Setká se proto s brněnským náměstkem primátora pro dopravu Matějem Holanem. „Chceme se domluvit na společných opatřeních, které jsme schopni prosadit na vládní úrovni," uvedla Krnáčová.

Policie vyšetřuje machinace s bytovými prostory Prahy 1Policisté si v úterý z radnice první městské části odnesli řadu dokumentů a na několik hodin zapečetili kancelář radního pro majetek Tomáše Macháčka (TOP 09). Informaci, se kterou ve čtvrtek přišel Pražský deník, v pátek rozšířil server Lidovky.cz. Důvodem, proč policisté na úřadu Prahy 1 zasahovali, je podle opozice podezření z machinace s bytovými a nebytovými prostory v Praze 1. Kromě zajištění dokumentů byl také v úterý vyslýchán Martin Skála (ODS), jenž je předsedou finančního výboru, který dohlíží na hospodaření městské části. Ten také nebyl na středečním jednání zastupitelstva Prahy 1 přítomen. K celé záležitosti se zástupci vedení městské části nechtějí už několik dní příliš vyjadřovat. Odvolávají se na mlčenlivost kvůli vyšetřování. Není to poprvé, co se vyšetřovatelé zabývali nakládáním městské části s majetkem. Od listopadu loňského roku prověřovali v souvislosti s privatizací městských bytů možné podezření z pletichy při zadání veřejné zakázky a veřejné soutěži. Na přelomu roku vyšetřování skončilo, nikdo nebyl obviněn.

Trnkova Zahrada se otevírá v BraníkuAž do 31. května mohou milovníci ojedinělých zážitků vyrazit do areálu Vltavanů 229 v Praze-Braníku. Je tu znovu přístupná oblíbená výstava Trnkova Zahrada 2. Na návštěvníky čekají hned dvě patra plná zábavy. Interaktivní instalace na hranici animovaného filmu, počítačové hry, výstavy, dětského hřiště či divadla zavede děti i dospělé zpět do milované Trnkovy knížky.„Chtěli jsme, aby výstava byla skutečnou poctou původnímu dílu i jakýmsi jeho vzkříšením a oživením zároveň. Zahrada je živý organismus. Tak jako zahrada skutečná. Je potřeba se o ni starat, kultivovat ji, upravovat. I naši Zahradu pečlivě opečováváme a na každé z repríz je nějaká drobná novinka. V Braníku se například mluvící velryba objeví v plechovce od sardinek." vysvětluje výtvarník a animátor Matyáš Trnka.

John McLaughlin v PrazeJeden z nejslavnějších světových kytaristů, skladatel a zakladatel hudebního stylu fusion John McLaughlin, vystoupí s kapelou The 4th Dimension již tuto neděli v pražském Foru Karlín.McLaughlin během bohaté hudební kariéry nahrával například s Milesem Davisem, Carlosem Santanou, Chickem Coreou nebo Stingem. Na kontě má mnoho alb, ať už s vlastními projekty (např. Mahavishnu Orchestra, The Free Spirits, Heart of Think) či jako hostující kytarista.V 70. letech se jako mnoho dalších západních muzikantů stal žákem indického guru Sri Chinmoye a přijal jméno Mahavishnu.McLaughlin je držitelem několika cen Grammy a dalších ocenění. Pro jeho styl je charakteristická neuvěřitelná rychlost, síla a virtuozita. Žánrovým rozpětím, kdy se lehce pohyboval od klasického jazzu, jazzrocku až po indickou či klasickou hudbu, ovlivnil mnoho dalších předních kytaristů a hudebníků.

Kam za kulturou

Ferda Mravenec naživoPremiéra výpravného dětského muzikálu Ferda Mravenec se kvapem blíží, odehraje se již 17. března v pražském Divadle Hybernia. Na muzikálovou novinku, která potěší všechny diváky od 3 do 99 let, upozorňují dvě nepřehlédnutelné postavičky Ferdy Mravence a Brouka Pytlíka. Dvoumetrové postavičky potěší mnoho dětí o nadcházejícím víkendu, a to v obchodních centrech na Černém Mostě, na Chodově a v Palladiu. Kromě setkání s populárními postavami mohou děti dostat také slevový kupon na návštěvu muzikálu.

Krkonošské pohádky 2Inscenaci volně navazující na slavný Večerníček České televize uvádí ve svém repertoáru Divadlo Bez zábradlí. Premiéra proběhne 5. března. Dětské divadelní představení Krkonošské pohádky 2 Kuba a Anče mají Kubíčka od autorky Boženy Šimkové vzniklo původně jako filmové pokračování oblíbených dětských večerníčků už na konci 80. let. K jejich natočení však nikdy nedošlo. Teprve nyní mohou diváci nové příběhy o Krakonošovi, Trautenberkovi, Ančeti a Kubovi vidět v podání souboru Divadlo pohádek.

Čtyři klarinety zahrají v PrazeMezinárodně ceněný ansámbl Clarinet Factory, který včera vydal album s názvem Meadows, se v březnu představí na dvou akcích v Praze. Ve spolupráci s tanečním souborem VerTeDance se 12. března zúčastní sté reprízy představení Korekce v pražském divadle Ponec, kde jsou autory hudby. V klubu Jazz Dock se pak 31. března uskuteční křest nového alba, jehož kmotrem bude hudebník a producent Jan P. Muchow.

Čtěte také: Na fotbal ve Vršovicích dohlédne i vrtulník