Jídelny by se podle cíle soutěže měly prezentovat jako hlavní garant boje proti nadváze a obezitě mladistvých a nezdravým stravovacím návykům. Na magistrátu se v současné době podle Ireny Ropkové zřizuje pozice metodika školního stravování.

Pražané musí počítat s odstávkou vodySérii pravidelných oprav vodovodních sítí zahájily Pražské vodovody a kanalizace. S tím je spojená i výluka v zásobování pitnou vodou. Lidé mohou získat informace o přerušení dodávek pitné vody pomocí služby SMS-INFO, kterou si zařídí na webové stránce nebo zákaznické lince.

Michala Tučného si připomenou písněmiVzpomínkový koncert na Michala Tučného se bude konat příští týden 16. dubna v pražské Lucerně. Bude to už dvacet let, co „odešel k nebeským branám". Jeho písně zazní za hudebního doprovodu pražské country kapely Blueground a zpívat jej budou nejenom Michalovi přátelé, ale také hvězdy současné hudební scény, jako Ondřej Hejma, Wabi Daněk a třeba Richard Tesařík.

Prodej knihovny čtenáře neomezíNa dotazy obyvatel, jaký bude další osud knihovny sídlící v domě v Záhřebské ulici, reagují radní Prahy 2. Objekt totiž vedení radnice prodala Bytovému družstvu vlastníků. „Přesto, že dům byl prodán i s knihovnou, se domnívám, že knihovnické potřeby Pražanů na území naší městské části jsou pokryty více možnostmi. V Praze 2 fungují ještě dvě pobočky Městské knihovny, a to v Dittrichově ulici a na Ostrčilově náměstí, a další pobočka Korunní v Praze 10 poblíž hranice Prahy 2," uvedla zástupkyně starostky pro prodej majetku Michaela Mazancová s tím, že po prověření podmínek prodej vyhovoval všem stanoveným kritériím pro prodej bytových domů v Praze 2.

Otevřou mateřinku pro spoustu dětíTřetí městská část rozšířila nabídku svých předškolních zařízení a otevřela moderní Mateřskou školu Jarov, v níž ve čtyřech třídách najde místo až 112 dětí. Přízemí školky je členěno na dvě sekce, k nimž patří šatny a dvě víceúčelové místnosti, které budou využívány pro zájmovou činnost organizovanou školkou, v čase svačin a oběda pak poslouží jako jídelny. Školka sice nebude mít vlastní kuchyni, ale o její zásobování se bude starat přilehlá základní škola „Věřím, že nejen dětem, ale i jejich pedagogům se bude v nové školce líbit a že sem budou chodit rádi. A přeji jim, aby zde dohromady prožívali šťastné a spokojené chvíle," uvedla při otevření školky starostka Vladislava Hujová.

Čtyřka má už 21 sociálních bytůPodle radního čtvrté městské části pro sociální věci Petra Horálka navýšení sociálních bytů nestačí. Rada zatím rozhodla o rozšíření o dalších pět bytů. Celkový počet 21 bytů však pro čtyřku nestačí. Vedle klasických sociálních bytů má městská část ještě 43 takzvaných startovacích bytů pro mladé rodiny a 245 bytů s pečovatelskou službou, které slouží zejména seniorům se sníženou soběstačností.

Byty v Rakovnické nakonec nevzniknouVýstavbu bytového komplexu v ulici Rakovnická odmítli radní Prahy 6. Svým usnesením tak projekt definitivně pohřbili. Proti stavbě se v minulosti stavěli mnozí místní obyvatelé, vznikla dokonce i petice, kterou podepsaly stovky lidí.

Lidé mohou fotit plné kontejneryStížnosti na nepořádek v okolí přeplněných kontejnerů na tříděný odpad pravidelně dochází na radnici Prahy 7. Proto se její představitelé rozhodli obrátit na magistrát, který službu zajišťuje, aby častěji odvážel odpad. Radní nyní občany žádá o fotky plných kontejnerů jako důkaz pro magistrát.

Veletržní palác vystaví Kaplického výkresy a kolážeNárodní galerie v Praze v sobotu představí projekt Jan Kaplický výkresy, který se do Prahy přesouvá z londýnské Architectural Association Gallery. Výstava seznamuje diváka s Kaplického kresbami a kolážemi, široké veřejnosti méně známou součástí jeho tvorby u příležitosti nedožitých 78. narozenin. „Jan Kaplický jako jeden z prvních experimentoval s organickými a biomorfními tvary ještě před nástupem počítačového věku, tedy v dobách, kdy narýsování složitých křivek znamenalo pracné opisování křivítek perem," uvedl architekt Richard Rogers, který se s Kaplickým seznámil během projektu pařížského Centre Pompidou. Vystavené práce pocházejí z archivů nadačního fondu Kaplicky Centre v Praze, kde jsou uloženy od architektova úmrtí v roce 2009. Nejstarší projekty prezentované v rámci expozice vznikaly na počátku 70. let . Výstava bude otevřená až do 16. června.

V Klapkově nepojede tramvaj do pondělíVýluka tramvají v ulici Klapkova potrvá až do pondělní půl jedné ráno. Po dobu tramvajové výluky bude v nepřetržitém provozu zavedena náhradní autobusová doprava X17. Z Vozovny Kobylisy na Sídliště Ďáblice jezdí tramvaj číslo 37. Další etapa uzavírky v této ulici se bude týkat od 13. dubna řidičů, kdy ulicí vůbec neprojedou.

Rekonstrukce Štěrboholské radiály potrvá až do srpnaVe středu 15. dubna začne Technická správa komunikací (TSK) opět pracovat na projektu Zkapacitnění Štěrboholské radiály, který potrvá do konce srpna. Součástí budou práce na Jižní spojce směrem do centra na takzvané severní větvi, která se uzavře a doprava bude převedena na jižní větev, kde bude vedena obousměrně. Zároveň musí TSK opravit také silnice, které byly poškozeny tím, že se staly objízdnou trasou či byly využity pro zásobování stavby. Pracovníci vybudují speciální rampu navíc, která umožní uzavírku celé severní větve bez výrazného omezení současného dopravního režimu.

V Modřanech oslaví celý týden Den ZeměNejen obyvatelé dvanácté městské části se mohou zúčastnit 24. ročníku akce Den Země. Letos potrvá celý týden od 13. do 18. dubna, kdy program vyvrcholí ve Freestyle Parku Modřany. Lidé mohou navštíciz přednášky, farmářský trh a zapojit se do úklidů společně se školáky a pracovníky úřadu. Pořádek udělají v Modřanské rokli, Píšovickém lese i v lese Kamýk, ve druhém termínu pak podél břehu Vltavy. V nově otevřeném Viničním domku vystaví obrázky, které zaslaly tamní děti do soutěže o plakát ke Dni Země.

Patnáctka přemýšlí o centru pro mládežPraha 15 Na patnácté městské části by mohlo vzniknout nízkoprahové centrum pro děti a mládež. Radní schválili analýzu volného času neorganizovaných dětí a mládeže a podle výsledku se rozhodnou, zda je takové centrum v Praze 15 potřeba a jestli by o něj byl mezi mladými lidmi zájem. Až do letošního června budou čtyři terénní pracovníci chodit s dotazníky po různých lokalitách Prahy 15 a zjišťovat, jak mladí lidé tráví svůj volný čas. Analýza, kterou ze zjištěných výsledků provedou, vyjde patnáctou městskou část na zhruba osmapadesát tisíc korun.

Dobrá zpráva pro milovníky přírodyAkce vypouštění netopýrů ve Stromovce u rybníků pod Šlechtovkou se uskuteční. Kvůli špatnému počasí ji přeložili na příští týden, středu 15. dubna. Sraz zájemců je v sedm hodin v podvečer u bývalé Šlechtovy restaurace. Nejdříve mohou vidět živé hendikepované netopýry v lidské péči, mohou si ho pohladit nebo nakrmit. Po vypuštění následuje od osmi hodin koncert Malé pokrokové hudby.

Číslo dne: 6Po vystoupení 15. a 16. dubna v Praze odcestuje Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK na turné po Německu, kde vystoupí v šesti městech. Na koncertech bude orchestr dirigovat vídeňský rodák Christian Arming, který je šéfem Nové japonské filharmonie.