Rekonstrukce trvala 3,5 měsíce a Nemocnice Na Bulovce za ní zaplatila 5,5 milionu korun. Cílem rekonstrukce lékárny bylo zvětšit prostor pro klienty 
i zázemí lékárny, odbavit více klientů, zkrátit jejich čekání 
a také zmodernizovat a zatraktivnit prostředí lékárny.

Vtipů bude plné Masarykovo nádražíČeské dráhy pořádají vernisáž výstavy kresleného vtipu Miroslava Bartáka. Ten je například autorem grafiky speciálního Šachového vlaku 2015, který projede v říjnu letošního roku Českou republikou, Německem, Rakouskem, Polskem 
a Slovenskem. Zcela nepochybně přitažlivá vernisáž se uskuteční na Masarykově nádraží v Praze právě dnes v 15 hodin. Veřejnost a cestující si budou moci výstavu kreslených vtipů prohlédnout ve dvoraně Masarykova nádraží do 29. dubna, pak se výstava přesune na hlavní nádraží 
v Plzni (30. dubna až 13. května), v Ústí nad Labem (od 14. května do 27. května), v Pardubicích (od 28. května do 10. června) a zpět do Prahy na hlavní nádraží (od 11. června do 24. června). Miroslav Barták se od malička toužil stát malířem. Vystudoval vysokou námořní školu.

Do Gröbeho vily zadarmo na koncertJiž čtvrtým letošním koncertem pokračuje ve středu 15. dubna hudební cyklus Hudba pana Gröbeho, který pořádá radnice Prahy 2 ve spolupráci s HAMU v jinak nepřístupné Gröbeho vile. Na koncertu Muzika Mozartova zaznějí pěvecké árie a duety ze tří nejznámějších oper slavného klasicistního skladatele. Začátek je v 19 hodin, vstup zdarma.

Radnice běžela pro charituHavlíčkovo náměstí se v úterý od 14 do 15 hodin proměnilo v běžecký okruh a stalo se dějištěm charitativního běhu, ale i procházky, do které se zapojilo vedení radnice i zaměstnanci úřadu. Výtěžek akce, které se zúčastnili za vedení radnice starostka Vladislava Hujová a její zástupci, činil úctyhodných 10 tisíc korun. Peníze budou příspěvkem sedmiletému handicapovanému Davidovi na tandemové kolo. Účastníci „Běhu, který pomáhá" si sami mohli zvolit nejen tempo a délku závodní trasy, ale také částku, kterou darují. Akci realizované v prvním ročníku zastřešuje Konto Bariéry a Open Gate.

Zájemci mohou poznat ŠvýcarskoV dolní části parku Kamýk v ulici U Zahrádkářské kolonie se připravuje akce Švýcarsko jako na dlani. Zájemci se tu sejdou v pátek 17. dubna v 17.30 hodin, kde se dozví více o této zemi folklóru, gastronomie a přírodních krás. „Navíc zažijete jedinečný koncert na autentický švýcarský hudební nástroj Alphorn - alpský roh. Ochutnáte švýcarské sýry, poznáte, jak se připravuje fondue, zasoutěžíte si 
o zajímavé ceny a mnoho dalšího. A to všechno přímo na Libuši," uvedla koordinátorka projektu Zdravá Libuš 
a Písnice a MA21 Jana Martínková.

Pro děti otevřou dopravní hřištěVe středu 22. dubna se můžou děti ze čtvrté městské části těšit na jarní otevření dětského dopravního hřiště Jánošíkova Pod Krčským lesem. Děti si budou moci od dvou hodin vyzkoušet přípravu na jízdu na kole v dopravním provozu včetně pravidel silničního provozu, jízdu zručnosti, hry a soutěže prostřednictvím interaktivní tabule a mnoho dalšího. Nebudou chybět také ukázky práce psovodů. Akci pořádá městská část ve spolupráci s městskou policií.

Strážníci připravují Senior akademiiMěstská policie připravuje cyklus vzdělávacích programů z oblasti prevence kriminality pod názvem Senior akademie 2015. Tento cyklus bude především realizován formou odborných přednášek a seminářů pro seniory, kteří jsou a v minulosti vždy byli velmi často snadným cílem pro různé typy násilníků a podvodníků. Program začne na podzim letošního roku, poprvé pak 7. října ve 14 hodin v sídle úřadu sedmé městské části. Mezi hlavní témata bude patřit ochrana života, zdraví a majetku v metropoli.

Dvanáctka vystavuje dětské návrhyOd středy 15. dubna mohou lidé navštívit viniční domek, kde budou vystaveny obrázky s přírodní tematikou, které děti poslaly jako návrhy na plakát ke Dni Země. Výstava je další z bodů programu, kdy si dvanáctá městská část celý týden připomíná Den Země. Mnoho dětí přispělo krásnými obrázky na plakát oslavy Dne Země. Hodnotitelé měli těžkou práci s výběrem těch, které budou použity ke grafickému ztvárnění plakátu. Nakonec jich vybrali celkem dvanáct od dětí ze šesti škol na Praze 12.

Golem a vrtulník navštíví třináctkuVe čtvrtek 16. dubna se pochlubí svým arsenálem policisté, hasiči, záchranáři nebo vojáci. V rámci každoroční akce Bezpečná třináctka představí členové bezpečnostních složek svou výstroj, výzbroj a vozidla. Mezi nimi bude i Golem – nemocniční kamion pražské záchranky. Přehlídka začíná ve 13 hodin na Slunečním náměstí v Nových Butovicích. Součástí zajímavého programu zejména pro rodiny s dětmi budou kupříkladu i ukázky první pomoci, výcviku služebních koní, nebo mobilního rentgenu ke kontrole zavazadel. Zlatým hřebem připravovaného programu bude přílet policejního vrtulníku.

Začala výměna průkazek ZTPZdravotně postižení občané Prahy 13 si mohou od letošního dubna do konce roku vyměnit dosavadní druhy průkazek. A to v prvním patře budovy radnice na Slunečním náměstí 13, Praha 5 - Nové Butovice. O výměnu je nutno požádat na předepsaném formuláři, žádosti jsou již přijímány a je nutno k nim přiložit fotografii.

Vyfoťte život obyvatel Černého MostuRadnice Prahy 14 vyhlásila fotografickou soutěž, která má zachytit život obyvatel Černého Mostu. Zúčastnit soutěže se může kdokoliv, fotografie či videa mohou vznikat libovolnou technikou za využití jakéhokoliv média (od tradičního fotoaparátu až po mobilní telefon). Práce lze na adresu radnice zasílat do 30. června 2015.

V Praze 21 končí pobočka úřadu prácePoslední květnový den letošního roku zavře úřad práce svou pobočku na jednadvacáté městské části. Na velký počet úkolů, které má pobočka na starost, není na úřadu dostatečně velké množství pracovníků. Proto se úřad v létě přemístí do Vysočan na Prahu 9, do ulice Sokolovská. Přesun by však neměl být pro obyvatele Újezdu konečnou, neboť cesta do jiné městské části by neměla být příliš náročnou. Vysočanské pracoviště je z Prahy 21 dobře dostupné městskou hromadnou dopravou a má bezbariérový vstup.

Dobrá zpráva pro LetňanskéTradiční průvod s čarodějnicí a bohatý program připravily radnice Prahy 18 a Letňanská sportovně kulturní společnost pro své občany na čtvrtek 30. dubna. Průvod vyjde od radnice v 17 hodin. V programu na ploše u OC Letňany vystoupí například skupina Kroky Michala Davida, Kouzelník Halamka či Ohnivec. Připraveny jsou soutěže pro malé i velké – o nejkrásnější čarodějnici.

Číslo dne: 7Ochránci zvířat budou ve středu vypouštět zpět do přírody sedm hendikepovaných netopýrů, o které se v zimních měsících do samého uzdravení pečlivě starali. Netopýrům za účasti veřejnosti tak chtějí popřát šťastný let právě ve středu ve Stromovce, a to u Šlechtovy kavárny v 19 hodin.