Město zároveň odmítá tvrzení společnosti Eltodo, která osvětlení spravovala dříve, že Praha nedodržuje zákon. Podle magistrátu je v pořádku uzavřít smlouvu bez zadávacího řízení se společností vlastněnou a ovládanou zadavatelem.

Loosova vila už slouží kultuřeWinternitzova vila sídlící v ulici Na Cihlářce se v nedávné době natrvalo otevřela veřejnosti. Vzácnou stavbu, kterou navrhl architekt Adolf Loos, si lze prohlédnout například tento víkend v rámci festivalu Open House Praha. Další program je v přípravách. V blízké době tu proběhne i přednáška o vilách v české architektuře nebo výstava o slavných vilách Prahy 5.

Devítku čeká boj o pivovarFiktivním bojem o pivovar Kolčavka si dnes připomenou květnové dny roku 1945 v Libni. Program je pro návštěvníky připravený od deseti hodin dopoledne. K vidění bude vojenská technika německých ozbrojených sil, ale i americká vozidla. Rekonstrukce bitvy druhé světové války, takzvaná bitva o pivovar, bude v 15 a 21 hodin.

Školní hřiště se otvírá veřejnostiObyvatelům sedmičky se otvírá další místo, kde si zasportují. Radnice se dohodla se základní školou, aby její hřiště bylo přístupné i lidem z ulice. Sportoviště v ulici U Uranie je zdarma otevřeno každý všední den od 16 do 20 hodin. Zatím jde o zkušební provoz. Pokud však bude ze strany veřejnosti zájem, bude hřiště přístupné i o víkendech a o prázdninách.

Kam za kulturou

Pro Hanu MaciuchovouJiž počtvrté ocenila Asociace vydavatelů audioknih nejlepší vydavatelské počiny loňského roku v oblasti mluveného slova. Nejvíce cen získal titul Spalovač mrtvol vydavatelství AudioStory, a to v kategoriích O2 Audiokniha roku Absolutní vítěz, Nejlepší interpret, kde cenu převzal herec Lukáš Hlavica, a Nejlepší audiokniha jednohlasá četba. Zvláštní cenu za mimořádný přínos mluvenému slovu získala herečka Hana Maciuchová.

Festival v knihovněMěstská knihovna v Praze a Free Cinema zvou na jednodenní filmový festival pro děti, který proběhne 27. května od 10 do 19 hodin v Ústřední knihovně na Mariánském náměstí v Praze. V programu je projekce za účasti režiséra (Až po uši v mechu, Živě z mechu), animační a hudební workshop, divadelní představení pro děti od pěti let (Divadlo Činema: Fenomén Dismas) a pásmo němých filmů s živou hudbou.