Úplnou uzávěru v tradičním čase plánovaných prací v pražských silničních tunelech – mezi 23. hodinou a pátou ranní – si vynutí čištění kamer.

Dopravní podnik slaví 120 letV úterý 1. září 1897 vznikly Městské elektrické podniky, předchůdce současného Dopravního podniku (DPP). Kulaté výročí bude DPP slavit klasicky. V den výročí se uskuteční ve 13 hodin v tramvajové smyčce na náměstí OSN ve Vysočanech tradiční křest tramvaje. Pojmenování získá po Františku Pelikánovi, prvním chefinženýrovi. Hlavním úkolem v prvních letech existence Elektrických podniků bylo soustředění MHD do rukou jedné městské společnosti. První trať vedla od Německého divadla kolem nádraží císaře Františka Josefa (dnes Hlavní nádraží), Karlovou (Seifertovou) třídou, Táboritskou, Domažlickou (Jičínskou) ulicí až na Floru. 

Čtyřka chystá na září Den bez autZábavné odpoledne na kolečkách skateboardů, kolech nebo koloběžkách se uskuteční 21. září v parku na Pankráci. Pro zájemce jsou připravené exhibice, zábavné soutěže, workshopy první pomoci nebo show na rampě ve Freestyle BMX, skateboardingu a scooteringu za doprovodu světel a plamenů. Akce startuje ve čtrnáct hodin odpoledne. Plánovaná je také výuka základních dovedností pod odborným vedením a dohledem, soutěž ve slalomu na kolech nebo koloběžkách, autogramiá- da účinkujících a tombola. Pro děti je připravené malování na obličej, fotostánek a airbrush tetování.

Praha má na interkulturní vzdělávání desítky milionůMetropole si na interkulturní vzdělávání připravila 80 milionů korun. Finance půjdou na kurzy pro kulturní pracovníky, tlumočníky či dvojjazyčné asistenty. O podporu mohou žádat i nestátní neziskové organizace a vysoké, mateřské, základní, střední a vyšší odborné školy. Přihlašovat se mohou od 2. října.

Náměstí Jana Palacha bude od roku 2019 bez garážíDlouho plánovaná obnova náměstí Jana Palacha podle návrhů architektů Václava Králíčka a Stanislava Makarova by mohla začít už za dva roky. Informovala o tom náměstkyně primátorky Petra Kolínská s tím, že náklady se vyšplhají na 150 milionů korun. Náměstíčko se nejspíš obejde bez výjezdů z garáží. „Uzavřeli jsme s majiteli dohodu o budoucí smlouvě, která umožní přestěhovat výjezdy tak, aby náměstí mohlo být plnohodnotně využíváno,“ uvedla. 

Hygienici provedli přes dvě stě kontrol kvůli kouřeníOd konce května, kdy začal platit tzv. protikuřácký zákon, pražští hygienici zkontrolovali 204 stravovacích zařízení. Ověřovali tak, jak je zákaz kouření dodržován. Na 140 místech se pak zaměřili na to, zda je provozovna označena příslušnou značkou. Všechny podniky uspěly. Nejednalo se ale o specializované akce. Kontrolu provedli odborníci v rámci běžné dozorové činnosti. Hygienici také reagovali na podněty a stížnosti, těch doputovalo 17, z toho 16 bylo neoprávněných. Zájem obyvatel už ale postupně upadá. Za srpen například hygienici obdrželi jen dva podněty.