Všichni byli během heydrichiády zatčeni a transportováni do koncentračního tábora v Mathausenu, kde zemřeli. Bez lidí, kteří parašutistům pomáhali by se atentát na říšského zástupce nepovedl.

Jednodenní tábor během voleb
Některé školy v Praze 10 vyhlašují kvůli říjnovým volbám na první pátek v říjnu ředitelské volno. Jejich třídy totiž slouží totiž jako volební místnosti a školy chtějí mít dostatek času k jejich přípravě. Praha 10 nabízí na 5. října svým občanům jednodenní příměstský tábor pro děti. Bude se konat v kulturním domě Barikádníků, pro děti je připraven program, jídlo i pití. Za celý den zaplatí rodiče 100 korun za každé dítě. Přihlásit je mohou u ředitele či ředitelky školy, kterou jejich potomek navštěvuje.

Školky pořádají mimořádný zápis
Mateřská škola Visionary v Plynární ulici a Mateřská škola Na Výšinách pořádají mimořádné zápisy. Rodiče, kteří chtějí umístit potomka do školky Visionary, se musí dostavit 20. září mezi 16. a 17. hodinou do budovy MŠ v Tusarově ulici. S sebou budou potřebovat občanku, rodný list, vyplněnou žádost o přijetí a lékařské potvrzení. Zápis do školky Na Výšinách se koná 3. a 4. října od 13.30 do 17 hodin. Potřeba je pouze vyplněná žádost o přijetí dítěte. Nová třída s polodenním provozem bude fungovat od ledna 2019.