Termín dokončení oprav tříkilometrového úseku od sjezdu na Tuchoměřice po křižovatku s Pražským okruhem je stanoven na 10. květen – příjezd na letiště ovšem zůstává zachován s tím, že provoz reguluje dopravní značení. Výjimkou se stane období od 29. dubna do 1. května. Jízdní pruh směrem do centra bude zcela uzavřen – a dočasně bude otevřena spojovací komunikace mezi Terminálem Sever a Jih. Vyplatí se tedy plánovat cestu na letiště s větším předstihem – a řidiči musí bedlivě sledovat dopravní značení.

Oprava kolejí omezí provoz tramvají na ŽižkověS dočasným omezením provozu tramvají musí v noci na pátek počítat cestující na Žižkově. Kvůli údržbě trati bude od deváté večer do čtvrt na pět ráno mimo provoz úsek Vozovna Žižkov–Spojovací, což přinese změny tras linek číslo 1, 9, 11 a 58. V denním provozu zřídí dopravní podnik náhradní autobusovou dopravu X11, v nočním X58.

Před půl druhé stovky aut vyrazí z Václaváku na TepliceDějištěm velkého automobilového svátku se od pátku do neděle stanou Václavské náměstí i komunikace v okolí metropole. Ústředního automotoklub České republiky pořádá již sedmý ročník Memoriálu Dalibora Janka – Rallye Praha Revival 2017, do kterého je přihlášeno více než 160 automobilových posádek. Startovat budou během pátečního večera z dolní části Václaváku, kde již od 18. hodiny mohou zájemci obdivovat vystavené historické vozy. Trasa závodu pak vede na Kladno a Teplice. Již tradičně nebude chybět bývalý legendární tovární jezdec Škodovky John Haugland.