Oslavenkyně se vyučila kuchařkou a pracovala v hotelu v Ústí nad Labem. Aktuálně žije u dcery v Komořanech.

Na náměstí v centru spadne letadloLetadlo se zřítilo do centra hlavního města, na Karlovo náměstí. Avšak pouze jako. Projekt Mayday připravený k blížícímu se Pražského Quadriennale uvede necelý týden před zahájením představení v podobě havárie malého sportovního letadla a následné záchranné akce. Na ukázce se podílí divadelníci: Divadlo Vosto5 a Katedra alternativního a loutkového divadla DAMU a záchranný sbor, do nějž patří hasiči, policie, zdravotníci. Simulace nehody proběhne v parku na Karlově náměstí ve čtvrtek 11. června v 18 hodin.

Slavnost rozezní balkánské melodieDům dětí a mládeže Praha 3 - Ulita pořádá 13. června od 14 do 22 hodin rodinnou zahradní slavnost Ulitafest. Akce se koná v areálu DDM Ulita v ulici Na Balkáně. Zájemci se mohou těšit například na vystoupení balkánské kapely Pohřební orchestr, výtvarné dílny, skákací hrad či ochutnávky různých národních lahůdek. Vstup na slavnost je zdarma.

Praha 3 se ptá, co se stadionem?Praha 3 Žižkovská radnice nechá vypracovat analýzu, jak dál naložit s tamním fotbalovým stadionem. Provozovat by jej mohla městská příspěvková organizace nebo dlouhodobý nájemce. Fotbalový klub Viktoria Žižkov nemá platnou smlouvu a dluží na nájemném 900 tisíc korun. Více čtete ZDE.

Čtyřka hledá místo pro stojany na koloLibovolný počet moderních stojanů na jízdní kola nabízí čtvrté městské části Technická správa komunikací Praha. Obyvatelé této městské části mohou až do 19. června zasílat své návrhy, kam stojany umístit. „Podmínkou pro umístění stojanu je, že pozemek musí být ve vlastnictví městské části Praha 4, popřípadě magistrátu," upřesnil zástupce starosty Lukáš Zicha. Návrhy mohou lidé poslat emailem, poštou nebo odevzdat písemně.

Originální kino ve Žlutých lázních otevře v úterýLetní úterní večery rozsvítí na pláži ve Žlutých lázních v pražském Podolí opět letní kino. Promítání filmů s příjemným lenošením v lehátkách s italským nápojem v ruce přímo na travnaté pláži bude možné sledovat každé úterý od 9. června do 27. července. Vstup je zdarma. Již 9. června prožijí návštěvníci komediální drama Velká nádhera. O týden později, 16. června připravili organizátoři neobyčejný snímek Chlapectví o dospívání jednoho obyčejného kluka. Následovat bude 23. června Kupec benátský podle Williama Shakespeara a 30. června uzavře první měsíc stará romantická klasika Prázdniny v Římě.

Na Smíchově začnou Arbesovy slavnosti5 V parku Portheimka se uskuteční v sobotu 13. června od 13 hodin už druhý ročník Slavnosti Jakuba Arbesa. Letos se návštěvníci mohou těšit na výstavu historických fotografií nebo knižní burzu. Zkrátka nepřijdou ani děti, pro které bude hrát loutkové divadlo a v parku bude k dispozici dětský koutek či tajemná cesta za pokladem. Během programu bude k dispozici také domácí občerstvení. Akci pořádá spolek Malostranský hřbitov.

Dobrovolní hasiči připravili dětský denSuchdol Sbor dobrovolných hasičů v Praze - Suchdole pořádá oslavu 125. výročí svého založení, kterou pořádají v sobotu 20. června od 11 hodin. První část programu bude věnována dětem, kdy bude prezentována ukázka práce záchranných složek a dojde i na oblíbenou pěnu. Od 16 až do 21 hodin pak proběhne lidová veselice s hudbou a tancem. Na úplný závěr bude připravena vodní lasershow. Akce se uskuteční na Suchdolském náměstí.

Školka se má rozrůst o dvě třídyRadní patnácté městské části mají záměr otevřít dvě nové třídy v Centru předškolního vzdělávání v Bolevecké ulici. A to od prvního listopadu letošního roku. Ještě zbývá dořešit dokumentaci, kupříkladu kolaudační papíry či vyjádření hygienika ke kapacitě. Už prý získalo přislíbení od magistrátu hlavního města, že pomůže zajistit finanční podporu, která by byla třeba na mzdy nových pedagogů. Otevření nových tříd bude znamenat další rozšíření kapacit mateřských škol na území Praha 15 a možnost přijetí především tříletých dětí.

Praha se zeptá lidí: cítíte se bezpečně?Hlavní město chce opět zkoumat pocit bezpečí Pražanů, naposledy stejnou analýzu nechalo vypracovat v roce 2010. Zadalo veřejnou zakázku na vypracování studie za 825 tisíc korun. Více čtete ZDE.

Dobrá zpráva pro PražanyMeteorologové v sobotu odpoledne v Praze vyhlásili smogovou situaci. Důvodem byla vysoká koncentrace ozonu v ovzduší. Lidé, kteří trpí chronickými dýchacími potížemi, starší lidé a malé děti se podle doporučení měli při pobytu pod širým nebem zdržet větší fyzické námahy, spojené se zvýšenou frekvencí dýchání. Díky přechodu studené fronty se ale už v neděli stav ovzduší zlepšil a smogová situace byla odvolána. V následujících několika dnech by neměla být znovu vyhlášena. Více čtete ZDE.

Číslo dne: 40Největší hity nabídne v pondělí 8. června v O2 aréně americká rocková legenda Kiss. V Praze zahraje v rámci turné, na které skupina vyrazila u příležitosti 40. výročí svého založení. Při jevištní show, která se tradičně ponese v hororovém duchu, zazní podle pořadatelů nejznámější hity. Více čtete ZDE.