Zabruslit si na hřišti u ZŠ Glowackého pak bude možné už od soboty 2. prosince. Pro veřejnost budou areály otevřené ve všední dny od 13 do 21 hodin, o víkendech již od 9 hodin. Děti nad 150 cm zaplatí na vstupném za 150 minut 30 korun, dospělí za stejnou dobu dají 40 korun. K dispozici bude i půjčovna bruslí a přileb, samozřejmostí je občerstvení. 

Čtyřka hledá lidi do okrskových komisíMěstská část Praha 4 vyzývá na svých stránkách občany, aby pomohli s obsazením míst v okrskových volebních komisích při volbě prezidenta České republiky ve dnech 12. a 13. ledna. Jako motivaci se Úřad MČ Praha 4 rozhodl navýšit odměnu pro členy okrskových volebních komisí pro případ, že se 26. a 27. ledna uskuteční druhé kolo volby. Odměny se zvýší o 900 korun pro člena komise a 1200 korun pro jejího předsedu. Přihlášku mohou zájemci podat buď osobně, nebo prostřednictvím emailu. Na území Prahy 4 se nachází celkem 132 volebních okrsků a komise by měly být nejméně pětičlenné. 

Sochu sovětského maršála doplní informační tabuleZnámou sochu sovětského maršála Ivana Stěpanoviče Koněva na náměstí Interbrigády doplní nejpozději od poloviny příštího roku podrobnější informační tabule ve třech jazycích. Text má vysvětlovat širší historické události související s maršálovou osobností jeho roli v dukelské operaci, ale i pozdější výrazný podíl na brutálním potlačení maďarského povstání. Instalaci infotabule schválilo zastupitelstvo Prahy 6. Podle starosty městské části Ondřeje Koláře (TOP 09) je aktuální popisek u sochy silně zavádějící, protože tvrdí, že Koněv „zachránil Prahu před zničením“. A to podle starosty neodpovídá skutečnosti. 

Město podpoří interaktivní výuku žákůV souvislosti s 22. ročníkem Schola Pragensis představila radní pro oblast školství Irena Ropková osm konkrétních projektů pro pražské školy z memoranda o podpoře inovativních projektů ve vzdělávání. Služby a produkty budou pražským školám nabízené bezplatně na zkoušku. Mezi projekty je například cloudová platforma společnosti Glogster pro multimediální prezentaci a interaktivní výuku, dále aplikace Corinth, jež má za cíl představit často obtížně pochopitelnou látku v oblasti přírodních věd nebo aplikace Včelka, která má zlepšit úroveň čtení a pomoci při obtížích, včetně dyslexie.