Komunitní zahrada by však nemusela být jediným oživením místa. „Naskýtá se zde i řada dalších aktivit, například vybudování naučné geo stezky," uvedl zástupce starosty Martin Slabý. Součástí objektu je i několik desítek let staré a neudržované arboretum dendrologická zahrada. Městská část hodlá místo obnovit a nadále ho udržovat. Pětka také uvažuje o vybudování dalších komunitních zahrad na svém území.

Osmička chce zabránit stavbě domu v MazurskéPraha 8 nesouhlasí s realizací stavby Bytového domu Mazurská v Bohnicích. Tato plánovaná stavba o jednom podzemním a osmi nadzemních podlažích by totiž zahustila zástavbu v dané lokalitě a snížila tak rozsah zdejšího veřejného prostranství. Stavba však byla povolena odborem územního rozvoje a výstavby. Praha 8 podá odvolání.

Dobrovolníci uklidí HloubětínJiž tuto sobotu od 10 hodin proběhne v Hloubětíně dobrovolný úklid. Hlavní náplní akce v rámci celosvětové a celorepublikové kampaně „Ukliďme svět ukliďme Česko" bude úklid a úprava dětského hřiště v ulici Mochovská, a to naproti škole. Přijít vyčistit a zkrášlit dětské hřiště, aby zbytečně nezaniklo, mohou místní i přespolní dobrovolníci. Příchozí se mohou podílet na vyčištění informačních tabulí, úklidu nepořádku v okolí hřišť a kontejnerů, úpravě přerostlé zeleně a vyhnání bezdomovců, vysetí nového trávníku, starosti o zanedbané růže a na dalších drobných pracích. Kdo má možnost, může s sebou vzít nářadí. Kromě úklidu proběhnou i další práce, aby se občanům Hloubětína ve čtvrti dobře bydlelo.

Lékaři ordinují u poliklinikyDen zdraví pořádá ve čtvrtek od 9 do 16 hodin Poliklinika Prosek. Na prostranství před budou se sejdou především místní lékaři a další zdravotnický personál připraveni všem příchozím poradit. A to při nejrůznějších zdravotních problémech nebo s opatře-ními v rámci prevence pro udržení či zlepšení stávajícího zdravotního stavu. Návštěvníci budou moci podstoupit interní vyšetření jako měření krevního tlaku, hladiny cukru v krvi při diabetologickém vyšetření, měření cholesterolu nebo kožní vyšetření. Zdravotnický personál poskytne rady v oblastech protetiky, rehabilitace, domácí péče a dalších. Na místě bude jako každoročně také stánek zaměřený na protidrogovou prevenci a odvykání kouření.

Digitální maraton pomohl Elence překonat bariéryVirtuální realita prostoupila na Volkswagen Maratonu i do běhání. Díky speciálním trenažerům se simulací pražské maratonské tratě pomohli diváci a účastníci letošního ročníku běžecké akce překonávat bariéry hendikepované Elence Pudíkové z Boskovic. Za každý digitálně uběhnutý metr přispěli korunou dvanáctileté holčičce s pohybovým postižením na nový moderní vozík v ceně 117 100 korun. Charitativní podtext mají všechny závody RunCzech běžecké ligy. V minulém roce celkem 4 620 běžců vygenerovalo na projekt Běž pro dobrou věc částku 7 279 615 korun.

Kam za kulturou

Michal Horáček v beseděV rámci svého turné Na cestě zavítá 19. září oblíbený český textař Michal Horáček do Malostranské besedy. V rámci vystoupení nenabídne jen skladby v interpretaci Františka Segrady, ale i dalších hudebníků, jako jsou Lenka Nová, Ondřej Ruml nebo autorova dcera Ruth. Vedle písní se návštěvníci mohou těšit také na Horáčkovy vzpomínky na třicet let spolupráce se skladateli jako Petr Hapka nebo Michael Kocáb.

Předpremiéra InstalatéraRežisér Tomáš Vorel letos dokončil natáčení komedie Instalatér z Tuchlovic. Snímek bude mít oficiální premiéru 6. října. Již 24. září ho však uvidí diváci letního kina v Tuchlovicích na Kladensku, kde film vznikal. Filmový příběh instalatéra Luboše Cafourka, který dojíždí za svými zákazníky výhradně na kole nebo se nechává vozit, je navíc inspirován místním řemeslníkem. Hlavní postavu komedie, muže, který všem všech-no opraví, ale vlastní život spravovat nedokáže, ztvárnil Jakub Kohák. 

Čtěte také: Lékaři zdarma vyšetří pihy