Kvůli malým návštěvníkům je (kromě nekvašeného moštu) přichystán divadelní stan, v němž se od 15.00 představí Divadlo Anpu a Čertův švagr. Anketní lístky o nejlepší burčák budou jako vždy slosovatelné o hodnotné věcné ceny, vyhlášení bude zhruba v 18.30.

Karlín hostí akci CyklozvoněníFestival nazvaný Pražské cyklozvonění se letos bude konat v Kaizlových sadech v Praze 8. Účastníky na místo povede 27 cest, které měří od tří do 29 kilometrů. Organizátoři vytyčili trasy tak, aby je pohodlně ujelo i dítě. „Užít si můžete nejkrásnější místa, jako jsou Prokopské údolí, Modřanská rokle, Chuchelský háj nebo les v údolí Kunratického potoka,“ láká na akci pořadatelka Jitka Vrtalová. Na každé trase je naplánovaný společný start, z něhož účastníci vyrazí pod dohledem zkušených cyklistů. Cesty se postupně spojují, do Karlína by měli všichni dorazit najednou. V cíli je bude čekat nabitý program. O hudbu se postará kapela Robinson, Láďa Kerndl a Magdaléna Urbanová. Tomáš Eibl se předvede s exhibicí trial show, či skupina Skipping boys, která exceluje ve skákání přes švihadlo. „Pro ty, kteří se chystají zvládnout na kole i zpáteční cestu, jsou připravené doporučené cesty,“ poznamenala Vrtalová.

Poznejte golf hraný v městském prostředíVíte co je to urban golf? Jde o golf hraný v městském prostředí a Praha má v sobotu tu čest hostit nejvýznamnější evropský turnaj v tomto sportovním odvětví. Na holešovickém výstavišti se odehraje akce European Urban Golf Cup 2017, kterého se zúčastní stovka hráčů z osmi zemí. Na účastníky bude čekat hřiště o čtrnácti jamkách, které je provede po celém areálu Výstaviště. Délka jamek je od 10 do 100 metrů. Hráč si zvolí golfovou hůl podle svého uvážení. Jamkou jsou míněny různé objekty a stavební prvky, které budou označeny, stejně jako jednotlivá odpaliště. Hráč tak musí zasáhnout např. lavičku, betonový květináč, odpadkový koš, apod. Zpravidla je na jamku 8 úderů, ale u dovednostních jamek tomu může být i jinak. Hrát se bude speciálními míčky Almostgolf, které zaručí bezpečnou a zábavnou hru.

Vyrazte na pouť do ButovicGalerie Butovice vás zve na první ročník Butovické pouti, konané ve venkovním areálu za obchodním centrem na in-line stezce. Na programu bude řada zajímavých vystoupení loutkoherecké představení Jů a Hele, hudební skupina Ready Kirken, westernový jezdec na koni Jimmy Magura, Albertíkova show, taneční vystoupení Zumba, pouťové soutěžní klání pro děti budou připravena tři speciální stanoviště se soutěžemi, pouťové atrakce, stánky s občerstvením. Program a vstupné do areálu jsou zdarma, pouťové atrakce jsou za drobný poplatek.