Noční uzavírky proběhnou i v Letenském tunelu, a to od pondělí 16. do pátku 20. října vždy od 23 hodin do 5 hodin ráno. Dopravní stavba projde v této době údržbou a mytím

Kam o víkendu?

Myslivecké slavnostiSeznamte se s mysliveckou tradicí a užijte si ukázky kynologie, sokolnictví. Nejen malé návštěvníky čeká lesní a myslivecká pedagogika, dospělí si zase poslechnou odborné přednášky. Pro všechny tu pak budu připraveny ochutnávky zvěřiny, myslivecké troubení či vábení jelenů.
Místo konání:Národní zemědělské muzeum, 14. 10., od 9 hodin

Házenkáři Vršovic slaví 95 letHázenkářský oddíl TJ Sokol Praha Vršovice pořádá u příležitosti 95 let házené ve Vršovicích dětský den. Pojďte si užít s dětmi dnes od 11 hodin den plný zábavy na hřiště v Heroldových sadech. Na dětský den pak navazuje od 16 hodin prvoligové utkání vršovických mužů. Místo konání: areál Heroldovy sady, 14. 10., od 11.00

Filmová přehlídka Suomi100V prosinci letošního roku oslaví Finsko sto let nezávislosti. U příležitosti tohoto výročí se koná řada kulturních akcí po celém světě. Do oslav se zapojí i Skandinávský dům, který přichystal filmovou přehlídku. V komorním kině Evald bude možné zhlédnout snímky, které představují významné milníky ve vývoji finské kinematografie.
Místo konání: Národní 60/28, do 26. 10.

Putování ztracené kapkyUž se vám jistě stalo, že když jste si v zimě postavili sněhuláka, tak vám s příchodem jara roztál. Zbyly z něj jenom loužičky a starý rozbitý hrnec. Napadlo vás někdy, kam se ten sněhulák vlastně poděl? Jestliže vás ne, tak malého Vlastíka ano. Co všechno se mu stalo a co viděl, můžete zažít společně s ním. 
Místo konání: Kulturní dům Kyje, 15. 10., od 15 hodin

Dobré jídlo a pití na smíchovské náplavceNáplavka na smíchovské straně bude hostit zajímavou a na první pohled voňavou akci Husobraní a Cider fest. Návštěvníci se mohou těšit na tradiční i moderně pojaté recepty z husího masa, prodej husích specialit, jako jsou játra, sádlo, paštika nebo foie gras. Tučné pokrmy zapijete ciderem od většiny tuzemských výrobců, nebude chybět ani ukázka výroby a prodej moštu, stánky s jablky, štrúdly, zavařeninami a vším, co nabízejí podzimní zahrádky a sady. 
Místo konání: Smíchovská náplavka, 14. 10., 10.00

Prague Coffee FestivalPřijďte si vychutnat již šestý ročník kávového festivalu. Vstupenky za 290 korun zahrnují „kolik kdo vypije“ kávy na festivalu a současně umožňují návštěvníkům zúčastnit se přednášek, workshopů i cuppingů. Všichni, kdo mají rádi dobrou kávu, si tuto akci rozhodně nemohou nechat ujít. Dobré kávy totiž není nikdy dost. Ovšem pozor, na workshopy a cuppingy je třeba se předem zaregistrovat. Všechny potřebné informace najdete na webu www.coffeefest.cz.
Místo konání: Kampus Hybernská, 14.- 15. 10.