Stojany budou umístěné na křižovatce u Anděla, na Arbesově náměstí při Štefánikově ulici a na křižovatce Zborovská Petřínská.

Občané bojují o přírodní památkuObyvatelé Prahy 15 a 10 se postavili proti plánované změně územního plánu v prostoru zasahujícím do chráněného území Meandrů Botiče. Na daném místě se plánuje bytová výstavba. Místní občané ale nechtějí přijít o rekreační plochu. Dalším argumentem je v případě uskutečnění stavby přetnutí místní pěší kolonády a cyklostezky. Proti se vyslovili pražští hygienici. Obyvatelé proti změně bojují peticí.

Kdo ovládne festival fotbalových talentů v Edenu?Anglický West Ham United, španělská Málaga, chorvatský Hajduk Split, anebo česká a čínská reprezentace. Takové výběry žáků do 15 let změří síly v pražském Edenu na turnaji Slavia International Cup 2017. Slavnostní zahájení bylo vskutku reprezentativní. Promluvila i ministryně školství Kateřina Valachová, předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík a zástupce čínské fotbalové asociace Zhang Yang. „Srovnávání mezinárodní konkurence už v téhle věkové kategorii je pro mladé fotbalisty strašně důležité. Určitě se zde objeví několik výjimečných hráčů, otázkou je, jestli v dalších letech vydrží na té správné cestě," řekl patron turnaje Pavel Kuka. Z tuzemských celků se kromě reprezentace představí i výběry odvěkých rivalů Slavie a Sparty. S čínským národním týmem do Prahy dorazily i celky Beijing Ģuoan, Jiangsu Suning a Shanghai Greenland Shenhua. Z Evropy přijel ještě rakouský St. Pölten a ze Slovenska Žilina. Dvanáct týmů je rozděleno do dvou skupin po šesti a po úvodních kláních se v neděli uskuteční vyřazovací boje. Finále je na programu v 17.00 na hlavní ploše Eden areny.

Kam za kulturou

Bellová uspěla v EvropěČeská spisovatelka Bianca Bellová si po hlavní Magnesii Liteře připsala další ocenění. Společně s jedenácti dalšími autory starého kontinentu získala letošní Evropskou literární cenu. Tu od roku 2009 uděluje Evropská unie. V minulosti ji získali čeští spisovatelé Tomáš Zmeškal (za Milostný dopis klínovým písmem) a Jan Němec za Dějiny světla.

Richter bude mít dvě výstavySvůj cyklus maleb nazvaný Březinka reflektující utrpení a hrůzy koncentračního tábora v Osvětimi vystaví v Anežském klášteře v Praze slavný německý malíř Gerhard Richter. Menší expozice tak doplní velkou výstavu, kterou ve středu otevře Národní galerie v Praze v paláci Kinských. Richter je považován za jednoho z nejvýznamnějších umělců posledních desetiletí. Jeho díla patří i k těm nejdráže prodávaným.

Tomáš Klus křtí novinkuTomáš Klus vydal v dubnu v exkluzivní distribuci Supraphonu své první živé 2CD. Album s názvem Tomáš Klus a jeho Cílová skupina ŽIV JE pokřtí 27. dubna v 17 hodin v prodejně Supraphon Musicpoint na Jungmannově náměstí v centru Prahy. Tomášovi fanoušci se mohou těšit také na autogramiádu a malé hudební překvapení, které Tomáš Klus připraví společně s Jiřím Kučerovským.

Švédská autorka v ČeskuŠvédská spisovatelka s českými kořeny Simona Ahrnstedtová navštíví v dubnu Prahu. Přijede představit knihu Nepřátelé a milenci. Spisovatelka píšící o ženách a pro ženy, se narodila roku 1967 v Československu. Její rodina o rok později emigrovala a usadila se ve Švédsku. Ahrnstedtová se v posledních letech věnuje nové vlně švédské romantické literatury.