Nyní bude následovat dopracování projektu a příprava podkladů pro vyhlášení nové veřejné soutěže, jejíž vítěz by měl být znám letos na podzim.

Festival otrlého diváka promění AeroV Epidemiologické centrum se od úterý 8. března změní kino Aero, kde započne letošní ročník Festivalu otrlého diváka. Nákaze, jako tématu letošního ročníku, budou diváci spolu s dramaturgy přehlídky čelit skrze 17 nejpůsobivějších, nejsměšnějších, nejzapadlejších i nejbizarnějších filmů různých žánrů. „Virózu, která řádí v české kotlince, nelze nadále nečinně přehlížet, a tak jsme letošní dvanáctý ročník pojali coby příležitost k prevenci a poučení ve směru nákazy," okomentoval letošní téma jeden z dramaturgů přehlídky Jiří Flígl. Více se dočtete ZDE.

Festival o cestování nabídne i ochutnávkyV Národním domě na Smíchově se opět uskuteční cestovatelský festival Kolem světa, a sice o víkendu 12. a 13. března. Akce návštěvníkům nabídne vedle přednášek i exotická jídla a jedinečná vystoupení zahraničních umělců. V rámci festivalu se zájemci mohou zúčastnit padesáti komentovaných projekcí, prohlédnout si fotografie z nedostupných míst světa, setkat se se zahraničními hosty a se zajímavými osobnostmi.

V Satalicích hledají vedení školyZájemci o místo ředitele či ředitelky základní školy v Satalicích se mohou do čtvrtka 10. března do 12 hodin hlásit do výběrového řízení. Předpokládaný nástup je pátek 1. července. Bližší informace poskytne satalický městský úřad.

Rihanna opět změnila plányKoncert Rihanny, plánovaný do pražské O2 areny na pondělí 25. července, se tam uskuteční v původně oznámeném termínu, tedy v úterý 26. července. Vstupenky zůstávají v platnosti. Lístky zakoupené na původní místo konání show, a sice do pražské Eden Arény, se nevyměňují a je nutné je vrátit v místě jejich zakoupení do čtvrtka 30. června. Pořadatelé se omlouvají za komplikace a děkují za pochopení. Více se dočtete ZDE.

Squashista Koukal má titul číslo 17Praha Soupeři prorokovali, že letos jeho nadvláda zaručeně skončí. Nestalo se. Squashový fenomén Jan Koukal se posedmnácté stal mistrem republiky. Na cestě za dalším titulem, kterých chce získat 20, ztratil jediný set. „Euforie je dvojnásobná, protože jsem kromě hraní kmital i jako spoluorganizátor," pravil 32letý Koukal. „Cíl je splněn a časem bych rád poprvé vyhrál turnaj v Africe. Tenhle kontinent mi ve sbírce ještě chybí." Více se dočtete ZDE.

Slávisté přejeli Prostějov a jsou v semifináleJedna, dva, tři, čtyři… V nejkratším možném čase postoupili hokejisté pražské Slavie do semifinále play off 1. ligy. Prostějov porazili 4:0 na zápasy a mohou tak čekat na svého soupeře. Očekávalo se, že to bude Kladno, ale to prohrává s Ústím 1:3 a je jedinou prohru od brzkého odjezdu na dovolenou. V případě postupu Severočechů, kteří na to mají tři mečboly, slávisté změří síly s největší pravděpodobností s Českými Budějovicemi. Více se dočtete ZDE.

Dobrá zpráva pro fanoušky zooDo pražské zoologické zahrady se o víkendu vrátili další vzácní ibisové. Navrátilec s číslem jedenáct se během svého týdenního výletu dostal až do Říčan, což je vzdušnou čarou 23 kilometrů od zoo. Další dva byli odchyceni přímo v Praze. Více se dočtete ZDE.