od jejíž smrti uplynulo už patnáct let, má na své kontě více jak 2500 textů. Hosty pořadu budou legendy české populární scény, jako je Eva Pilarová, Milan Drobný, Yvetta Simonová, Karel Štědrý nebo Pavlína Filipovská. Lístky jsou zdarma k vyzvednutí na odboru sociálních věcí žižkovské radnice, v klubu Remedium, v Klubu důchodců a v komunitním centru Armády Spásy.

Cihlářův memoriál patřil DukleVelmi úspěšný byl z pohledu jezdců pražské Dukly dráhový Memoriál Cihláře, který se uskutečnil v motolské hale. Vítězové jednotlivých kategorií: žákyně + kadetky - Dagmar Hejhalová (Dukla Praha), kadeti Ludvík Komínek (Dukla Praha), junioři Tomáš Čapek (SDJ Dukla Praha Tielse Renners Patric), ženy a juniorky Ema Cetkovská (SKC Tufo Prostějov), muži Elite Martin Bláha (Dukla Praha).

Nabídnou Bohnice zázemí pro dobu krize?Hasiči míří do Bohnic a není to, prosím, žádný apríl. Právě na 1. duben byla naplánována návštěva zástupců odboru ochrany obyvatelstva a krizového řízení Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy v Psychiatrické nemocnici Bohnice. Ta hasičům nabídla spolupráci, konkrétně možnost využít rozlehlé prostory pro potřeby zajištění nouzového přežití. Specialisté hasičů proto vyrážejí na obhlídku areálu, připomněla včera Pavlína Adamcová z centrály pražských hasičů. „Naši příslušníci se zejména zaměří na možnosti areálu pro umístění materiální základny humanitární pomoci," upřesnila.

Osmička chce změnu v autobusechAutobusová linka 349 by už neměla projíždět Ďáblickou ulicí. Takový je požadavek vedení radnice v Ďáblicích, které teď podpořilo i vedení Prahy 8. „Prosazujeme odklon autobusové linky číslo 349 z Ďáblické ulice, protože víme, že tato komunikace je silně přetížená. Tato linka by mohla využívat v úseku Třebenická Skládka Ďáblice dálnici D8, protože by tak nezatěžovala obydlená území Ďáblic," uvedl radní pro dopravu Prahy 8 Karel Šašek s tím, že by došlo k pouze malému nárůstu kilometrů, které by autobus musel ujet. Podporujeme také znovuobnovení zastávky Ďáblický hřbitov pro příměstské autobusové linky číslo 348 a 369, aby se vyšlo vstříc požadavku místních občanů na lepší dopravní obslužnost této lokality," dodal radní.

Na devítce začíná výstava patchworkůVe Vysočanech v pátek 1. dubna startuje mezinárodní výstava patchworků. Desátý ročník tradiční akce potrvá ve Sportcentru Wellness Hotelu Step až do neděle. Ve čtyřech halách se tam představí přes 800 kusů hlavně nástěnných quiltů, tedy moderních tapisérií z celého světa. K vidění budou i autorské práce z České republiky. Součástí akce je také doprovodný program, zájemci se mohou zúčastnit dílen šití, tisku na látku nebo vytváření povrchů.

Praha koupí Ďolíček ve VršovicíchPraha koupí stadion Ďolíček ve Vršovicích. Město zaplatí 121,1 milionu korun, dalších asi sedm milionů doplatí klub Bohemians 1905. Vlastník stadionu, Bohemians Real, za stadion požaduje 134 milionů, částka se sníží o daň z nabytí nemovitosti, kterou firma namísto Prahy zaplatí. Nákup přišly na pražský magistrát podpořit desítky fanoušků. Bohemians 1905 mají domluvu s vlastníkem stadionu, že jej mohou využívat do června.V rámci dlouhé diskuse vystoupili také fanoušci Bohemians. Více se dočtete ZDE.

Nečasová (Nagyová) musí opět k souduPražský městský soud ve středu v neveřejném zasedání zrušil osvobozující verdikt nad bývalou šéfkou kabinetu premiéra Petra Nečase (ODS) Janou Nečasovou (dříve Nagyovou) a nad dalšími obviněnými v kauze údajného zneužití Vojenského zpravodajství. Vyplývá to z justiční databáze Infosoud. Na usnesení soudu včera upozornil server neovlivni.cz. Podle obžaloby nechala Nečasová na podzim 2012 sledovat Vojenským zpravodajstvím manželku tehdejšího premiéra Radku, aby na ni sehnala kompromitující materiály. Kauza vedla k pádu vlády, Nečas se později rozvedl a vzal si Nagyovou. Soudkyně obvodního soudu Helena Králová loni dospěla k závěru, že se žádný trestný čin nestal. Důležitá byla mimo jiné svědecká výpověď Nečase. Soudkyně uvedla, že Nečas potvrdil své tehdejší obavy o rodinu na zpravodajce se prý obrátil, aby prověřili situaci, přičemž Nagyová jim pouze zprostředkovávala komunikaci. Rozsudek vyvolal diskuse.

Navštivte kulturní festival Májový světPočátkem května vylétne v poštovním kufru po Čechách čarodějnice. V každém z navštívených měst pobude měsíc a v daném místě se uskuteční řada zajímavých akcí. Na většinu programů bude vstup zdarma. Festival je úzce spojen se vším, co k máji patří s radostí ze života, akcemi pro děti, četbou povídek i přednesem poezie, s tancem a s turistickými vycházkami. Jednotlivé akce nabídnou možnost poznat daná místa jinak živě a pocítíte, jak se v daném městě doopravdy žije. Festival Májový svět tvoří lidé, kteří ve svém kraji léta konají zajímavé kulturní akce. Festival se odehraje v následujících městech: Praha (květen), Buštěhrad (červen), Sedlčany (září), Černošice (říjen), Vlachovo Březí (listopad), Nová Včelnice (leden), Vonoklasy (březen). K festivalu se lze bezplatně přidat s vlastními akcemi. Kompletní program a informace, jak přidat vlastní akci, najdete ZDE.

Basketbalistky znají semifinalistkyTři zápasy stačily obhájkyním mistrovského titulu basketbalistkám ZVVZ USK k postupu do semifinále Bonver ŽBL. Po výsledcích 117:56, 105:45 a 114:35 vyprovodily ze soutěže Karlovy Vary. Méně už se dařilo dalším pražským čtvrtfinalistkám. Hráčky VŠ nestačily ve třech utkáních na Nymburk, kterému podlehly 55:70, 44:60 a 78:90. Slávistky začaly svou sérii slibně. Po výhře v Hradci Králové 81:74, ale třikrát prohrály 62:64, 58:74 a 66:87. Posledním do semifinálové party je Trutnov, který překvapivě vyřadil Valosun Brno 75:68, 68:71,76:65 a 81:61. Více se dočtete ZDE.

Dobrá zpráva pro PražanyV přírodním divadle v Šárce zazní v sobotu 3. září opera Tajemství od hudebního skladatele Bedřicha Smetany. Na tradiční akci vystoupí sólisté, orchestr a sbor Národního divadla. Také v letošním roce návštěvníci za vstup platit nebudou. Minulý rok netradiční představení Rusalka navštívilo úctyhodných 10 tisíc lidí. Opera Tajemství je o třech dějstvích a vznikla v letech 1877 až 1878.

Číslo dne: 20Přesně před dvaceti lety bylo v Praze na Jižním Městě slavnostně zprovozněno první multikino v České republice. Multikino Galaxie nabídlo filmovým fanouškům osm sálů s více než 1100 místy a moderní promítací techniku. Investory přišlo na několik stovek milionů korun.