Farmářský trh se přesune z Prahy 2Milovníci farmářských trhů na Rašínově nábřeží a náměstí Jiřího z Poděbrad budou muset v sobotu jinam. Kvůli jiné akce se trhy mimořádně stěhují na jiná místa. Velký trh se v sobotu uskuteční před holešovickým Výstavištěm, malý trh pak bude možné navštívit na Palackého náměstí.

Děti mohou objevit i malé sportyNáplavka Rašínova a Hořejšího nábřeží i hladina Vtavy bude patřit v sobotu dětem. Od 9 do 19 hodin se zde uskuteční Ratolest Fest, který nejmenší účastníky zabaví a jejich rodiče inspiruje. Na 80 interaktivních stanovištích se představí tělovýchovné jednoty, sportovní kluby, školky a organizace nabízející výtvarné, hudební i pohybové dílny. Probíhat budou nábory malých florbalistů, kajakářů, ragbistů, baseballistů, lakrosistů, veslařů, jachtařů, gymnastů, kickboxerů, jogínů či hráčů kolové. Nebudou chybět ani tvůrčí dílny Národního divadla nebo umělecké dílny od kresby až po řemeslnou výrobu.

Na školách se bude mluvit o ekologiiHistoricky poprvé se v Česku uskuteční Evropský týden udržitelného rozvoje ve dnech 30. května 5. června. Jde o celoevropskou iniciativu, která má za cíl zviditelňovat projekty a aktivity propagující udržitelný rozvoj a jeho principy. Praha 7 se rozhodla k iniciativě připojit sérií vzdělávacích lekcí pro žáky základních škol a studenty gymnázia. Přednášet budou lektoři neziskových organizací, které se podmínkami trvale udržitelného života dlouhodobě zabývají.

Obyvatelé Počernic navrhnou stojanyDvacátá městská část plánuje rozmístění stojanů na kola na městských či magistrátních pozemcích. Stojany by měly být umístěny na místech s větším pohybem cyklistů, proto se obrací na občany, kteří by pomohli navrhnout konkrétní místa pro ně. Své návrhy mohou zasílat emailem nebo poštou na podatelnu úřadu. Výsledek potom vedení radnice zveřejní.

Třináctka se změní na divoký západHázení lasem, jízda na mechanickém koni či dojení umělé krávy. Nejenom to nabídne malým Pražanům 1. června Den dětí pořádaný třináctou městskou částí. Kromě řady soutěží a hudebních vystoupení bude pro „drobotinu" připravena westernová farma, kde si budou moci zkusit právě kovbojské činnosti. Na místě bude také mnoho pouťových atrakcí - kolotoč, houpačky, elektrická plavidla, vláček, skákací hrady, trampolíny a samozřejmě stánky s občerstvením pro děti i rodiče.

Čtrnáctka otevře opravené sportovištěNa den dětí se na čtrnácté městské části otevře zrekonstruované sportoviště při Základní škole Generála Janouška. Areál byl opraven z dotace městské části. Má čtyři plochy: hřiště na volejbal, dvě menší multifunkční hřiště s novým umělým povrchem a jedno velké, jehož součástí je i atletický ovál s umělým trávníkem. Všechny čtyři plochy budou po celý rok k dispozici všem nadšencům do pohybu.

Dobrá zpráva pro PražanyHostivař bude mít napřesrok novou železniční zastávku. Současná nádražní budova bude podle plánů Správy železniční dopravní cesty sloužit jiným účelům a pro cestující vznikne nová výpravní budova. Součástí projektu za 1,2 miliardy korun, z nichž zhruba miliarda korun připadá na samotné stavební práce, je rovněž rekonstrukce zhruba dvou kilometrů kolejí, vybudování nových ostrovních nástupišť včetně podchodu pro bezpečný přístup cestujících. Dosud museli lidé od vlaku chodit přes koleje.

Číslo dne: 500Tolik tisíc lidí navštívilo před rokem Noc kostelů. Akce proběhne znovu dnes v noci. V Praze bude program věnován i letošnímu husovskému výročí, jedna z tras doporučených organizátory nabízí šest zastavení v místech spjatých s Janem Husem.