Radnice totiž ztratila přístup do vnitrobloku, kde se budova nachází. Příčinou byla chyba při odprodeji poloviny budovy, odkud byl přístup do vnitrobloku zajištěn. V rámci odprodeje totiž nedošlo na zřízení věcného břemene spočívajícího v právu průchodu a průjezdu objektem. Následovaly soudní spory, které skončily až u Nejvyššího soudu ČR a Nejvyššího správního soudu. Definitivní tečku za kauzou udělaly až dvě poslední rozhodnutí Městského soudu v Praze z 23. a 24. května.

Na dvanáctce žijí lidé už od doby bronzovéPraha 12 v neděli slavnostně otevře výstavu archeologických nálezů z doby bronzové, které se našly na dvanáctce. V rámci chystané výstavby v ulici K Vystrkovu našli archeologové více než 60 tisíc různých předmětů a jejich fragmentů, z nichž bylo možno zrekonstruovat 96 celých nádob různých tvarů a účelů. Kromě toho výstavu obohatí zdobená tkalcovská hliněná závaží nebo kostěné brusle. Vybrané artefakty budou k vidění ve stálé expozici Doba bronzová v galerii Viničního domku v Chuchelské ulici. Zahájení výstavy proběhne v neděli 28. května od 13 hodin, součástí bude i doprovodný program. Kromě ochutnávek jídel, ukázek výroby zbraní či šperků, dobové hudby a módní přehlídky proběhne i vernisáž výstavy více než 130 obrázků od dětí, které ztvárnily život v době bronzové podle svých představ.

Děti potěší klauni, Michal ze školky i velbloudDen dětí s odpoledne plným zábavy chystá na sobotní odpoledne radnice Prahy 4. Nedaleko branického nádraží, v místě Vršovické vodárny, jsou děti vítány mezi 13. a 18. hodinou. Velkou atrakcí se má stát svezení na velbloudovi, chybět nebude Michal Nesvadba z Kouzelné školky. Program dále nabízí divadélko, kuličkový turnaj, vystoupení klaunů Šimona, Davida a Anety, ale i balónkového mága Luboše nebo bublináře. V rámci dalšího programu se představí také nezisková organizace Tichý svět, která pomáhá neslyšícím.

Kam za kulturou

Folková událost rokuOsmdesátiny svého zakladatele Jiřího Tichoty oslaví už tuto sobotu koncertem v holešovické Tipsport areně kapela Spirituál kvintet. Začátek je v 19 hodin. Mezi gratulanty budou Wabi Daněk, Marek Eben, Hradišťan a Jiří Pavlica, Robert Křesťan a Druhá tráva, František Novotný i Nezmaři. „Jsem rozechvělý, těším se na své hosty, kteří mají takové koncerty každou chvíli, ale přesto dali přednost tomu mému. Všechny je chovám v srdci," říká Jiří Tichota.

Francouzské scény v PrazeVe studiu Alta v pražských Holešovicích včera odstartoval třetí ročník festivalu francouzského divadla Sněz tu žábu, potrvá do neděle 28. května. Přehlídka představuje současné francouzské divadlo, jím inspirovanou českou tvorbu a vzájemný vliv české a francouzské scény. Celý program festivalu je tlumočen do češtiny a francouzštiny. Hlavním hostem je francouzský soubor Le Cabinet de Curiosités, který přiveze inscenaci Projekt Nuda.

Vypsaná fiXa křtí vinylKapela Vypsaná fiXa pokřtí svůj vinyl Tady to někde je a zahraje akustický set. Všichni její příznivci jsou tak zváni 31. května v 17 hodin na ponton na Střeleckém ostrově. Vstupné je zdarma. Přes léto se bude skupina věnovat festivalovému hraní. Na konci října ji čeká druhá část turné Tady to někde je čítající šestnáct koncertů. Ve Velkém sále pražské Lucerny vystoupí 20. prosince.

close Víkendové akce od 27. května. Infografika. info Zdroj: Redakce zoom_in