VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Praha 12 chystá opravy i přesuny

Praha - Radní z dvanácté městské části si dali předsevzetí do letošního roku. „Například bude nutné zaměřit se více na prevenci ve spolupráci s městskou policií, dořešení problematických míst ať už se jedná o dostavbu kanalizace na Točné nebo v Palmetově ulici, chystá se rekonstrukce dvaadvaceti bytů v Modřanské ulici, začne se s budováním Central parku Modřany, započne revitalizace náměstí v Pomořanech," vyjmenovala jen některé chystané projekty tisková mluvčí Prahy 12 Eva Burianová.

3.1.2017
SDÍLEJ:

Současná radnice Prahy 12. Foto: web MČ Praha 12

Plánuje se také vybudování záchytného parkoviště P+R a pokračování snahy tamních radních přesunout autobusové nádraží z centra čtvrti Komořany.

Na požár upozorňují lidé přes sociální sítěNová média mají rychlost a také široký dosah. Na facebookovém profilu lidí z Bohnic Čimic uveřejnilo pár lidí zprávu, že z jejich okna jde vidět požár. O zprávu byl velký zájem. „Krásný požár v dáli za Bohnicemi, oheň jak čert a hoří a hoří," okomentoval diskutující Martin s tím, že bude mít pojišťovák zase co dělat. Doufá také, že se nikomu nic nestalo. Ostatní na jeho příspěvek rychle reagují, zda by nešlo upřesnit konkrétní místo, zdá se, že jde o okraj Nového Suchdola. Uživatelka Anýý potvrzuje, že požár viděla také z Drahanské ulice a že se jí zdá, že se jim to už dlouho nedaří uhasit. Spolu potom rokují, zda bude informace o požáru v televizi. „Když jsem to přiblížila, tak to vypadá jako chalupa, barák, stodola. Nevím. Je to smutný, Fotila jsem to z Vratislavské směrem na západ, jako přes Ústavku," napsala autorka fotografie Martina. Zdroj: Facebook

Vybraní dobrovolníci budou dohlížet na pořádek a bezpečíDobrovolníky, kteří budou dohlížet na veřejný pořádek a hlídat přechody pro chodce, hledá městská část Praha 13. Lidé, kteří se přihlásí, by měli fungovat ve svém volném čase a bez nároku na mzdu. Třináctka se tím chce zapojit do projektu Bezpečnostní dobrovolník ministerstva vnitra. Ministerstvo vnitra zavedlo tento projekt před třemi lety. Obce tak na něj mohou žádat o účelovou dotaci. Vybraní dobrovolníci mají poskytovat potřebné informace o akcích nebo službách. Zároveň také dohlížet na pořádek a napomáhat bezpečnostním složkám. Nikoli ovšem bezpečnostní složky přímo nahrazovat. „Pevně věřím, že lidí, kteří se budou chtít zapojit do projektu, bude dostatek," řekl radní Prahy 13 Michal Drábek (ANO). Vhodnými vybranými uchazeči jsou bývali členové policie a jiných bezpečnostních složek. Dobrovolníci budou například hlídat přechody pro chodce nebo informovat řidiče o dopravních omezeních a uzavírkách. Na starosti mají mít i pořádání informativních setkání s občany. Počítá se s nimi také při mapování a oznamování nepovolených skládek, autovraků nebo hlášení o poškození veřejného zařízení.

Hendikepovaným bude na letišti asistovat MaidPro ServiceDalší čtyři roky bude asistenci hendikepovaným na pražském letišti zajišťovat firma MaidPro Service. S cenou 108 milionů korun zvítězila ve výběrovém řízení. Letiště ročně odbaví 30 až 40 tisíc hendikepovaných pasažérů, kterým firma asistuje při běžných úkonech spojených s nástupem do letadla. Systém zároveň upozorní cílové letiště, kde čeká další asistent. MaidPro Service působí na letišti Václava Havla dlouhodobě. Současná smlouva o asistenci lidem se zdravotním postižením při odbavení končí letos v únoru. Společnost se zabývá i úklidem letadel.

Kam za kulturou

Bělohlávek pokračujeŠéfdirigent Jiří Bělohlávek bude i nadále působit v České filharmonii. Předevčírem to stvrdil svým podpisem v prezidentském salonku Rudolfina. Ve funkci Bělohlávek, který je i uměleckým ředitelem souboru, setrvá do roku 2022. Spolupráce mezi slavným dirigentem a naším nejvýznamnějším orchestrem by měla trvat deset let. Bělohlávek totiž do vedení České filharmonie nastoupil v roce 2012.

Čapkův Obyčejný životVe Švandově divadle v těchto dnech již naplno běží přípravy a zkoušení první premiéry roku 2017. 4. února se jí stane inscenace Slušný člověk vytvořená na motivy novely Obyčejný život spisovatele Karla Čapka. Režírovat ji bude herečka Martina Krátká. K vidění bude hra v podzemních prostorách Švandova divadla, v takzvaném Studiu.

Inspirace GilgamešemGalerie hlavního města Prahy odstartuje výstavní rok přehlídkou děl mladé začínající autorky Barbory Dayer. Ke zhlédnutí bude v konírně Colloredo- -Mansfeldského paláce. Probíhat zde bude od 11. ledna až do 19. února. Barbora Dayef na výstavě nazvané Nová historka představí své nejnovější práce ovlivněné kulturním odkazem země části svých předků, tedy babylonským hrdinským Eposem o Gilgamešovi.

Čtěte také: Praha 12 žádá magistrát o územní studii Komořan

Autor: Redakce / ČTK

3.1.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 18 810 Kč

Všeobecní administrativní pracovníci referent/ka oddělení vodního hospodářství a ochrany prostředí Odboru životního prostředí MěÚ Brandýs nad Labem-Stará Boleslav. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Neurčeno, úvazek: . Mzda min. 18810 kč, mzda max. 28320 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo pracoviště:, - Město Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, , Prvotní kontakt:, - podání písemné přihlášky do výběrového řízení, , Upřesňující údaje:, - Charakteristika vykonávané práce: komplexní výkon státní správy na úseku vodního hospodářství a ochrany prostředí. , - Zájemci, kteří splňují předpoklady a požadavky stanovené vyhlašovatelem, mohou do výběrového řízení posílat své písemné přihlášky se všemi předepsanými náležitostmi a přílohami na adresu MěÚ Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, Masarykovo nám. 1, 250 01 Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, v označené obálce "VŘ/REFERENT OVH" do 04.05.2018. , - Písemná přihláška zájemce musí obsahovat: jméno, příjmení a titul zájemce, datum a místo narození, státní příslušnost a místo trvalého pobytu, číslo občanského průkazu (nebo dokladu o povolení pobytu, jdel-li o cizího státního občana), datum, vlastnoruční podpis uchazeče. , - PŘIHLÁŠKY NELZE POSÍLAT ELEKTRONICKY. , - K přihlášce zájemce dále přiloží: životopis s uvedením údajů o průběhu dosavadních zaměstnání, výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší 3 měsíců, u cizích státních občanů též obdobný doklad osvědčující bezúhonnost vydaný domovským státem (pokud domovský stát takový dokument nevydá, doloží cizí státní občan čestným prohlášením), ověřenou kopii dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání; souhlas s nakládáním s osobními údaji pro účely výběrového řízení. , - Předpoklady: vysokoškolské vzdělání v bakalářském studijním programu nebo vyšší odborné vzdělání; dle § 4 zák. č. 312/2002 Sb.: státní občanství ČR, případně cizí státní občan s trvalým pobytem na území ČR; starší 18 let; způsobilost k právním úkonům a bezúhonnost, znalost českého jazyka., - Požadavky: praxe v oblasti vodního hospodářství vítána, osvědčení o zvláštní odborné způsobilosti na úseku vodního hospodářství vítáno, znalost legislativních předpisů souvisejících s vykonávanou činností, základní administrativní a PC dovednosti, dobré komunikační schopnosti, samostatnost a ochota k dalšímu vzdělávání, flexibilita a spolehlivost, řidičský průkaz skupiny B. , - Více informací na www.brandysko.cz, sekce volná pracovní místa., , Zaměstnanecké výhody:, - stravenky, 3 dny zdravotního volna. Pracoviště: Město brandýs nad labem - stará boleslav, Masarykovo náměstí, č.p. 1, 250 01 Brandýs n.Labem-St.Bol.1. Informace: Vlastislav Horáček, +420 221 621 450.

Informační technologie - Informační technologie Programátor 60 000 Kč

Vývojáři softwaru Vývojář softwaru. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 60000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Místo výkonu práce: Revoluční 1082/8, Nové Město, Praha, Kontakt: Tomášková Kateřina, e-mail: Kateřina Tomášková <katka@evalue.cz, - Java/JEE Developer, - Navrhování a analýza technických požadavků, vývoj modulů založených na požadavcích klienta, optimalizace systému, - Výborná znalost OOP, - Znalost platform Java a JEE, Spring, ORM (Hibernate/iBatis/EJB), Oracle, PL/SQL, - Znalost dalších nástrojů, serverů, OS, metodologií potřebných pro programování v Java, - Zkušenosti s interaktivním vývojem (Agile/Scrum), - Dobré komunikační schopnosti v angličtině, - Uvítáme pragmatického, flexibilního týmového hráče, který se zaměřuje na potřeby zákazníků, rád sdílí své nápady a nevadí mu virtuální spolupráce. Pracoviště: Evalue.cz s.r.o., Revoluční, č.p. 1082, 110 00 Praha 1. Informace: Kateřina Tomášková, .

Služby - Úklid servisu 17 000 Kč

Do společnosti Auto Jarov hledáme nové kolegy/kolegyně na pozici pracovník/pracovnice úklidu. Náplní práce je zajištění čistoty autosalonů a sociálního zařízení. Pracuje se na směny po-pá ranní: od 6:00h. - 14:30h. a 1x do týdne odpolední: od 6:00h.-18:00h. a 1x sobota do měsíce: od 7:00h. - 14:00h.

Informační technologie - Informační technologie Programátor 41 500 Kč

Vývojáři webu a multimédií Frontend Developer. Požadované vzdělání: bakalářské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 41500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky na uchazeče:, Místo výkonu práce: Thámova 137/16, Praha 8, Kontaktní osoba: Hrdličková Jana, tel.: 603116538, e-mail: jana.hrdlickova@kompitech.com, Požadavky, Alespoň roční praxe jako Frontend developer, Znalost jQuery, CSS, JavaScript; Python, Bootstrap, Praxe v kódování, data modelingu, Schopnost napsat čistý, dobře strukturovaný CSS. Pracoviště: Kompitech s.r.o., Thámova, č.p. 137, 186 00 Praha 86. Informace: Jana Hrdličková, .


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Politik a radní Petr Dolínek.
13

Dolínek: Poslanci ČSSD nemluvili o nabídce od ANO

Šídlatka velká z pražské Stromovky

Vyfoťte pražskou přírodu a ukažte ji světu. Začíná projekt City Nature Challenge

Očkujte se proti encefalitidě i meningitidě, radí lékaři

Nemocných klíšťovou encefalitidou přibývá v Praze nejvíc z českých krajů. Češi podle lékařů stále podceňují očkování jako nejlepší prevenci. 

Potyčka v Zemanově štábu byla přestupkem, vyhodnotila policie

Potyčku, která se v lednu tohoto roku odehrála v pražském Top Hotelu po prezidentských volbách, vyhodnotila policie jako přestupek proti občanskému soužití. Věc bude řešit správní úřad v Praze 4. Výjimkou je počínání podnikatele Karla Slezáka, který v únoru zemřel a policie jeho případ odložila. V pondělí o tom informovala média policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Debakl Komety, bitva u Veveří a mladí virtuosové z Trutnova: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 14. až 15. dubna 2018.

Veverčata, zajíčci i myšice. Záchrannou stanici čeká s příchodem jara plno práce

Pražané jsou nadšení. Přišlo jaro. Pro Záchrannou stanici hl. m. Prahy pro volně žijících živočichů to ale znamená pěkný „záhul“. S teplem začíná i sezóna mláďat. V tomto týdnu se v záchranné stanici zotavuje dokonce 53 mláďat nejrůznějších zvířat. Prozatímní domov tu tak mají veverčátka, malé hrdličky a přes 20 zajíčků.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT