Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Primářka z Bulovky získala ocenění Lady Pro

Praha - Primářka Hana Roháčová získala za své mimořádné úspěchy a profesionalitu na poli medicíny ocenění Lady Pro. Čestný titul je udělován profesionálkám, které vynikají v manažerské, obchodní, politické, sportovní, umělecké nebo jiné významné činnosti. Ocenění se každoročně předává v rámci soutěže Českých sto nejlepších, která se zaměřuje na firmy zaregistrované v České republice.

3.12.2015
SDÍLEJ:

Čestný titul Lady Pro získaly primářka infekční kliniky Nemocnice Na Bulovce v Praze Hana Roháčová a mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová.Foto: www.bulovka.cz

Vedle primářky Klinika infekčních, parazitárních a tropických nemocí Nemocnice Na Bulovce Hany Roháčové si cenu slavnostně převzala také například záchranářka Olga Kadrnožková, prorektorka pro evropskou problematiku z Univerzity Karlovy v Praze Lenka Rovná nebo mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová.

Čtecí maraton pomohl dětemCharitativní čtenářský maraton, jehož výtěžek dostane sbírka Pomozte dětem, se konal ve středu v knihkupectví na Václavském náměstí. Podpořily ho známé osobnosti. Například Marie Doležalová, Martin Dejdar nebo Jolana Voldánová. Návštěvníci přispěli na speciální pomůcky, osobní asistenci nebo letní tábory. Loni se akce konala celkem deset hodin a vybralo se dvacet tisíc korun.

Český kubismus bude v CeletnéVe čtvrtek 3. prosince byla zpřístupněna nová expozice kubismu v Domě U Černé matky boží v Celetné ulici v Praze. Připravilo ji Uměleckoprůmyslové muzeum. První den je vstupné zadarmo. Expozice představuje český kubismus jako styl ideově propojující volné a užité umění i architekturu. Obsahuje soubory a solitérní kusy nábytku, doplňky z keramiky, skla a kovů, tapety, plakátovou tvorbu či knižní grafiku. Zastoupeni jsou přední architekti a designéři jako Pavel Janák, Josef Gočár, Josef Chochol, Vlastislav Hofman, Otakar Novotný či František Kysela. Jejich díla doplňuje výběr kubistické malby autorů Emila Filly, Bohumila Kubišty, Josefa Čapka, Václava Špály a plastiky Otto Gutfreunda.

Muzikál bez bariér na čtyřceVe čtvrtek 3. prosince se koná v Kulturním centru Novodvorská v Praze 4 charitativní koncert Muzikálem bez bariér. Začne v 19 hodin a záštitu nad ním převzaly jižní městské části Praha 4, Praha 11 a Praha 12. Akce pořádaná u příležitosti Mezinárodního dne tělesně postižených se uskuteční v bezbariérovém prostoru. Lidé se mohou těšit na melodie z muzikálů Králové Avalonu, Marie Antoinette a Přízrak Londýna v podání muzikálových herců z divadla Hybernie. Koncert je pořádán na podporu činnosti neziskové organizace Polovina nebe, která jako jediná u nás realizuje kurzy ovládání PC a jeho funkcí hlasem pro osoby s hendikepem. Senioři a osoby se zdravotním postižením mají vstup zdarma, ostatní vstupné je 50 korun či v dobrovolné výši.

Kobylisy nejvíce trápí dopravaVedení městské části Prahy 8 uzavřelo posledním setkáním s obyvateli v Kobylisích přímý sběr připomínek ke vzniku Strategického plánu udržitelného rozvoje MČ Praha 8. Se svými občany se vedení osmičky sešlo na různých místech celkem sedmkrát. V Kobylisích se minulý týden nejvíce diskutovalo na téma dopravy, která obecně zajímala obyvatele po celé osmičce. Kobyliští kritizovali nebezpečné křižovatky, hustý provoz v okolí Základní školy Chabařovická nebo opravy a vybudování nových chodníků. Lidé by také uvítali vybudování nových cyklotras a in-line drah. Nové možnosti pro volnočasové aktivity by ocenili i starší obyvatelé Kobylis. Diskuse se za městskou část zúčastnili starosta Roman Petrus, místostarosta Petr Vilgus či místostarostka Alena Borhyová.

Čtrnáctka přispěje na prevenci rakovinyObyvatelé čtrnácté městské části mohou u radnice zažádat o finanční příspěvek na kvalifikované vyšetření prsou. Tato možnost funguje v rámci preventivního programu, jehož cílem je podpořit prevenci nádorového onemocnění. Příspěvek na vyšetření je maximálně 350 korun a bude poskytován jen lidem, kteří mají trvalý pobyt na Praze 14 a zároveň v letošním roce podstoupili sonografické nebo mamografické vyšetření prsou. Proto musí mít zájemci o provedení úkonu potvrzení, které předloží na úřadě čtrnáctky. O příspěvek lze žádat do 16. prosince.

Křimická škola řeší krizi se splaškyZákladní škola Křimická na patnácté městské části se už tři roky potýká se špatnou splaškovou kanalizací, kdy v průběhu let bylo opakovaně prováděno čistění kanalizace. Letos je situace kritická, k ucpání kanalizace s nutností pročistění stoupaček a úklidu znečištěných učeben dochází dvakrát měsíčně. Při čištění a kamerovém průzkumu bylo zjištěno, že odtok ze stoupaček je prakticky nemožný, neboť tomu brání zborcená šachta a také porušené potrubí přípojky. Radní Prahy 15 proto schválili okamžitou opravu, která vyjde na dvě stě tisíc korun.

Čaj o třetí přilákal množství seniorůPoslední letošní Čaj o třetí navštívily v úterý desítky radotínských seniorů. Nabitý velký sál Koruny potěšil i starostu Karla Hanzlíka, který akci zahajoval. Na programu bylo tentokrát Vánoční rozjímání. Své povídky i reflexe dětství četl herec František Kreuzmann, který poukázal na svoji víru v to lepší v každém jednotlivém člověku. Na závěr si pak mohli všichni zazpívat koledy spolu se sopranistkou Renatou Jandovou.

Mikuláš s čertem navštíví Řepy třikrátMikuláš, čert i s andělem nebudou ani letos v Řepích chybět. Zájemci se s touto trojicí mohou setkat hned třikrát. V Kulturním centru Průhon se v sobotu 5. prosince uskuteční Mikulášská piškotéka už od 15 hodin, kde budou připraveny soutěže, písničky nebo malování na obličej. Mikulášský odpolední program plný her a písniček bude přichystán ve stejný čas také v sokolovně. Velká mikulášská nadílka se pak uskuteční v neděli 6. prosince od 15 hodin v Kulturáčku na Bílé Hoře. Na malé i velké čeká akce s koledami a soutěžemi.

V Roztokách budou péct perníčkyNa třetí adventní neděli 13. prosince si zástupci Středočeského muzea v Roztokách připravili vánoční program. Začíná se už od 13 hodin pečením perníků, ochutnávkou staročeských pokrmů ze zámecké kuchyně a výrobou vánočních ozdob, které si mohou vyzkoušet hlavně ti nejmenší. Konat se budou také komentované prohlídky právě probíhajících výstav s jejich autorkami, jako Cesty osudů mezi Čechami a Francií nebo mozaika výtvarného umění. Odpolední program uzavře zpívání se sborem Rosa v Historickém sále. Vstupné je padesát korun pro celou rodinu, jednotlivci potom zaplatí dvacetikorunu.

Dobrá zpráva pro TrojuNová obecní zahrada se dnes otevře u mateřské školy a úřadu městské části Troja. Součástí bude také komentovaná procházka a poté od pěti hodin rozsvícení vánočního stromu se zpěvem koled. Pak bude následovat sousedská zábava.

Číslo dne: 13Třináct bytů nabízí městská část Praha 11 v elektronické aukci na prodej. Finanční prostředky z aukce chtějí použít například k rekonstrukci Základní školy Schulhoffova.

Autor: Redakce

3.12.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Předseda Strany zelených Matěj Stropnický.
5

Jsem gay, prohlásil den před volbami šéf zelených Matěj Stropnický

Ondřej Kolář.

Praha nemá dopravní strategii, tvrdí starosta Prahy 6

Petr Pravda: Oblíbení starostové mohou stranám přinést dobré výsledky

Politolog Petr Pravda řekl Pražskému deníku: "Oblíbení starostové městských částí mohou stranám přinést dobré výsledky." Už zítra půjdou (nejen) Pražané k volebním urnám a budou volit své poslance. Má smysl v letošních volbách kroužkovat jednotlivé kandidáty? Jak politikům pomáhají v bojích o voliče sociální sítě? 

AKTUALIZOVÁNO

Nehody více než čtyřiceti vozidel zablokovaly dálnici D6 u Prahy

Silnici mezi Kladenskem u Pavlova a Prahou-západ ochromila hromadná nehoda. Od středečního rána se zde stala řada nehod. 

Největší festival deskových her zavítal do Tyršova domu. Koná se už po sedmnácté

„Vyměníš slámu za ovce?“ I tuto větu můžete tento týden slýchat v Tyršově domě na Újezdě. Nebojte se, nezměnil se ve směnárnu zemědělců ani v blázinec. Koná se tu již 17. ročník festivalu Deskohraní, na kterém si můžete zahrát 501 druhů stolních her a například tak povyměňovat slámu za ovce v oblíbených Osadnících z Katanu.

Kellnerova nadace odmítá Babišova slova, že nejde o charitu

Rodinná nadace nejbohatšího Čecha Petra Kellnera a jeho manželky Renáty se ohradila proti slovům dalšího miliardáře a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše v časopisu Forbes, že Kellner si udělal školu, ze které pro sebe čerpá dobré absolventy. Babiš magazínu řekl, že takovou činnost nepokládá za charitu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení