Jenže k tomu však nedošlo. Trubky zůstaly tak, jak byly. Následně byly obezděny a celý schod byl označen zelenými balisety. Institut plánování a rozvoje Prahy nyní řeší s projektantem, jak bariéru odstranit, protože brání provozu cyklistů.

Olympionik dorazí na náplavkuNa Smíchovské náplavce byl včera zahájen program k Olympiádě v Riu. Součástí události v Praze 5 budou i známí olympionici. První přijde v pondělí a bude to David Svoboda. Ten se připojí k fandění českým sportovcům. Promítání přenosů doplní tematické akce a hudební koncerty.

Obyvatelé mohou hlasovat o projektech až do 25. srpnaObčané Prahy 6 mohou rozhodovat o části rozpočtu pro letošní rok. Obyvatelé hlasují na webových stránkách městské části, nově mohou vyjádřit svůj názor až do 25. srpna. Projektů je celkem jedenáct a každý svým způsobem pozitivně zasahuje do veřejného prostranství. Jedná se třeba o vytvoření dodatkových tabulí, rehabilitaci mohyly na Bílé hoře nebo bývalého vojenského hřbitova či vytvoření poutní cesty do Hájku.

50 psů očipuje radnice zdarmaPraha 13 načipuje zdarma prvních 50 psů, které páníčkové přihlásí a mají trvalé bydliště v městské části. Každý pes v Praze totiž musí mít svůj čip. Ten slouží hlavně jako výborná pomůcka při identifikaci, když se mazlíček zaběhne. Rychleji se tak může vrátit zpět k majiteli.

Dyzajn market oživí piazzetuVýběrová prodejní výstava autorské tvorby představí o víkendu prázdninovou edici. Piazzetu Národního divadla ovládne 180 českých i zahraničních designérů. Stejně pestrý jako složení designérů je i doprovodný program, který nabídne workshopy, divadlo, koncerty i Dj. Na své si přijdou i děti. V sobotu mohou vyzkoušet například animační dílnu Ponrepa, kde si každý rozpohybuje svůj vlastní kreslený film. V neděli pak zaručeně pobaví jazyková škola. Domů si tak odnesete originální kousky i nevšední zážitek. Akci můžete navštívit po oba víkendové dny zdarma, začíná se vždy v 11 hodin.

Šachy ovládnou KarlínPod viaduktem se v sobotu naskytne všem nadšencům jedinečná příležitost sledovat šachové mistry v akci. Koná se zde totiž Den šachových turnajů. První partie se rozehraje ve 12 hodin a mat dostanou hráči v 18 hodin. Pokud se vám zápal profesionálů zalíbí, budete mít možnost zahrát si také. Akcí vás provede šachista a spisovatel Rudolf Soukal. Dorazte do ulice Prvního pluku za sportem, u kterého si sice nevyrýsujete svaly na těle, zato mozek dostane zabrat.

Cizí kuchyně provoní parkStromovka v sobotu nabídne chutě Latinské Ameriky. Kulturně gastronomický festival Sabor y Rytmo nechá od 11 hodin návštěvníky nahlédnout pod pokličku a naservíruje speciality ze zemí jako Argentina, Brazílie či Peru. A abyste si připadali o něco blíže tomuto cizímu kraji, Tiskárnou na Vzduchu se budou celý den linout rytmy živé hudby s latinskoamerickým nábojem. Čeká vás také zábavná mexická loterie, taneční soutěže a pro zručné jedince je připraven workshop, kde si zájemci vyrobí piňátu. Akce je zdarma.

Kašpárek zavítá na nábřežíNa náplavce čeká děti v neděli pohádkové představení. Společně s Kašpárkem se vydají na muzikálovou a tak trochu nebezpečnou cestu do lesa. Zakopnout o Bludný kořen není žádná legrace, ale malý veselý hrdina má pro strach uděláno. Kdo mu poradí, jak z lesa ven? Bude to Vodník, Hejkal, Rusalka nebo snad Bludička? Zavítejte od 17 hodin k Bajkazylu na Rašínově nábřeží a zhlédněte divadlo Loutky bez hranic. Po představení následuje akční hudební dílna, kde si malí hudebníci založí kapelu a naučí se také poslouchat kapelníka, kterým bude chvilku každý z nich. Společně si zahrají a zazpívají pěkně zvesela a z plna hrdla. Akce je vhodná pro děti od 3 let a je zdarma.

Po zámku s PopelkouPůvabná a milá princezna Popelka provede v neděli malé i velké návštěvníky Chvalským zámkem. Budete se bavit, soutěžit a cestou pomůžete princezně hledat její ztracený střevíček. Prohlédnete si nejen interiéry, ale zavítáte také na interaktivní výstavu Merkur není jen planeta. Expozice nabídne velké modely postavené z dílků stavebnice Merkur, ukázky robotik a dílničku pro volnou tvorbu, kde děti i dospělí mohou dát prostor své fantazii. Zámecká brána se otevírá v 10 hodin a prohlídky začínají vždy v celou hodinu. Poslední výprava se vydá vstříc poznání v 17 hodin. Po skončení prohlídky můžete zůstat, jak dlouho chcete. Čas je nutné si rezervovat telefonicky.

Skluzavka na vzduchuNevšední zážitek můžete o víkendu zkusit v Malešickém parku. Po oba dny se tu zabydlí 200 metrů dlouhá skluzavka. Návštěvníci se projedou na nejdelší vodní dráze, která kdy v hlavním městě byla. Jestli sjezd zdoláte na kruhu, lehátku nebo jednoduše na břiše, je na vás. Obklopeni přitom budete přírodou. Za den plný zábavy zaplatí zájemci 250 korun. A pokud by vás klouzačka omrzela, pak jsou tu ještě nafukovací koule vhodné pro týmové hry, jako fotbal. Brány vodního světa jsou otevřeny od 10 do 22 hodin.

Prohlídka seznámí s historií městaKomentované prohlídky historické části města pro zítřejší den připravil Okrašlovací spolek v Mníšku pod Brdy. Při hodinové prohlídce skupinka projde náměstí i blízké okolí. Na závěr je pro zájemce připraveno promítání starých fotografií a pohlednic. Akce začíná v 16 hodin, sraz je před kostelem sv. Václava.

Mateřské centrum představí řemeslaDětský týden řemesel začne v Mateřském centru Rožálek v pondělí a skončí v pátek 12. srpna. Vždy od 9 do 16 hodin nejmladší navštíví třeba keramickou dílnu, podívají se do řemeslné vesničky Botanicus v Lysé nad Labem nebo do ekofarmy, vyrobí si smaltový hrneček aprohlédnou si úl. Rezervace je nutná.

Kam za kulturou

Scéna jako na lodiDivadlo Continuo v loňském roce provedlo nákladnou rekonstrukci svých prostor v jihočeských Malovicích. Letos je na pár dní proměnilo na stylizovanou bárku. Připravuje zde totiž představení s příznačným názvem Loď, které bude možné zhlédnout každý večer od 11. do 16. srpna. Návštěvníci se na inscenaci budou dívat skrze okénka, jako kdyby právě byli v kajutě nějakého mořského korábu.

James HarriesBritský písničkář James Harries vydal na sklonku loňského roku úspěšné album Until the Sky Bends Down na domácím labelu Tranzistor. Se singlem Salvation se držel dva měsíce v TOP 5 na rádiových hitparádách. Na podzim vyrazí na evropskou šňůru, kde ho doprovodí velká ka- pela a exkluzivní hosté. Speciální koncert turné se uskuteční 12. října v Lucerna Music Baru, kde se jako host představí zpěvačka a objev roku Maella

Varšava z ptačí perspektivyUnikátní přehlídku 25 velkoformátových fotografií Varšavy, navíc nasnímaných z velké výšky, nabízí ve dnech od 5. do 26. srpna České centrum Praha. Zdejší galerie hostí výstavu polského fotografa a kameraman Macieje Margase nazvanou Varšava z lotu ptaka. Přehlídka se koná u příležitosti sedmdesátého výročí od prvního letu Polských aerolinií na lince mezi československým a polským hlavním městem.

Louis C. K. podruhéPro velký úspěch přidává Louis C. K. druhé pražské vystoupení. Fanoušci, kteří se nevešli do beznadějně vyprodaného Kongresového centra, tak mohou amerického stand-up komika vidět o den později, 23. srpna, v hlavním sále Rudolfina, Dvořákově síni. Vstupenky lze pořídit od pondělí 8. srpna (10 hodin) prostřednictvím sítě Ticketpro. Vystoupení proběhne v angličtině.

Čtení o olympiáděNetradiční pohled na letní olympiádu v Riu přinese na konci měsíce srpna oficiální publikace Českého olympijského výboru. Kromě výsledkového servisu a nejdůležitějších příběhů, které se na hrách odehrají, nabídne kniha i snímky špičkových sportovních fotografů pod vedením Herberta Slavíka. Slavnostní křest knihy proběhne za účasti olympioniků 29. srpna v Obchodním centru Quadrio na Národní třídě.

Zátopkovy nohyPokud chcete nasát něco z atmosféry olym- pijských her a zůstat přitom v našem hlavním městě, určitě se vydejte do Centra současného umění DOX. Stále zde totiž pobíhá výstava nazvaná Sportu zdar. K vidění jsou na ní práce předních českých umělců, včetně Davida Černého. Jeho Zátopkovy nohy si momentálně můžete prohlédnout v Quadriu. Příští týden ve čtvrtek pak zamíří do plzeňského Techmania Science Center. 

Čtěte také: Úprava na školku vyjde na 80 milionů