Výtěžek podpoří projekt obnovy Milíčovy kaple, která byla postavena na začátku padesátých let minulého století podle návrhu architekta Bohumila Bareše. Prostor chtějí rekonstruovat podle návrhu architekta Davida Vávry.

Prohlídky mohou být i pro neslyšícíV rámci Týdne komunikace osob se sluchovým postižením se konají komentované procházky po Praze, při kterých mohou účastníci sledovat výklad na zapůjčených tabletech. První procházka bude na Staroměstském náměstí v neděli 20. září, sraz je v 10.15 hodin u pomníku Jana Husa na Staroměstském náměstí. Druhá procházka se uskuteční 26. září po okolí Pražského hradu. Sraz je v 10.15 u pomníku Tomáše G. Masaryka na Hradčanském náměstí v Praze. Zájemci by se měli předem zaregistrovat na webové stránce pořádající Orbi Pontes. Cena je sedmdesát korun.

Zpěvačka Fišarová se vrátila do role EvityV muzikálu Evita v pražském divadle Studio DVA se ve čtvrtek večer poprvé v titulní roli objevila zpěvačka Radka Fišarová. Zastoupila Moniku Absolonovou, která odešla na mateřskou dovolenou. Prezidenta Peróna ztvárnil režisér tohoto projektu Ondřej Sokol. Dočasně nahradí Karla Rodena, který je zaneprázdněn natáčením filmu. Radka Fišarová se stala světově nejmladší Evitou, když ji v roce 1998 ve dvaceti letech ztvárnila v první české verzi tohoto muzikálu Andrewa Lloyda Webbera a Time Rice.

Na vlnách Vltavy zazní hudbaZ pevné země na vody Vltavy. Čtvrtý ročník akce Drž se Fest se z Únětic přesouvá na loď Tajemství bratří Formanů, která kotví u Rašínova nábřeží. V sobotu zde bude od 14 hodin přichystán hudební program, na kterém vystoupí například hudební duo Vasilův Rubáš nebo kapela Ting, jež je držitelem hudební ceny Anděl v žánru ska. Kromě hudby jsou připravena i dvě divadelní představení improvizační skupiny Klika. Po 22. hodině pak čeká návštěvníky festivalu dvouhodinová projížďka lodí po Vltavě. Vstupné stojí na celý den 150 korun.

Ulici Klikatá čeká do prosince uzavírkaAž do 4. prosince bude částečně uzavřená ulice Klikatá v Jinonicích. Důvodem k uzavírce je realizace okružní křižovatky v místě u podjezdu pod železniční tratí Praha Rudná u Prahy, která umožní napojení komunikace propojující Klikatou s ulicí Na Hutmance a dále s Radlickou. Pro provoz vozidel zůstane jeden jízdní pruh, v němž bude pohyb vozidel řízen kyvadlově světelnou signalizací s detekcí vozidel a videokamerou snímající délku kolony. Pro pěší bude oddělen provizorní chodník o šířce 1,5 metru.

Finále týdne mobility se uskuteční na DejvickéV rámci Evropského týdne mobility je pro veřejnost připraven program s cílem poradit, jak namíchat „dopravní koktejl", aby přesun po Praze byl rychlý a ekologický. Vyvrcholení celého týdne se uskuteční v pondělí a v úterý 21. a 22. září, kdy se řadu novinek dozvědí také děti ze základních a středních škol. Alternativy k automobilové dopravě představí Dopravní podnik Prahy, ČVUT, Městská policie Praha, Institut plánování a rozvoje Prahy, Zažít město jinak a mnoho dalších účastníků.

Festival rozštěká Černý MostNa travnaté ploše u stanice metra Černý Most se v sobotu 19. září koná třetí ročník akce Pestival. „Návštěvníci se mohou těšit na ukázky psích sportů, práce s asistenčními psy nebo na ukázky základní ovladatelnosti. Připraveny jsou také soutěže, občerstvení a děti jistě potěší skákací hrad. Celý program je tradičně zdarma," řekla radní Prahy 14 Irena Kolmanová. Na místě budou také odborníci, kteří lidem poradí, jak mají se svými čtyřnohými svěřenci správně pracovat a jak je vést k poslušnosti.

V Kolodějích bude zápas veteránekNa kolodějském fotbalovém hřišti se v sobotu 19. září od 15 hodin odehraje mezistátní utkání fotbalových veteránek z České republiky a Slovenska. Zápas má charitativní podtext, kterým je podpora bývalé hráčky Slavie Praha a reprezentantky Československé a České republiky Renaty Bumbálkové Boháčové, která bojuje s vážným onemocněním a čeká na unikátní transplantaci.

EMS vyzvala magistrát k ukončení opencardSpolečnost eMoneyServices (EMS) vyzvala hlavní město, aby neprodleně ukončilo provoz karty opencard. Podle EMS se Praha o provoz systému řádně nestará. Společnost se s městem dlouhodobě soudí a vyžaduje zaplacení 654 milionů korun, které zdůvodňuje porušením licenčních smluv. Více čtěte ZDE.

Pražský maraton se poběží i virtuálněPraha Z pohodlí domova, před televizí, nebo u počítače. Organizátoři pražského maratonu připravují na příští rok moderní novinku. Maraton si budou moci zájemci zaběhnout virtuálně třeba z domova. Bude stačit běžící pás a monitor. Na počítači, televizi, nebo třeba mobilním telefonu se běžci bude zobrazovat reálné prostředí závodu, které by normálně viděl při běhu Prahou. Více čtěte ZDE.

Dobrá zpráva pro PražanyVedení Horních Měcholup a Uhříněvsi se po šesti letech jednání dohodly na řešení výstavby protihlukového valu, který se bude rozkládat na území obou městských částí. Hornoměcholupští se obávali podmáčení okolních pozemků, nejasné historie navážek a stability valu. Starosta Uhříněvsi přislíbil, že jim bude poskytovat informace o dalším průběhu řešení odtokového a retenčního systému.

Číslo dne: 381Linka 381 se stala první příměstskou linkou, kde se dá nově platit za jízdenku bezkontaktní kartou přímo v autobuse. Cestující se zatím obejdou bez mincí a bankovek ve dvou vozech. Do konce září by měly být bezhotovostním terminálem vybaveny všechny autobusy zmíněné linky.