Lidé se na tom shodli při setkání s architekty z Institutu plánování a rozvoje, který připravuje proměnu sídliště, která se má stát příručkou, jak zlepšit i další pražská sídliště.

Dobročinný bazar podpoří děti z dětských domovůDalší ročník Dobročinného bazaru vypukne už zítra na Náměstí míru. Návštěvníci se mohou těšit na širokou nabídku zboží z druhé ruky i doprovodný program. K mání bude přes oblečení a šperky až po hračky s knihami. Před kostelem vystoupí také herci z Divadla Na Jezerce. Výtěžek půjde na pomoc dětem z náhradní rodinné péče.

Modřanští chovatelé mají vlastní klubovnuPo více než sto letech se podařilo modřanským chovatelům získat prostory, kde se budou moci scházet. Řadu let nevyužívaný objekt na Beránku v ulici U Jizby byl předán do jejich rukou minulý týden. Snahou chovatelů je vytvořit v tomto objektu zázemí pro organizaci a hlavně nabídnout dětem smysluplné využití volného času. „Potěšující je, že si k nám začínají nalézat cestu právě mladší zájemci. Velmi dobře pracují chovatelé králíků, drůbeže a kromě toho jsou v organizaci zastoupeni i chovatelé holubů, exotického ptactva, terarijních a akvarijních zvířat a drobných hlodavců," uvedl předseda chovatelů pan Svoboda, který si prostory osobně převzal.

Policista zemřel po výstřelu ze služební zbraněTragédie se v sobotu půl hodiny před polednem odehrála na policejní služebně v Lipanské ulici na pražském Žižkově. Pětapadesátiletý policista přímo v objektu tamějšího místního oddělení podlehl zranění, které utrpěl při výstřelu ze služební zbraně. Ani rychle poskytnutá pomoc již nebyla nic platná. Okolnosti mimořádné události jsou předmětem šetření, uvedla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová. Z jejích slov vyplývá, že policista se zranil sám; nikdo další se na události nepodílel. Mluvčí doplnila, že bližší informace policie prozatím poskytovat nebude. „S ohledem na počáteční stadium vyšetřování a pietu k rodině," vysvětlila Zoulová.

Břevnov patřil rytířůmStředověk se vrátil během neděle na Břevnovský klášter. Konaly se zde středověké slavnosti, jejichž součástí byly ukázky historického šermu, dobová hudba, tanec a kejklíři. Na místě si šlo také prohlédnout katovo řemeslo, prostory kláštera a seznámit se s vařením piva.

Mladí umělci vystoupili na VyšehraděLiterárně-hudební festival Zlatoválky oživil páteční podvečer na vyšehradské letní scéně. Na ní se vystřídali začínající básníci i hudební kapely. Celá akce je organizována studenty, kteří chtěli světu prezentovat svůj um. V roce 2011 byl festival v malé kavárně, kvůli zájmu se přesunul pod širé nebe.

Kam za kulturou

Vacek uvaří polévkuOpět v roli kuchaře se v úterý na náměstí Míru ocitne známý herec Petr Vacek. Podle tradice kočovných divadelníků uvaří pod širým nebem „hereckou" polévku během dobročinného bazaru (od 10 do 19 hodin). Každoročně jej pořádá nezisková organizace Letní dům, s nímž Vacek už mnoho let spolupracuje. Rajskou polévku připraví v měsíci lásky jak jinak než s láskou. A o lásce je také komedie Tři v tom, ve které Petr Vacek hraje hned ten samý den večer v Divadle Na Jezerce.

Titanic jede dálV areálu PVA Expo Let- ňany je již několik měsíců instalovaná světově úspěšná výstava Titanic, která mapuje osud legendárního plavidla. Návštěvníci zhlédnou více než dvě stovky reálných exponátů vytažených z vraku lodi i věrně zrekonstruované části lodi. Pro velký zájem se pořadatelé rozhodli prodloužit expozici do 10. července. Šanci na návštěvu tak mají i prázd- ninoví výletníci.

Housle i autíčkaJosef Suk hrál na housle Stradivari a housle Guarneri, které dnes patří k nejvzácnějším nástrojům na světě. A také sbíral angličáky (měl např. i model auta Jamese Bonda Aston Martin). Housle i autíčka jsou k vidění v právě otevřené expozici v Českém muzeu hudby v Karmelitské 2/4 od středy do pondělí (10.18 h) do 30. září. Vystaveny jsou i cenné památky rodiny Sukových, mezi které se řadí historické fotografie, plakáty, hudební programy nebo ukázky korespondence.

Sochy v ulicíchČeská metropole se po roce opět stane živou a všem otevřenou galerií. Druhý ročník originálního sochařského festivalu Sculpture Line představí v průběhu léta na známých či méně tradičních místech sochy a instalace renomovaných domácích i zahraničních autorů. Obyvatelé i turisté se mohou těšit například na sedmimetrový Otazník plující na hladině Vltavy, jehož autorem je japonský umělec Junichiro Ishii, či bronzové Koně Michala Gabriela na piazzetě Národního divadla. 

Přichází PreacherNe nadarmo se říká kdo si počká, ten se dočká. Kultovní komiks Gartha Ennise a Steva Dillona z 90. let dostal konečně šanci, aby byl předlohou pro seriálovou adaptaci. Na diváky čeká mnoho nadpřirozeného, temného, mysteriózního. Pokroucené lidské osudy vtáhnou každého do světa zvráceného kazatele. Na premiéru seriálu Preacher se můžete těšit již dnes na stanici AMC. 

Čtěte také: Poškozené trávníky ve Stromovce se opět zazelenají