Diváci mohli na trase, která vedla ulicemi Evropská, Milady Horákové až na Staroměstské a Václavské náměstí a odtud zpět přes Smíchov, Strahov na Džbán obdivovat peloton jejich skútrů. Na akci, kterou pořádal Vespa Club Praha, jež na facebooku registruje přes tisícovku fanoušků, přijeli rovněž zahraniční účastníci například z Německa, Běloruska nebo Slovenska. Součástí setkání s názvem Prago Vespa byly také soutěže, jako například průjezd slalomovou drahou na čas nebo hod pneumatikou. Zájemci si mohli rovněž vyzkoušet jízdu na nové čezetě, která je plně elektrická. Vyvrcholením akce bylo večerní hudební vystoupení.

Malí raubíři si užijí nové hřištěDětské hřiště a koutek jsou nově otevřeny u čerpací stanice kousek za Odolenou Vodou, u silnice číslo 608. Pro děti je připravena řada prolézaček a hraček. V rámci areálu našli svůj domov i beránci Kašpar, Melichar, Baltazar, Lukáš a Buffon. Krmit je mohou lidé jen s dozorem.

Nově jsou ztráty a nálezy onlineMěsto se zapojilo do centrální evidence ztrát a nálezů. Proto vše, co v Úvalech lidé přinesou na podatelnu městského úřadu nebo městské policii, bude nově zveřejněno na internetových stránkách Eztráty. Ztracené věci bude evidovat na svých webových stránkách i radnice.

Lottnerová a Giraldo vítězi Prague OpenDvojitou porcí finále v neděli finišovalo tenisové Prague Open, spojený turnaj mužů i žen. Bohužel bez české účasti. Ve finále ženské dvouhry turnaje ITF s celkovou dotací 75 tisíc dolarů vyhrála německý souboj Lottnerová nad krajankou Witthöftovou 2:1 na sety. Mužský challenger s dotací 42 500 dolarů vyhrál Kolumbijec Giraldo, když si včera na Štvanici poradil s Bělorusem Ignatikem rovněž 2:1. Největšími hvězdami turnaje měly být české tenistky Lucie Hradecká s Andreou Hlaváčkovou, které se měly připravovat na obhajobu olympijského stříbra, ale prvně jmenovaná hráčka musela kvůli zdraví odstoupit.

Kam za kulturou

Osobitý bardDivadlo Archa nenabízí jen inscenace, ale i hudební produkce. Na jednu takovou brzy dojde. Večer 3. srpna v Divadle Archa totiž proběhne koncert irského písničkáře, vypravěče a charismatického barda Damiena Riceho. Do České republiky se 42letý hudebník vrací po třech letech od chvíle, kdy zabodoval na Colours of Ostrava. Na koncertu by měl představit písně ze své poslední studiové desky My Favourite Faded Fantasy z roku 2014.

Škola v irském styluLetos již pošestnácté se v Praze setkají milovníci irské tradiční kultury při příležitosti zřejmě největší vzdělávací akce svého druhu na kontinentě tzv. Bernard´s Summer school. Je možné se na ní naučit či zdokonalit v lecčems. Například v technice irských tanců a ve hře na různé hudební nástroje používané v irské tradiční hudbě. Součástí týdenní vzdělávací akce je bohatý doprovodný program, jehož součástí je také Irský večer. Ten se uskuteční ve středu 17. srpna v historickém sále Novoměstské radnice.

Z ptačího úhluČeská centra zvou na výstavu velkoformátových fotografií Varšavy z ptačí perspektivy fotografa Macieje Margase. 25 děl je výjimečným projektem, kvůli němuž musel autor získat řadu povolení (mj. od Úřadu civilního letectví), speciální vybavení pro focení v noci a peníze na pronájem dvoumotorového vrtulníku. Výsledky jeho úsilí najdete v Rytířské ulici do 26. srpna.

Zase seveřanéSeverské filmové čtvrtky v Evaldu pokračují i v létě. 4. srpna to bude islandská komedie Královská cesta, příběh muže, který se po letech v zahraničí vrátí na rodný Island vyřešit svůj finanční problém. Pozoruhodný snímek s Danielem Brühlem v roli hrdinova přítele natočila střihačka Valdís Óskarsdóttir (Rodinná oslava).

Z ptačího úhluČeská centra zvou na výstavu velkoformátových fotografií Varšavy z ptačí perspektivy fotografa Macieje Margase. 25 děl je výjimečným projektem, kvůli němuž musel autor získat řadu povolení (mj. od Úřadu civilního letectví), speciální vybavení pro focení v noci a peníze na pronájem dvoumotorového vrtulníku. Výsledky jeho úsilí najdete v Rytířské ulici do 26. srpna.

Hybš a punkFestival TrutnOFF (18. 21. srpna) nabídne elektroswingové Parov Stelar, Skunk Anansie s energickou zpěvačkou Skin, Jake Bugga, Richarda Müllera, metalové Soulfly či Fear Factory. Mezi undergroundovými, punkovými, rockovými i metalovými kapelami vystoupí dokonce několikačlenný orchestr Václava Hybše s hosty. Festival je letos věnován osmdesátinám náčelníka Václava Havla a uskuteční se na tradičním místě trutnovském Bojišti.

Čtěte také: Piknik s chutí Středomoří