Vybavení je zaměřeno zejména na zajištění bezpečnosti a komfortu pacientek. Dotaci schválila rada města v polovině roku 2016. Lůžka vedení města porodnici slavnostně předalo včera v odpoledních hodinách. Ústav péče pro matku a dítě v Podolí je zdravotnické zařízení s více jak stoletou tradicí. Dosavadní vybavení bylo pořízeno na počátku 70. let.

Zimní radovánky jsou také narůžovoO tom, že zima může být také růžová, si povídají také na facebookové stránce sdílených kol Recola. Včera totiž zahájili v Praze zimní provoz. Jejich rekluzáky jsou lidem k dispozici na šesti pražských kopcích. Kromě Parukářky je to ještě na Petříně, Letné, Stromovce, Riegrových sadech a Pražačce. Důležité je, aby kluzák zůstal v zóně, která je vyznačená v jejich speciální aplikaci. Pak je mohou najít i další zájemci. Někteří diskutující nápad oceňují, ale dalším se nelíbí, že kluzáky připnuli k výtvarnému objektu, což provozovatelé slíbili napravit. Jiní zase navrhují přebarvit narůžovo i brusle. Zdroj: Facebook

Zlepší se okolí Florence?S cílem přidat svůj názor k debatě o stavu ulice Za Poříčskou branou se sejdou dnes nejen obyvatelé Prahy 8. Diskutovat se bude o vylepšení jejího vzhledu a funkce. Svou projektovou studii na zlepšení okolí metra Florenc a Karlína představí architekt Igor Kovačević z architektonického centra Moba. Veřejná debata se koná v domě Karlínského Spektra na Karlínském náměstí 7 od 18. do 20. hodin.

Oslavencům je přes devadesátOslava nejstarších studentů Centra celoživotního vzdělávání se koná dnes v Pálffyho paláci od 10 do 12 hodin. Oslavenci pro letošní rok jsou Helena Pechlátová, Max Šperling, Václav Polanecký, Soňa Rybičková a Vlasta Heroldová. „Oslavenci jsou považováni za prototyp úspěšného stárnutí, od kterých lze získat návod k tomu, jak se dožít vysokého věku ve skvělé kondici," řekla zakladatelka a lektorka Dana Steinová.

Sešívaní vyhráli první čínský zápasTřetiligový čínský tým Haikou Boying byl prvním soupeřem fotbalistů Slavie v zimním přípravném období. Na dalekém soustředění vyhráli Pražané 3:0 díky dvěma trefám Mešanoviče a jedné Hušbauera. Trenér Jaroslav Šilhavý dal příležitost hned 22 hráčům, do obou poločasů poslal dvě odlišné jedenáctky a pochvaloval si, že utkání splnilo svůj účel.

Praze vládne mráz, Žižkovští nehráliStředeční dopolední přípravný zápas mezi A týmem Viktorie Žižkov a juniorkou Sparty se na Strahově nakonec neodehrál. „Spousta kluků je nemocných, navíc teploty se mají stále držet pod bodem mrazu, raději jsme se rozhodli utkání odvolat," informoval vedoucí sparťanského družstva Luděk Stracený. Fanoušci Žižkova si tak na první přípravné utkání na území Prahy musí počkat do soboty, kdy hrají svěřenci trenéra Vavrušky hned dvakrát. V Satalicích přivítají v 11 hodin Vltavín a ve 14 Litoměřicko.

Kam za kulturou 

Objekty Milana CaiseNa sklonku ledna se v Galerii Villa Pellé rozběhne další zajímavá výstava. Své nejnovější práce na ní představí muž mnoha talentů, výtvarník, multimediá-lní umělec, performer, hudebník, zakladatel a klíčový člen skupiny Tata Bojs, Milan Cais. Výstava nazvaná Dveře dovnitř představí nejnovější objekty, které, ač mnohovýznamové, se dotýkají jednoho tématu, které rozvádějí. Oním tématem je fenomén dveří. Přehlídka nejnovějších děl Milana Caise bude v Galerii Villa Pellé k navštívení od 27. ledna až do 2. dubna.

Goldflam pokřtí veršeV Divadle v Dlouhé bude 22. ledna pokřtěna nová sbírka veršů divadelního režiséra Jana Borny Psáno očima. Publikace je světovým unikátem, protože ji autor celou napsal očima. Ilustroval ji Jaroslav Milfajt a vydalo nakladatelství Dyb-buk. Vybrané verše přečtou Miroslav Hanuš a Miroslav Táborský, kmotrem knihy je Arnošt Goldflam. Během večera zazní písně z inscenace S úsměvy idiotů.

Irglová zpívá „modře"Skladatelka a zpěvačka Markéta Irglová, držitelka Oscara za film Once, napsala hudbu pro nový český film Miluji tě modře. Romantický příběh z dílny Miloslava Šmídmajera má premiéru v kinech 26. ledna a uvidíme v něm mimo jiné Tatjánu Medveckou a Vladimíra Kratinu. Ve filmu zazní i skladba zpěváka Michaela Foreta.

Čtěte také: Pražanům se podařilo zachytit sněžnou tramvaj v akci