Okolí stromu je navíc jedním z nemnoha míst v Praze, kde ještě hnízdí ledňáček.

Ochutnejte, co jedí hmyzožravci, zve zoo„Umíte si představit, jak chutná cvrček na česneku nebo červi v karamelu? A co teprve hmyzí špagety? Pokud se do trojské zoo vypravíte tuto sobotu, můžete tyto laskominy budoucnosti ochutnat," zvou pořadatelé akce. Nejen výše zmíněné speciality prý bude od 10 do 16 hodin zájemcům připravovat tým zkušených kuchařů v čele se specialistkou na přípravu hmyzu Erikou Prokešovou. Více čtěte ZDE.

Jižní Město opět připravuje oslavyV září je standardem, že se pořádají dny Prahy 11. Podle starosty Jiřího Štylera, ale musí být vedení jedenácté městské části skromnější a nepořádat je jedenáct dní. Konat se proto budou po čtyři zářijové dny od 17. do 20. září. Zájemci se mohou těšit na eklektický mix hudby všech žánrů, divadla, vystoupení škol, sportovní akce a mnoho dalšího.

Pacienti už mohou stát u poliklinikyNovým řešením, jak zaparkovat u modřanské polikliniky jsou místa v Amortově ulici. Po dohodě s ředitelem polikliniky budou parkoviště využívat z části zaměstnanci. Z toho důvodu se uvolnila i místa v nedaleké Soukalově ulici. Od začátku července je parkování v Amortově ulici zcela zadarmo. Vedení radnice se také snaží směnit pozemky vedle současného parkoviště, aby mohli navýšit počet míst.

Žáci budou mít větší školní jídelnuJednou z investičních akcí Prahy 16, které by měly být ještě o prázdninách hotovy, je přístavba školní jídelny v areálu základní školy v Loučanské ulici. V přízemí budovy jídelny dojde k rozšíření jídelního prostoru asi o 40 míst a stoly s židlemi k sezení se tak posunou až k současným šatnám. Naopak ty najdou svoje nové místo tam, kde se nyní nachází venkovní zastřešení. Vcházet se bude novými dveřmi na bezkontaktní čip, který vydává školní jídelna jak k objednávání obědů, jejich odebírání, tak i ke vstupu do budovy. S rostoucím počtem žáků základní školy se tak zvýší komfort pro všechny strávníky.

Dobrá zpráva pro šestkuČtyři miliony na opravu vnitrobloků získají obyvatelé šesté městské části. Na jeden projekt mohou získat až půl milionu korun. Rozhodla o tom rada Prahy 6. Zájemci se mohou hlásit do 20. srpna. Na úpravu vnitrobloku budou mít čas od září do konce příštího roku. Podle místostarostky Petry Kolínské chce vedení radnice podpořit revitalizace zelených ploch a posílit také komunitní život. Více čtěte ZDE.

Číslo dne: 300Hlavní město nestihne vyčerpat z evropských fondů asi 300 milionů korun. Jde o peníze, které unie Praze přidělila na období let 2007 až 2013 a které bylo možné dočerpat letos. Celkem mohlo město v daném programu čerpat až 3,5 miliardy korun. V budoucnu chce město vytvořit zásobník projektů a harmonogram čerpání peněz z fondů. Více čtěte ZDE.