Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Stavba na Jižním Městě ruší děti

Praha - Stížnost na Hygienickou stanici hlavního města Prahy poslal starosta Prahy 11 Jiří Štyler a radní pro životní prostředí a dopravu Šárka Zdeňková. Tamní obyvatelé si totiž stěžují na hluk kolem výstavby Polyfunkčního domu v Babákově ulici. V těsné blízkosti se kromě obytných domů nachází také mateřská škola a lidé se domnívají, že prach a hluk v okolí stavby přesahuje povolené limity.

10.3.2015
SDÍLEJ:

Před školkou Babákova v Praze 11 se staví šestipatrová administrativní budova.Foto: www.hpp11.cz

Záležitost už vedení radnice řešilo s Hygienickou stanicí Praha-Jih, ale bez úspěchu.

Radnice poskytne bezplatné seminářeDalší z cyklu bezplatných seminářů, tentokrát na téma Závazky nevýhodné, neplněné, žalované, pořádá radnice Prahy 2 ve spolupráci s občanskou poradnou Společnou cestou. Koná se ve čtvrtek 12. března 2015 od 9.00 v zasedacím sále vinohradské radnice. Téma březnového semináře bylo zvoleno na přání účastníků. Řada dlužníků totiž vyhledává pomoc odborníka až ve fázi exekuce, kdy je po právní stránce již velmi omezená možnost zvrátit výsledky předcházejícího soudního řízení. Seminář se proto zaměřuje na fáze předcházející samotnému zahájení exekuce, počínaje podepsáním smlouvy, přes postup věřitele při neplnění závazku po základní vysvětlení postupu soudu po podání žaloby.

Výročí války oslaví na VítkověHlavní oslavy k výročí 70. let od konce druhé světové války plánuje ministr obrany Martin Stropnický v Praze. Podle něj bude nejdůležitější koncert v Kongresovém centru, kterému budou přítomni nejvyšší státní činitelé. Druhou větší připomínkou události bude tradiční pieta na Vítkově. Zúčastní se jí i prezident Miloš Zeman. Speciální pracovní skupina plánuje celkem sto akcí po celé České republice.

V Braníku a Podolí nepoteče vodaNa úterý 24. března od 8 hodin ráno do 22 hodin večer plánují Pražské vodovody a kanalizace opravu, udržovací a revizní práce. Pitná voda tak nepoteče v Braníku a Podolí. Náhradní zásobování zajistí na základě požadavků odběratelů a dle možností přistaví do ulic cisterny s pitnou vodou.

Na Andělu opravili infostánekDopravní podnik v pondělí otevřel nově zrekonstruované infocentrum ve stanici metra Anděl. Jeho otevírací doba se prodlouží, a tak otevřeno bude od 7 hodin ráno do 21 hodin večer. Naopak infocentrum na Muzeu se od úterý až do začátku června uzavře. V provozu je už od roku 1996 a jeho interiér projde druhou rekonstrukcí. Čekárna bude klimatizovaná a lidé budou mít lepší přístup k oběma přepážkám. Tamní stánek je nejvytíženější v Praze, ročně tam obslouží čtvrt milionu klientů. Celkem provozuje podnik sedm infocenter.

Pocta Mozartově české přítelkyniKoncert k 261. výročí narození vynikající české sopránové operní pěvkyně Josefíny Duškové (narozena 6. března 1754) se bude konat v úterý 10. března od 18.30 hodin v kostele sv. Václava na Smíchově a vstup je volný. Během večera zazní skladby Johanna Sebastiana Bacha, Wolfganga Amadea Mozarta nebo Antonína Dvořáka v podání sopranistky Ludmily Vernerové a varhaníka Petra Čecha. Dušková byla léta přítelkyní právě světoznámého hudebního skladatele Mozarta, jenž pro ni složil řadu pěveckých skladeb.

V Lochkově mají nová pravidla pro káceníObyvatelé Lochkova nemůžou bez dovolení kácet veškeré dřeviny rostoucí v zahradách u domů. Pokud má kmen větší obvod než 80 centimetrů ve výšce 130 centimetrů nad zemí, potřebují povolení. Pozor si musí dát i v případě, pokud jsou dřeviny součástí krajinných prvků, jako například břehových porostů nebo stromořadí. Výjimku mají ovocné stromy, jako například kaštan, líska, jabloň nebo třešeň.

Kvůli Blance zavřou Strahovský tunelNěkolikadenní uzavření Strahovského tunelu si vyžádají práce na navazujícím komplexu tunelů Blanka. Kdy konkrétně k uzávěrce dojde, ještě není definitivně rozhodnuto. Podle informací Technické správy komunikací by se uzavírka mohla uskutečnit během prodlouženého víkendu o Velikonocích, od 4. do 6. dubna. Uzavření Strahovského tunelu, propojujícího Prahu 6 s Prahou 5, může krátkodobě zkomplikovat dopravu v obou těchto městských částech. Blanka měla být zprovozněna letos v dubnu, kvůli závadným kabelům je ale termín otevření zatím stále nejasný.

Handicapovaní vystavují v KarlíněVe středu 11. března se otevře výstava handicapovaných umělců Fotografie a poezie. Vernisáž v TJ Sokol Karlín se uskuteční od 18.30 hodin. Výstava Ivana Navrátilíka a Violy Jíchové je představením toho, co dává fotografii a básni společné naplnění. Součástí budou fotografie a texty poezie či písní různých žánrů. Oba vystavující mají společné to, že se vydali po stopách svého otce. První fotil a druhý zpíval a hrál. Zájemci si můžou také koupit Violiny knihy či Ivanovy fotografie převážně hlavního města Prahy. Výstava bude otevřená do 31. března.

Stotisícové platy 'osmička' zrušíVedení radnice Prahy 8 vypovědělo kolektivní smlouvu uzavřenou se zaměstnanci, její platnost skončí k 31. srpnu letošního roku. Důvodem byla podle vedení městské části nevýhodnost smlouvy pro úřad. Smlouva byla uzavřena loni v lednu, kdy městské části vládly ODS a TOP 09 a starostou byli Jiří Janků z ODS, a měla platit pět let. Radnici vadí mimo jiné výše odstupného, která je údajně čtrnáctinásobek platu, což by například v případě asistentky odboru kanceláře tajemníka znamenalo odstupné asi 1,4 milionu korun. Tajemník bral měsíčně kolem 137 tisíc korun, jeho asistentka potom 103 tisíc korun. O nové smlouvě se začne teprve jednat. Více čtěte ZDE.

Klání ve skládání skládaček se blížíKdo bude rychlejší, kdo najde dříve ten správný dílek skládačky? O tom se má rozhodnout 21. března v akci nesoucí název Puzzlemánie, jež se uskuteční v obchodním centru Letňany. Během ní se bude soutěžit ve skládání oblíbené hry hned v pěti kategoriích jednotlivců a v soutěži tříčlenných skupin. Zúčastnit se mohou jak děti, tak i dospělí. V minulých ročnících byly mezi soutěžícími i děti s Downovým syndromem či trpící autismem.

Průmyslovou ulici opět uzavřouOd čtvrtka do pondělí bude úplně uzavřená Průmyslová ulice, a to od ulice Plukovníka Mráze až po U Továren. Důvodem jsou pokračující práce na rekonstrukci železničního mostu Hostivař, který přes ulici vede. Na uzavírku se musí připravit nejen řidiči, ale i cestující v MHD. Další velká uzavírka je naplánovaná na květen.

Modřanští se můžou vyjádřit ke stavbámVedení dvanácté městské části pořádá v březnu čtyři besedy na téma developerských projektů na Praze 12. První se uskuteční ve středu 11. března na téma Riverpark Modřany, dále 18. března pokračují Obytným souborem Komořanská a na konec ve středu 25. března se můžou občané vyjádřit k projektu Neoriviera Modřany a k řešení parkování u modřanské polikliniky. Všechny akce se uskuteční v Modřanském biografu od pěti hodin.

Kluzišti už pomalu zvoní hranaJeště naposledy se projet ostřím bruslí po ledu mohou zájemci na školním zimním stadionu Bronzová, který se nachází na třinácté městské části. Už tuto neděli 15. března tam totiž končí možnost veřejného bruslení. Kluziště se zájemcům uzavře poslední den v týdnu v 19 hodin. Do té doby mají ještě lidé možnost naposledy zaříznout své ostří do zdejšího ledu. Ve všední den je hala otevřena od půl druhé do 19 hodin, o víkendu od 9 do 19 hodin.

Dobrá zpráva pro LibušanyRada městské části Praha-Libuš podala žádost o dotaci na ministerstvo životního prostředí. Pro obyvatele rodinných domů s oplocenou zahradou bude možné koupit zahradní kompostéry v rámci snížení biologicky rozložitelné části komunálního odpadu. Zájemci by se měli hlásit na odboru životního prostředí či webových stránkách.

Číslo dne: 5,07Podle aktuálních údajů ministerstva práce a sociálních věcí se meziročně snížil podíl nezaměstnaných osob v Praze o 0,32 procent a koncem února 2015 dosáhl výše 5,07 procent. Počet evidovaných uchazečů o zaměstnání byl ke konci února 43 876 osob, z toho 22 120 žen.

Autor: Redakce

10.3.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Pokračující práce Státní opery. Obhlídka staveniště Státní opery při kontrolním dni za doprovodu ministra kultury Daniela Hermana, ředitele Národního divadla Jana Buriana a vedoucího stavby Jana Křístka. Praha, 17.10.2017
19

Rekonstrukce Státní opery v plném proudu: Herci se na prkna vrátí v roce 2019

Finančník Petr Kellner.
25

Kellnerova nadace odmítá Babišova slova, že nejde o charitu

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.

Nový šéfdirigent České filharmonie Byčkov má smlouvu na pět let

Ředitel České filharmonie (ČF) David Mareček dnes v pražském Rudolfinu za přítomnosti ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL) podepsal pětiletou smlouvu s novým šéfdirigentem Semjonem Byčkovem. Čtyřiašedesátiletý Američan ruského původu filharmonii povede po zesnulém Jiřím Bělohlávkovi. Semjon Byčkov byl jmenován šéfdirigentem a hudebním ředitelem České filharmonie od sezony 2018/2019. Orchestru se současně ujmou dva hlavní hostující dirigenti Jakub Hrůša a Tomáš Netopil.

Soud zaslal lobbistovi Dalíkovi výzvu k nástupu pětiletého trestu

Městský soud v Praze zaslal v pátek lobbistovi Marku Dalíkovi výzvu k nástupu pětiletého trestu. ČTK to řekla mluvčí soudu Markéta Puci. Kdy musí Dalík nastoupit do vězení, sdělí mluvčí až poté, co si lobbista zásilku vyzvedne.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení