Postavené je i oplocení, které chrání les před poškozením zvěří. Na podzim se pak uskuteční druhá etapa výsadeb, při které má být vysazeno na 550 alejových stromů. Do budoucna je v plánu i výstavba cest pro veřejnost.

Nová bezobalová prodejna rozjede zkušební provozUž brzo se v Praze otevře další bezobalová prodejna. Sídlit bude na adrese Pod kaštany nedaleko Hradčanského náměstí. V těchto dnech na místě řemeslníci dokončují závěrečné stavební práce. Zkušební provoz obchodu chce organizace Bezobalu zahájit ještě v srpnu, oficiálně ho ale otevře až 19. září. Prostory nové prodejny budou větší než ty, které organizace dosud užívala na Vinohradech. Očekává se i navýšení sortimentu. Kromě potravin v nich zákazníci nakoupí do svých vlastních obalů také drogerii, kosmetiku či krmivo pro psy. V plánu je i rozvážka nákupů na speciálně upraveném kole.

Jazz i klasika rozezní parkDruhý koncert cyklu Hudební léto v parcích se koná už dnes navečer od 18 hodin v Riegrových sadech vedle tamní restaurace. Příchozím se během 120 minut představí dva soubory. Jazzový a klasický. Jako první odstartuje hudební program pod širým nebem komorní soubor ArtBotič. V 19 hodin je pak vystřídají Trumpet Band pod vedením Karla Polácha. Při špatném počasí se koncerty přesunou do ZUŠ Ilji Hurníka.

Streetfotbal v Michli
Zájemce o „první streetfotbalovou ligou“ určenou pro týmy dětí a mladých lidí ve věku mezi 12 a 26 lety vybízí k přihlášení do turnaje radnice Prahy 4. Na minizápasy v sálové obuvi na 2 x 6 minut se mohou týmy již nyní registrovat na goo.gl/jhu9dA. Hrát se bude na hřišti ZŠ Bítovská v Michli 20. září.