„Postupné přebudovávání přechodů na bezbariérové je dlouhodobou záležitostí. Většina je dnes již hotová, to však neznamená, že nové nepřibývají,“ uvedl místostarosta Prahy 4 Zdeněk Kovařík (ODS). Nedávno byl upraven přechod v Podolské ulici u sokolovny, před Thomayerovou nemocnicí, v Bítovské ulici nebo v ulici V Štíhlách. Ročně městská část modernizuje v průměru čtyři přechody.

V Malešicích se otevře pobočka knihovnyV září by měla začít fungovat nová pobočka pražské městské knihovny, jejíž otevření na adrese Počernická 64 je plánováno na 17. září. „Stavebně je prostor zcela připraven a čeká se na vydání kolaudace, které by nemělo nic bránit. Navezení knih a zajištění provozu je už na městské knihovně,“ říká místostarosta Prahy 10 Tomáš Pek. Osm tisíc svazků se začne do regálů stěhovat již příští týden. „Nová pobočka by měla být také místem pro komunitu. Jsou v ní připravena zákoutí pro teenagery, prostory pro setkávání místních klubů či spolků a na pořádání akcí, je v ní i malá kuchyňka,“ popisuje Lenka Hanzlíková, mluvčí Městské knihovny v Praze.

Metro A slaví 40 let provozuDopravní podnik hlavního města Prahy v neděli stylově oslaví 40. výročí zahájení provozu na lince metra A. Při této příležitosti vypraví do provozu původní historickou soupravu 81-71, dobově upravenou do tehdejší čtyřvozové podoby. První jízda soupravy proběhne v 11.45 hodin ze stanice Dejvická (tehdejší stanice Leninova) do stanice Náměstí Míru. Tato trasa připomene první úsek I.A, který je v provozu právě od 12. srpna 1978.