V konečném součtu bodů je přestihly jen týmy Hasičského záchranného sboru ČR a strážníků z Ostravy. Ne náhodou jsou ostatně kynologové ze záchranné skupiny pražského útvaru psovodů nasazováni do akcí nejen v metropoli, ale opravdu po celé republice – letos třeba až v Šenově u Nového Jičína či ve Strážném na Prachaticku.

Na Žižkově bude fotbalový turnajDo čtvrtka 17. září se mohou týmy registrovat do fotbalového turnaje Žižkap pro pětičlenná družstva hráčů od šesti do jedenadvaceti let. Akce se koná 24. září od 14 do 18 hodin na hřišti U Rajské zahrady 1 v Praze 3. Přihlásit se mohou jak chlapecké, tak dívčí týmy, hrát se bude o putovní pohár a další ceny. Na turnaji budou pro návštěvníky hrát rapeři Jebo a Dave a DJ Hairy, těšit se můžou také na workshop a bubble show. Turnaj pořádá nízkoprahový klub Husita, zájemci se mohou registrovat na telefonu 721 853 350.

Na čtyřce ocenili nejlepší provozovnyUž pošesté se konala soutěž o nejlepší provozovnu na území Prahy 4. Zákazníci mohli nominovat a posléze hlasovat pro provozovny ve třech kategoriích - služby, obchodní činnost a hostinská činnost. Z celkového počtu 54 tisíc podnikatelských subjektů na Praze 4 byly oceněny tři provozovny z každé kategorie. První místo ve službách získala společnost Suma, v hostinské činnosti Barceló Praha a v obchodní činnost firma Escape6. Do třech příček se umístila i Česká televize a Divadlo Na Jezerce.

Šestka chce mít své veřejné kluzištěRadnice šesté městské části vyhlásila jednoletý dotační program s názvem Šestka bruslí o Vánocích. Praha 6 by tak mohla mít kluziště určené pro venkovní zimní bruslení. Využívat by ho měly nejen školky a školy spadající pod Prahu 6, ale i široká veřejnost. Na projekt je vyčleněno 1 336 700 korun.

Ve vodárenské věži se budou opět scházet dětiRadnice sedmé městské části nechává přepracovat projekt na rekonstrukci staré vodárenské věže na Letné. Původní projekt podle vedení sedmičky obsahoval řadu pochybení administrativního i technického charakteru a nepočítal s návratem volnočasových aktivit dětí a mládeže. Pražský magistrát na projekt nedávno také schválil dotaci ve výši 12 milionů korun, která je vázána na brzký začátek stavby a na návrat aktivit dětí do věže.

Osmička navýšila kapacitu školekVedení osmé městské části vyšlo vstříc požadavkům svých občanů a navýšilo počet míst v mateřských školách, které byly v oblasti Karlína dlouhodobě nedostačující. Čtyři nové třídy MŠ vzniknou v Pernerově ulici. „V současné době probíhá v prostorách objektu v Pernerově ulici rekonstrukce čtyř nových tříd mateřské školy. Po dokončení rekonstrukce budou třídy schopny pojmout až 103 dětí," uvedl Matěj Fichtner, který má na radnici na starosti oblast školství. Zápis do nových tříd proběhne mezi 12. a 14. říjnem vždy od dvou do pěti hodin. Zahájení provozu tříd je naplánováno na 1. ledna 2016.

Základní škola slaví 130 letDolnopočernická základní škola letos slaví 130. výročí svého založení. Tuto sobotu od 14 hodin proto zve absolventy, žáky, učitele a přátele školy na zahradní oslavu. Můžou se těšit například na mažoretky, street dance, pěvecký sbor a další vystoupení. Od pěti hodin vystoupí s repertoárem šansonů také herečka a zpěvačka Michala Břízová. Samozřejmostí bude občerstvení včetně pečeného čuníka.

Dvanáctka oslaví památné dřevinyPamátné a významné stromy Prahy 12 je název knihy, kterou zítra od čtyř hodin pokřtí ve Viničním domku v Chuchelské ulici. Jejím autorem je mladý dendrolog Aleš Rudl, který stál u zrodu databáze významných stromů Prahy. „Do mapování dřevin naší městské části zapojil i místní obyvatele, kteří zasílali tipy na pozoruhodné stromy, jež ve svém okolí nalézají," uvedl uvolněný radní Prahy 12 Milan Marušík. V neděli následně proběhne turistický pochod po místních památných stromech.

V Modřanech změní název jedné uliceObyvatelé ulice K Vystrkovu v Praze 12 čeká změna dokladů. Původní název se totiž rada hlavního města rozhodla změnit. Nyní se bude jmenovat Rorýsová. Občané si musí vyměnit své občanské průkazy. Výměna na pobočce v Kamýku je bezplatná. Nemusí předkládat vyplněnou žádost ani přikládat fota. Toto se vyřídí přímo na přepážce. Na změnu by také neměli zapomenout tamní podnikatelé.

Zájemci si vyzkouší nekonečné schody či žebříkVe čtvrtek 17. září od 18 hodin otevře Fitness v Aquapalace Praha v Čestlicích nové přístroje na cvičení. Protože kardio trénink není jen o běžeckém pásu či rotopedu, připravili si pro návštěvníky nekonečný žebřík a nekonečné schody. Simulovat tu tak mohou nejvyšší komín světa nebo výstup na Petřínskou rozhlednu. Křtu nových strojů se zúčastní také známé osobnosti. Následovat bude od 20 hodin premiéra unikátního saunového ceremoniálu nazvaného Dance split a po 21. hodině laser show, na kterou se lze podívat z Panoramatické sauny. Na programu nechybí ani medové peelingy a programy pro muže a ženy. Pánové mohou využít pivní ceremoniál ve Finské sauně a ženy mimo jiné rassoul speciál v Bio sauně. Před 22.30 hodin se ještě uskuteční zážitkový ceremoniál ve venkovní Srubové bani. Celý večer bude zdarma.

Dobrá zpráva pro PražanyNárodní památkový ústav vyznamenal Prahu 2 za opravu Havlíčkových sadů obecně známých jako park Grébovka, který nebyl dlouho udržovaný, a za restaurování a zhotovení kopie sochy Neptuna, která v parku nebyla od 70. let, kdy byla v depozitáři a poté se ztratila. Díky veřejné výzvě se našla, v parku je nyní kopie pískovcové sochy. Rekonstrukce Grébovky trvala přes 15 let a stála více než 365 milionů korun.

Číslo dne: 5,5O tolik procent zdražily ceny nových bytů v Praze oproti minulému roku. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu. Ani staré byty nejsou v tomto ohledu výjimkou. Jejich cena za rok vzrostla o 4,4 procenta. V Praze jde o největší meziroční růst od roku 2008.