Újezd nad Lesy stále nemá vedeníJedenadvacátá městská část bude minimálně do dalšího jednání zastupitelstva dne 14. prosince fungovat bez rady. Ani na mimořádném jednání zastupitelstva se totiž nepodařilo zvolit nové vedení. Provizorium, během kterého funkci rady vykonává zastupitelstvo a výkonem funkce starostky je pověřena Šárka Zátková z hnutí ANO, trvá na Praze 21 od 11. listopadu, kdy byl odvolán starosta Zdeněk Růžička (ANO) a dva členové rady. Už v průběhu října odstoupili dva radní za ČSSD a TOP 09 a došlo k vypovězení koaliční smlouvy.

„Tímto se velmi omlouvám všem občanům Újezdu nad Lesy i našim úředníkům, jimž by tato situace mohla působit problémy. Snažíme se vše rychle vyřešit, probíhají vyjednávání a já pevně věřím, že do roku 2016 již naše městská část vstoupí s novým stabilním vedením, které ji povede k prosperitě a klidu," komentovala situaci Šárka Zátková, pověřená výkonem funkce starostky.

Na Žižkově zazní jazzŽižkovský Palác Akropolis dnes v rámci festivalu Žižkov meets jazz uvede od sedmi hodin kapelu Points Rataj Quintet. Elektro-akustickou formaci doplní energičtí Didrig Ingsvalden Orchestra s dvojitými bicími a basy, žesťovými nástroji a kytarou a mnohočlenný moderní big band Concept Art Orchestra, který se specializuje na interpretaci skladeb současných autorů.

V Bohnicích dokončili rekonstrukci školyNová kuchyň, jídelna i šatny. Škola a školka Ústavní prošla rozsáhlou rekonstrukcí. Slavnostního otevření se teď dočkala úplně nová jídelna a kuchyň. Rekonstrukce jídelny, která slouží i přilehlému gymnáziu probíhala od června do srpna. Celková rekonstrukce třípatrové budovy školy byla jednou ze dvou největších investičních akcí.

„Celková cena realizace včetně nového vybavení dosáhla s DPH 48 740 000 Kč. Spolu s revitalizací Karlínského náměstí se jedná o největší investiční akci městské části Praha 8 v tomto roce," uvedl místostarosta osmičky Matěj Fichtner s tím, že je rád, že se rekonstrukci povedlo dokončit v tak rychlém čase a jídelně může opět sloužit všem strávníkům. Rekonstrukcí prošla tři patra školy. Došlo k výměně starých rozvodů, povrchů a gastronomického vybavení.

Dobrá zpráva pro PražanyVážení čtenáři, máme pro vás lístky na zcela vyprodaný koncert skupiny Kabát, který se koná v úterý 15. prosince od 20 hodin v pražské O2 aréně. Co pro zisk vstupenek udělat? Je to jednoduché: stačí si jen předplatit váš regionální Deník a lístky jsou vaše! Více informací se dozvíte ve vaší regionální redakci.

Číslo dne: 7Po sedmiměsíční rekonstrukci se dnes otevírá Bělehradská ulice spojující Vinohrady s Nuslemi. Během opravy ulice byla kompletně obnovena komunikace v délce zhruba 1350 metrů, počínaje křižovatkou s Rumunskou ulicí a konče ulicí Otakarova. Obnova zahrnovala i rekonstrukci mostu přes Botič. V prosinci ještě dojde k dokončení prací v křižovatce s Fričovou ulicí, na předpolích mostu přes Botič a budou se dláždit chodníky v dolním úseku.