Open House zaznamenal nárůst návštěvníků
Na festival architektury Open House Praha minulý víkend zamířilo přes 76 tisíc návštěvníků, což je o 40 procent více než loni. Pátý ročník festivalu otevřel 80 běžně nepřístupných budov. Největším lákadlem byl Strahovský stadion, do kterého zavítalo 6300 lidí, z novinek pak bodovaly Visionary v Holešovicích, Dock in Two v Libni a historické paláce na Hradčanech a Malé Straně. 

Radnice uspořádá pohřeb osamělých zemřelých
Sedmá městská část ve středu na hřbitově ve Strojnické ulici pohřbí ostatky čtyř osamělých zesnulých. Jsou mezi nimi nebožtíci, ke kterým se nikdo nepřihlásil, a také urny s popelem manželského páru nalezené při rekonstrukci domu. Obce mají povinnost vypravovat zesnulým, jejichž příbuzné se nepodaří dohledat, takzvané sociální pohřby. Důstojný obřad a uložení ostatků se jmenovkou jsou ale už nad rámec zákonných povinností.

Praha rozjíždí podporu umělé inteligence
Vedení metropole chce rozvíjet koncept chytrého města a vytvořit z Prahy centrum umělé inteligence (AI) evropského významu. Spojilo proto síly s ČVUT, Univerzitou Karlovou a Akademií věd ČR v iniciativě prg.ai, která podpoří špičkovou vědu a výzkum v této oblasti. Iniciátoři plánují přilákat do Česka světové vědce, rozšířit základnu českých AI talentů a pomoci vzniku nových technologických firem a startupů.