Obliba celoročních kuponů od jejich zlevnění výrazně vzrostla a díky tomu stouply i příjmy pražského Dopravního podniku. Vedení magistrátu chce podpořit veřejnou hromadnou dopravu i dalšími kroky zvažuje například převedení okresů Praha-východ a Praha-západ ze středočeského do pražského tarifního pásma.

Rada stáhla dostavbu okruhu z programu svého jednáníKoaliční vedení pražského magistrátu se stále neshoduje na podobě dostavby vnitřního městského okruhu, tzv. Blanky 2. Rada proto při včerejším jednání stáhla tento bod z programu. S aktuálními plány na dostavbu okruhu nesouhlasí Trojkoalice. Podle náměstka primátorky a radního pro dopravu Petra Dolínka (ČSSD) Rada v případě trvající neshody s Trojkoalicí rozhodne o záměru prostou většinou. V září by pak o něm mohlo hlasovat zastupitelstvo. Následovat by měla dvouletá fáze projektových prací. Aktuální plán počítá s tím, že přes pět kilometrů Blanky 2 povede tunelem a o něco kratší úsek na povrchu.

Skládka se změní v rekreační areálMagistrát plánuje odkoupit od státu pozemky ve Velké Chuchli. Areál skládky směsného odpadu by vedení města měl vyjít na více než 13 milionů korun. Na parcelách s rozlohou 58 tisíc metrů čtverečních chce vybudovat volnočasový areál. Jeho součástí by se mělo stát oplocené hřiště na psí agility, louka pro volné pobíhání psů či fitness hřiště s přírodními cvičebními prvky.

Kam za kulturou

Mimozemšťan v planetáriuNaposledy v letošní sezoně bude 19. června ve Hvězdárně a planetáriu Brno k vidění úspěšná inscenace K-PAX Svět podle Prota. Jedná se o divadelní adaptaci světového bestselleru a filmového hitu. V příběhu lidí, které dost možná navštívila bytost z vesmíru, hrají Radim Fiala, Markéta Plánková, Petra Špindlerová či Petr Halberstadt. Červnové představení v brněnské hvězdárně, jednom z největších a nejmodernějších planetárií v Evropě, je unikátní zasazením vesmírných videoprojekcí do děje hry. Neobvyklé, atraktivní prostředí tak ještě umocní divácký zážitek.

Lenny ovládla AndělyPondělní vyhlašování hudebních cen Anděl ovládla dcera zpěvačky a kytaristky Lenky Filipové a také zpěvačka Lenny, která ve vítězství proměnila všechny čtyři nominace. V hlasování Akademie populární hudby získala sošku Jaroslava Róny v kategoriích album roku (Hearst), skladba roku (Hell.o) a zpěvačka roku a videoklip roku (Hell.o). Ceny letos udílela česká pobočka Mezinárodní federace hudebního průmyslu. Ta zároveň vyhlásila výběrové řízení na pořadatele příštího ročníku. Tendr se uskuteční 13. června a vítěz se bude moci podílet na dalších ročnících.

Technický unikát v PrazeVeřejné jízdy parního motorového vozu M 124.001 Komarek z roku 1903 uspořádá v sobotu 27. května Národní technické muzeum. I prezentacemi v dalším víkendovém dnu včetně výstavy vozidel Ring-hoffer-Tatra v areálu budoucího Muzea železnice a elektrotechniky na Masarykově nádraží doplní mezinárodní konferenci k 200. výročí narození podnikatele a politika Františka Ringhoffera II.