Prodej letounů L-159 do Iráku je také podle Sobotky přispěním k boji proti teroristům.

Cestovatel Šimánek bude televizním hostemZnámý cestovatel Leoš Šimánek, který bývá častým hostem na stránkách regionálních Deníků, se objeví v sobotu 21. listopadu v pořadu ČT 24 Hyde Park Civilizace. Rozhovor s cestovatelem se bude vysílat od 20 hodin. „Čtenáři mohou využít možnosti a pokládat mi otázky v průběhu pořadu," podotkl Leoš Šimánek.

Žáci z Jarova jezdí po celé EvropěŽáci ze Střední odborné školy stavební a zahradnické na Jarově sbírají zkušenosti po Evropě. Zahradníci se letos podívali do Holandska, truhláři do Finska, stavbaři do Španělska a kominíci do Německa. Žáci na stážích pilovali cizí jazyky, seznámili se s nejnovějšími postupy ve svých oborech a poznali jiné kulturní prostředí. „Ve spolupráci s místní společností Euro-proyectos jsme pomáhali při rekonstrukci hotelu a revitalizaci dvou objektů v Granadě," popsal svůj zážitek jeden z účastníků stáže ve Španělsku Jan Michálek.

Školka vypsala další volná místaŠestapadesát dětí může nastoupit od února do Mateřské školy Němčická ve čtvrté městské části. „Praha 4 se rozhodla využít možnosti přebudovat staré prostory po předchozím nájemci v objektu MŠ Němčická a vybudovat nové třídy mateřské školy," uvedl radní pro školství a mládež Jaroslav Míth. Vyplněné žádosti bude školka přijímat do 26. listopadu.

Zájemci nahlédnou do světa fantasyAlorie a Morgun se jmenuje nová výstava, která bude do 18. prosince k vidění v Galerii Barrandov v Praze 5. Svět, ve kterém žijí víly, čarodějové i skřeti, zdokumentoval fotograf Jan Kvarda, o příběhy se postarala Kateřina Foltánková. Vernisáž s doprovodným programem, kterou bude moderovat Jiří Zbořil, se uskuteční v pátek 20. listopadu od 17 hodin v prostorách galerie.

Kalendarium ukáže období totalityV areálu strahovských vysokoškolských kolejí bylo ve čtvrtek veřejnosti zpřístupněno Kalendarium totality. Výstava byla šesté městské části zapůjčena od obecně prospěšné společnosti Opona a nyní je umístěna na pozemku ČVUT. Kalendarium má především mladým lidem přiblížit historickou zkušenost středoevropských a východoevropských zemí s totalitními režimy. Samotná výstava si u příležitosti oslav státního svátku boje za svobodu a demokracii klade za cíl nabídnout srovnávací přehled zásadních dějinných zlomů poválečné totalitní minulosti v Československu, Polsku, Maďarsku a Německé demokratické republice.

Osmička opravila a přikoupila lavičkyNejenom svatebčané a jejich hosté, kteří hojně využívají Libeňský zámeček na Praze 8, mohou v jeho okolí využít k posezení šest nových laviček. Vedení města se rozhodlo zainvestovat do svého mobiliáře a kromě nových laviček u Libeňského zámku opravilo lavičky v ulici U Českých loděnic. Místní pěší zóna vede od ústí Rokytky k areálu Nemocnice Na Bulovce. „V této oblasti jsme zrekonstruovali 5 laviček, které umožňují výhled na řeku i do korun mohutných jírovců (kaštanů), které nad pěší zónou tvoří krásnou přírodní střechu," uvedla radní Anna Kroutil. U Libeňského zámku navíc přibyly dřevěné podpory pro popínavé rostliny, které by zde měly vyrůst na jaře.

V Libuši přistaví speciální kontejneryDvě listopadové soboty mohou obyvatelé městské části Praha Libuš odložit biologicky rozložitelný odpad do přistavených kontejnerů. Jsou určeny na odpad ze zahrad, jako listí, tráva a větve do průměru osmi centimetrů. První kontejnery budou v sobotu 21. listopadu dopoledne v ulici Ohrobecká a odpoledne K Vrtilce. V sobotu 28. listopadu potom dopoledne v ulici K Novému sídlišti a odpoledne Na Močále.

V Ďáblické přibude nový přechodObyvatelé osmičky se dočkají požadovaných dopravních úprav. V ulici Ďáblická na jejich podnět vznikne nový přechod pro chodce. Za podpory radního pro dopravu Karla Šaška přibudou také bezbariérové úpravy chodníků. Radnice slibuje zvýšení bezpečnosti provozu. Tu mají zajistit plánované příčné prahy a instalace baliset.

Dobrá zpráva pro PražanyV Městské knihovně na Mariánském náměstí v pátek začal festival KyberFest. Soutěže, workshopy i diskuse čekají na zájemce o internetovou bezpečnost a kyber prostor obecně. Na akci se představí řada soukromých i veřejných institucí, které se zabývají online bezpečností. K dispozici budou čtyři odborná poradenská centra. Hráči se mohou těšit na gaming zone. Festival pokračuje i druhý den.

Číslo dne: 91Vedení magistrátu nakoupilo na příští rok elektřinu a plyn za 91 milionů korun. Využijí je kromě města také městské firmy a příspěvkové organizace. Nákup obou surovin probíhal skrze tři různé aukce. Odhadovaná cena elektřiny před aukcí byla 110 milionů korun. Více se dočtete ZDE.