Vybraný byl vzrostlý javor klen na hraně svahu u stanice metra Vltavská. „Stále hledáme cesty, jak předcházet tomu, že se strom dostane do stavu, kdy už není jiná možnost, než jej pokácet. Jsem proto rád, že můžeme být součástí pilotního monitoringu stromů,“ uvedl zástupce starosty Prahy 7 Ondřej Mirovský. Umístění čidla je navázáno na 2. ročník soutěže Czech IoT Summer Jam, kterou pořádá společnost České Radiokomunikace pro programátory a technologické nadšence. 

Cesta kolem světa na devítceFestival s názvem Barevná devítka odstartuje dnes v pravé poledne v Praze 9. Návštěvníci tak v parku Podviní zažijí jedinečnou kombinaci etno hudby, folkloru a exotické kuchyně. Na festivalu vystoupí například čínská zpěvačka Feng-yűn Song, latinskoamerická skupina Encuentro, romská kapela Terne Čhave nebo africký taneční soubor Bijou Camara & Guinee Toumboui. Temperamentní latino party pak nabídne mezinárodní kapela La Descarga Salsa Orchestra. „V naší městské části žije velké množství cizinců, a jsme proto rádi, že se můžeme vždy na konci prázdnin sejít a představit jejich kulturu i ostatním obyvatelům Prahy,“ uvedl místostarosta městské části Praha 9 Adam Vážanský. 

Hradozámecká noc láka na zážitkyPoslední srpnovou noc ze soboty na neděli se koná již osmý ročník Hradozámecké noci. Do projektu se zapojilo na osm desítek památek po celé České republice s cílem ukázat je v jiném duchu a to jako místa stále živá, která má smysl navštěvovat a vracet se k nim. Na návštěvníky čeká zajímavý program plný dobové hudby, rytířských klání, historických kostýmů a samozžejmě komentované prohlídky. Každoročně se také volí jeden objekt jako hostitel hlavního programu celé akce. Letos tak pomyslné žezlo od Karlštejna přebral zámek v Náměstí nad oslavou.

close Akce na zámcích a hradech. Infografika. info Zdroj: Redakce zoom_in