Na Praze 2 nyní pracuje osm vězňů, spolupodílejí se na ručním úklidu pěších komunikací. Pracují vždy ve dvojici, kterou má na starost stálý pracovník Komwagu.

Březina nesedí v radě PREV pátečním vydání Pražského deníku jsme se v článku „Piráti chtějí povinné zveřejňování příjmů všech zastupitelů" dopustili chyby. V textu jsme uvedli, že „zastupitel ČSSD Karel Březina, nedávno vyslýchaný kvůli podezření z korupce v dotacích pro fotbalový svaz, zasedá v dozorčí radě Pražské energetiky". Zastupitel Březina není v žádném orgánu ve strukturách Pražské energetiky, ale jen členem dozorčí rady ve společnosti Pražská plynárenská Distribuce. Za chybu, která vznikla nedopatřením, se omlouváme.

Basketbal trochu jinak. Noční Smíchov ozvláštní streetball V letních měsících se v českých městech uskuteční řada streetballových turnajů (pouliční basketbal, pozn. red.), jen jeden se však hraje ve večerních hodinách pod umělým osvětlením.Na smíchovské Mrázovce se v sobotu koná 5. ročník turnaje Kidz & Dark Trophy. Soutěž o „Noční pohár" je rozdělena na tři části. Dopoledne patří nejmladším, odpoledne budou soupeřit dorostenci a dorostenky. Dospělácká část začne v 18 hodin a vyvrcholí po desáté večer. Tradiční ozdobou turnaje bude soutěž ve smečování, v níž není nouze o efektní zakončení. Pořadatelé vyřešili i nešťastnou kolizi se dvěma významnými basketbalovými akcemi mistrovstvím Evropy žen a světovým šampionátem v basketbalu 3x3. „Jiní organizátoři posouvali své turnaje mimo oba termíny, my jsme se rozhodli, že by to byla škoda. Aby nikdo o nic nepřišel, ukážeme zápasy z Hradce i Nantes na velkoplošných obrazovkách," prozradil organizátor Dark Trophy Lukáš Bernáth.

Špičkový fotbal v podání hráčů U16, to je All Stars CupChcete vidět na jednom místě fotbalisty Dortmundu, Arsenalu, Paris Saint-Germain, Porta, Atletica Madrid a k tomu třeba sparťany a slávisty? Tak se o víkendu zastavte ve Vršovicích, v Edenu a v Ďolíčku, kde včera odstartoval další ročník mezinárodního a mimořádně prestižního turnaje hráčů kategorie U16 All Stars Cup. Šestnáct účastníků bylo rozděleno do čtyř základních skupin, čest Prahy hájí Dukla, Sparta a dvojice pořadatelských klubů, Slavia a Bohemians 1905. Z této čtveřice se ve včerejších zápasech radovali z vítězství pouze mladí slávisté. Pražané tak mají dnes co napravovat. Na programu dne jsou totiž osmifinálové skupiny. Všechny odehrané výsledky se započítávají do společné tabulky a horní polovina si v neděli zahraje o účast ve velkém finále. Kdo se letos dočká zlatého poháru? V minulém roce se z této pocty radovali poprvé v historii hráči Slavie.

Kam za kulturou

K Bělohlávkově památcePřenos mimořádného koncertu k uctění památky šéfdirigenta České filharmonie a BBC Symphony Orchestra Jiřího Bělohlávka z Rudolfina odvysílá v neděli od 20.20 ČT art. Zazní na něm Dvořákovo oratorium Stabat Mater v podání České filharmonie, Pražského filharmonického sboru a sólistů Kateřiny Kněžíkové, Kateřiny Jalovcové, Pavla Černocha a Jana Martiníka. „Jediný, kdo může Stabat Mater provést, je Jakub Hrůša, jeho vynikající žák," říká generální ředitel filharmonie David Mareček.

Anděl Páně 2 na střešeStřecha Centra Černý Most se opět promění v letní UPC MAX kino, které bude diváky zdarma bavit projekcemi deseti českých hraných i animovaných filmů. Sérii čtvrtečních večerů odstartuje 22. června pohádková komedie Anděl Páně 2. Úvodní promítání bude slavnostně zahájeno ve 20.30 za přítomnosti známých tváří a zástupců organizátorů, kteří se na letním kině podílejí.