Mírné zpoždění nabraly čtyři linky autobusů městské hromadné dopravy, ale také odlety a přílety na pražské letiště. Úrazů lidí na chodnících či při nehodách nepřibylo. Vyplynulo to z informací policie, záchranné služby, letiště, správy komunikací a dopravního podniku. Velké komplikace se objevily i na dálnicích kolem Prahy. Více se dočtete ZDE.

Škoda na Národním muzeu je deset milionůLikvidátoři pojišťovny Generali poprvé prohlédli za pomoci dronu následky požáru Národního muzea. Škody odhadli na deset milionů korun. Včera informaci potvrdil generální ředitel pojišťovny Pavel Mencl. Příčina vzniku požáru, který poškodil střechu historické budovy muzea v pátek, se podle něj dále vyšetřuje. Stejnou výši škody odhadli už minulý týden hasiči, vedení muzea se domnívá, že bude nižší. „Naštěstí nedošlo k nenávratné ztrátě nebo k významnému poškození součástí budovy historického významu," sdělil ředitel. Více se dočtete ZDE.

Podobu Nákladového nádraží určí soutěžBudoucí podobu památkově chráněného Nákladového nádraží Žižkov určí architektonicko - urbanistická soutěž. Rozhodli o tom zastupitelé Prahy 3. Radnice bude při přípravě soutěže spolupracovat s Institutem plánování a rozvoje (IPR). Podle dlouholetých plánů má z rozlehlé funkcionalistické budovy vzniknout kulturní a vzdělávací centrum. „Soutěž bude zcela v rukou odborníků, aby byla zajištěna potřebná kontinuita po několik volebních období," tvrdí starostka městské části Vladislava Hujová (TOP 09). Dohoda podle ní panuje i s vlastníkem, společností Žižkov Station Development, čili Českými drahami a firmou Sekyra Group. Řekla, že investor by měl urbanistickou soutěž financovat. Podle podkladů určených pro zastupitele je už nyní jasné, že by v areálu měla vyrůst škola. K budově povede tramvajová trať. Více se dočtete ZDE.

Dlouho kritizovaná zástavba Parukářky prošlaZastupitelé Prahy 3 nepodpořili žádost stovek petentů a části opozice, aby radnice žádala zmenšení developerského projektu, který má vyrůst u zeleného vrchu Parukářka. Budova o sedmi nadzemních podlažích podle kritiků převýší horizont Parukářky a zvýší dopravní zátěž. Bytový komplex má vyrůst v Jeseniově ulici v areálu bývalých studií a zázemí Českého rozhlasu. Investor původně plánoval dvanáctipatrovou budovu. Podle starostky Vladislavy Hujové (TOP 09) po řadě vyjednávání nakonec projekt zmenšil a slíbil výstavbu veřejného schodiště. A rada mu na základě rozhodnutí výboru pro územní rozvoj dala v lednu svolení. Chystaný projekt je zobrazen na vizualizaci. Více se dočtete ZDE.

Radnice připravuje Novoměstský krajáčČtvrté pokračování Novoměstského krajáče bude v sobotu 5. března. Řemeslníci a farmáři přivezou do Prahy osobně výrobky, které vznikají s úctou k tradicím. Novinkou jarního Krajáče bude workshop pečení domácího chleba. Připraven je také doprovodný hudební program, kreativní dílny pro děti i dospělé nebo tipy na výlety za dalšími zajímavostmi jednotlivých regionů Čech, Moravy a Slezska. Naposledy Krajáč přilákal dva a půl tisíce návštěvníků.

Výstavy představí nové projektyOd začátku roku je v prostorách radnice Prahy 5 ve Štefánikově ulici otevřena Malá výstavní síň, která bude po celý rok představovat významné rozvojové projekty městské části a s nimi provázané developerské záměry. A to jak ty ve fázích příprav, tak i ty, které se už budují. Veřejnost tak bude mít možnost získat informace k plánovaným změnám. Kvůli velkému množství brownfieldů v Praze 5 nyní prochází toto území značnou proměnou a v následujících letech by zde mělo vyrůst množství moderní zástavby. V současné době je k vidění prezentace projektu administrativní budovy Five od architektonického studia Qarta. Projekt je v prostorách galerie možné vidět ve všedních dnech až do konce února.

Mistři neměli šanci, Sparta jim nasázela 'bůra'V jasnou záležitost se proměnil středeční extraligový zápas mezi hokejisty Sparty a Litvínova. V O2 aréně to padalo pouze do sítě úřadujících mistrů z Litvínova a skóre se nakonec zastavilo na 5:0! Hrdinou zápasu nebyl jen Pöpperle díky čistému kontu, ale zejména domácí útočník Jaroslav Hlinka, jehož gól byl jeho 250. v naší nejvyšší soutěži a díky tomu se stal 68. členem Klubu hokejových střelců. Sparta je v tabulce druhá, s devítibodovou ztrátou na vedoucí Liberec a čtrnáctibodovým odstupem na třetí Plzeň a čtvrtý Hradec Králové. Více se dočtete ZDE.

Pečující o seniory mají novou službuDům seniorů RoSa v pražských Kobylisích rozšíří ke svým prvním narozeninám služby. Připravuje totiž projekt takzvaného Senior hotelu, který je určený lidem, jež se dlouhodobě starají o seniory a potřebují je z určitého důvodu na několik dnů opustit. Služba tak může pomoci rodinám, které plánují dovolenou, nebo jedincům, kteří musí odjet za prací, či si jen potřebují odpočinout.

Osmička veřejně projedná plányJak bude Praha 8 vypadat za deset let? Takové je hlavní téma veřejného jednání, které se na osmičce uskuteční v pondělí 22. února. Od 18 hodin představí v Kulturním domě Ládví vedení města svým občanům první část navrhovaného Strategického plánu udržitelného rozvoje pro období 2017 -2026. Akce je součástí projektu místní radnice Měníme Prahu 8. Příchozí se navíc dozví výsledky průzkumu, jak se občanům žije v Praze 8. Probírat se budou i záležitosti, které se vedení městské části zatím nepodařily vyřešit a jaké změny by občané rádi přivítali.

Senioři z devítky objevují Srí LankuSeniorům z devítky přiblížila cestovatelka Zlatuše Knollová Srí Lanku a její krásy. Součástí cestopisné přednášky byla také projekce fotografií a ochutnávka srílanského cejlonského čaje. Akce uspořádala Praha 9 a byla určena pouze pro místní seniory. Konala se v rámci dlouhodobého projektu místní radnice Vysočanská véčka, čili vycházky, vyprávění, vystoupení a výlety. Příští akce se uskuteční ve čtvrtek 3. března a půjde o besedu s doktorem Karlem Erbenem - Paralelní péče o zdraví.

Opozice chce znát plány migrační krizeKlub zastupitelů ODS bezvýsledně požadoval, aby se téma migrační krize projednávalo i na zastupitelstvu. Chtějí znát plány české vlády se zařízeními pro migranty na území Středočeského kraje. Narážejí na to, že podle neoficiálních informací se má budovat nové zařízení v Benešově. Poradní sbor hejtmana Středočeského kraje pro otázky migrace, národnostní menšiny, bezpečnost a prevenci kriminality poprvé zasedl 28. ledna. Podle tajemníka Bezpečností rady Středočeského kraje Luboše Navrátila je kraj na krizové situace připraven, což prověří ještě cvičením. Úkolem kraje je také zajištění zdravotní péče běžencům.

Dobrá zpráva pro sportovceV Praze-Řepích vyroste sportovní areál se dvěma halami, krytým bazénem, ubytováním a restaurací za 300 milionů korun. Zakázku na stavební práce schválila rada městské části. Areál má vzniknout v bývalém areálu Vojenských staveb.

Číslo dne: 134Praha by mohla za stadion Ďolíček ve Vršovicích zaplatit 134 milionů korun. Vyplývá to z materiálu, který má projednat magistrátní výbor pro majetek. Koupi ještě musí schválit radní a zastupitelé.