Deník o tom informoval Jiří Sedláček ze spolku Archetyp s tím, že důvodem je počasí. „Vzhledem k negativní předpovědi – trvalému dešti a nízkým teplotám – posunujeme první otevření o týden, a sice na 3. května," konstatoval. Právě v tento den se představí tým krhanické farmy z Posázaví, který ukáže (a také nabídne k vyzkoušení) stloukání másla v původní dřevěné díži i výrobu sýru typu mozzarella pod vedením rodilého Itala. Lidé z farmy se navíc postarají i o originální hudební doprovod.

Kulaťák opět obsadí ambasádyNa Vítězném náměstí na Praze 6 se již podruhé uskuteční Festival ambasád. Na trh plný gastronomických specialit ze všech koutů světa se zájemci můžou těšit v sobotu 13. května od 8 do 16 hodin. Kromě stánků zaměřených na jednotlivé státy návštěvníky čeká i doprovodný program. Akci pořádá městská část Praha 6 spolu s Farmářskými trhy na Kulaťáku.

Muzeum ukáže živého Máchu, slibuje MáchováBásníka Karla Hynka Máchu – a to živou postavu, s níž se lze i vyfotit – bude možno potkat příští týden v pondělí v okolí rozhledy na Petříně. V pondělí o tom informovala Šárka Máchová z Muzea hlavního města Prahy. Bude první máj, lásky čas – a muzeum právě na Petříně uspořádá již tradiční akci Den s Máchou. Určitě přijde i kouzelník – a k vidění budou třeba i milostné tance ze středověku. Muzeum ovšem zve na programy i do své budovy u stanice metra Florenc – třeba už v úterý se tam od 16.30 koná přednáška o výtvarnu v ulicích: o street artu a graffiti.

Preventivní akci ozvláštní třeba setkání s pejskyMotolské dny bez úrazu hostí v úterý dopoledne park Ladronka. Nově upravené prostředí v okolí břevnovské usedlosti, které se v minulosti proslavilo především zásahem policie proti squaterům, ale dnes je známé jako místo pro odpočinek a sportování i jako dějiště kulturních akcí, tentokrát přivítá děti z mateřinek a prvního stupně základních škol. V rámci tradičního pojetí dubna jako měsíce bezpečnosti čekají na malé zvědavce třeba otočný simulátor autonehody či přístroj učící správnému mytí rukou, ale také setkání se psy zajišťujícími canisterapii a s jejich páníčky, seznámení se zdravotnickými pomůckami nebo poučení o fungování integrovaného záchranného systému. Nemá však chybět ani Michal Nesvadba z televizní Kouzelné školky.